reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Ja brałam prenatal uno i kwas foliowy metylowany bo taki polecają przy mutacjach które mi wyszly,teraz tylko kwas bo prenatal mi się skończył ale muszę się w końcu wybrać gdzieś i kupić ,@Maja75 gin Ci tak powiedziała ? A na jakiej podstawie?
 
reklama
A i acard dobrze jest brać ,ja sobie zapominam często ,muszę się przyłożyć ...mi poleciła genetyk 1raz na noc omijając @ ,a po pozytywnym teście zwiększyć ale to już do ustalenia z gin
 
Ja brałam prenatal uno i kwas foliowy metylowany bo taki polecają przy mutacjach które mi wyszly,teraz tylko kwas bo prenatal mi się skończył ale muszę się w końcu wybrać gdzieś i kupić ,@Maja75 gin Ci tak powiedziała ? A na jakiej podstawie?
Na jakiej podstawie hmmm mam miesmiaki I o nie jej chodzilo.No I wiekkkk.Ja jednak kasiulek jestem o dwa lata starsza.
 
Mam nadzieję, że po 25-tym będziesz już spokojniejsza :) Daj proszę znać jak przebiegła wizyta.
Ogromnie mnie ciekawi, jak to jest czuć ruchy dziecka w sobie. Szczęśliwe Mamusie, jak to jest?
Zaspokójcie proszę ciekawość staraczka :D
Coś wspaniałego[emoji7].Będąc w ciąży tylko na to czekałam. To taki rodzaj komunikacji między maluchem- mamą ale też i pozostałymi członkami rodziny, który dodatkowo zaciesnia więzi i sprawia, że czeka się na tego malucha z tęsknotą. Kiedy dzidzia jest większa i pukasz do niej ona po chwili odpowiada na Twoje pukniecie czasami słabszym czasami bardziej mocniejszym kopniaczkiem...super...uwielbiałam zaczepiac tak moje dzieciaczki kiedy były w brzuszku. Pod koniec ciąży kiedy maluch ma juz okazałe kształty i wagę możesz poczuć pod swoją dłonią jego pupcie, nóżkę lub inne członki, którymi będzie ruszał lub akurat znacząco wypnie w danym momencie. Cudne chwile i czas. Miałam to szczęście, że każdą z moich ciąż mile wspominam od pierwszego do ostatniego dnia. Wiadomo, że końcówka jest ciężka ale co tam[emoji4]
 
Oczywiscie, ze ruchy dziecka to fajne uczucie- jakby ci cos sie przemknelo w brzuchu (to na poczatek). Potem one sa coraz regularniejsze i intensywniejsze. Na koniec bywaja bolesne nawet. Jednak najfajniejsze w tym wszystkim jest to, ze potem rodzi sie ten maly czlowiek. I znowu jest stres, ale tez masa milosci :).
Ja teraz walczę o przybor wagi malego. Jest karmiony piersia, ale od pt dokarmiam go albo swoim pokarmem wczesniej sciagnietym, albo mm. Przez tydzien w domu przybral bardzo malo i takie bylo zalecenie lekarza - ptak w skrocie, bo pierwszym poleceniem lekarza bylo karmienie mm co 3h. Ja "wynegocjowalam, ze bede go karmic piersia, a dokarmiac pokarmem lub mm.
Chloe, a ile Leoś już przybrał na wadze ? Jak dużo go dokarmiasz ?
 
Mam nadzieję, że po 25-tym będziesz już spokojniejsza :) Daj proszę znać jak przebiegła wizyta.
Ogromnie mnie ciekawi, jak to jest czuć ruchy dziecka w sobie. Szczęśliwe Mamusie, jak to jest?
Zaspokójcie proszę ciekawość staraczka :D
Jak pisały dziewczyny to super uczucie - ja najbardziej lubiłam ten ostatni okres , kiedy maluch już ma mało miejsca i tak fajnie się rozpycha -to w jedną to w drugą stronę i cały brzuch chodził jakby był niezależny od reszty ciała :D.
 
Kochane a ja biore z=caly czas witaminy dla kobiet starajacych sie....i tak nie wiem ile sie jeszcze bede starac bo juz kurde czas by byl....mam nowa prace...myslalam ze cos pomoze a tu lipa wczoraj przyszla durna @ i tyle.....mam wrazenie ze ta dzidzia wcale nie che ze mna wspolpracowac....bo albo chcemy albo nie....ile sie w koncu mozna starac????? cholipa mnie juz szlak trafia a lekarze nadal cicho wynikow meza nadal nie ma.....to jest dramat noooo
 
Chloe, a ile Leoś już przybrał na wadze ? Jak dużo go dokarmiasz ?
Od ubieglego piatku do czwartku tylko 35 gr wg wagi z przychodni. Nasza domowa pokazuje nieco lepsze wyniki. Jeszcze nie odzyskal wagi urodzeniowej. Dokarmiam od czwartku wieczor, glownie moim mleczkiem odciagnietym wczesniej, a jak nie mam to mm.
 
Kochane a ja biore z=caly czas witaminy dla kobiet starajacych sie....i tak nie wiem ile sie jeszcze bede starac bo juz kurde czas by byl....mam nowa prace...myslalam ze cos pomoze a tu lipa wczoraj przyszla durna @ i tyle.....mam wrazenie ze ta dzidzia wcale nie che ze mna wspolpracowac....bo albo chcemy albo nie....ile sie w koncu mozna starac????? cholipa mnie juz szlak trafia a lekarze nadal cicho wynikow meza nadal nie ma.....to jest dramat noooo
Ja obecnie tylko kwas foliowy, bo czy z workiem suplementów czy bez i tak nie ma rezultatów :(
 
reklama
Do góry