reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Hej dziewczyny, jestem tutaj nowa i widzę, że świetna z Was grupa wsparcia. Co o mnie- w kwietniu skończę 42 lata, mężatka od 9 lat- dzieci brak. Ostatni okres 30.12.2017. Potem mnie rozłożyło na maxa dostałam antybiotyk na 10 dni (duomox) do tego zapalenie pęcherza i zapalenie ucha środkowego. Czułam sie strasznie. Kolejny okres miał nadejść 27.01 i nie nadszedł. Za to biust boli do teraz. Oczywiście wpadłam na to by zrobić test- dwie krechy od razu i przerażenie... jak to teraz? W tym wieku??? Beta w piątek ponad 2 tys jutro powtórka. Brzuch mnie często boli szczególnie w nocy. Strasznie sie boję... chyba wszystkiego - taka stara i taka głupia, męczą mnie szalone obawy,bo tyle tych antybiotyków sie nałykałam...oprócz tego raczej do wagi lekkiej nie należę a i biorę tabletki na nadciśnienie i cukrzyca t2 i guzy na tarczycy... mam nadzieje, ze mnie rozumiecie trochę tego mam stąd ta moja szaleńcza gonitwa myśli...wesprzyjcię proszę...
Witaj LunaEwe76, cieszę się że do nas dołaczyłaś:) Gratuluję fasolki.:biggrin2:
Rozumiem Twoje obawy. Ja też w poprzedniej ciąży, zanim odkryłam że jestem w ciąży brałam dużo leków ale kilku lekarzy mi powiedziało że to co bierzemy do momentu spodziewane miesiączki nie szkodzi dziecku. A ponadto duomox jest lekiem który mogą brać kobiety w ciąży. Dla mnie wcale nie jesteś stara ani głupia :-D;-) ;) ja też skończę 42 lata za parę miesięcy i staramy się o poczęcie.
Kiedy wybierasz się do lekarza? Jeśli masz niedoczynnosć dobrze by było żebyś zbadala Tsh i ft4 i pokazała wyniki endokrynologowi - ja mam niedoczynność i takie byly zalecenia.
Tyle mogę podpowiedzieć. Głowa do góry:)
To wspaniały cud, mam nadzieję że cieszysz się z tej niespodzianki tylko te chiróbska Cię stresują. Kilka wizyt lekarskich i będziesz cieszyć się tym pięknym stanem-i tego Ci życzę:tak:
 
reklama
Tknelo mnie dziewczyny któraś tu teraz pisała o badaniu hormonów i mnie naszło.Tylko się nie smiejjcie .Napiszcie mi ,jakie badania bym musiała zrobić czy się do czegoś jeszcze nadaję .Wiem np.hormony ale ma to jakaś jeszcze nazwę czy mówię np. hormony ,tarczyca .Napiszcie mi bo do lekarza bym poszła już z wynikami bo i tak chodzę prywatnie.Po wynikach bym wiedziała więcej ,a tak patrzę jak nastolatka będzie nie będzie ,a być moze już sks
Maja mnie ostatnio zalecił lekarz Fsh,LH, prolaktyna na czczo+ test 1h metoklopramid- te wszystkie badania w 2-4dzień cyklu. Progesteron w 21-23 dc.
Moja przyjaciółka badała AMH to jest cos w kierunku rezerwy jajnikowej.
No i tak jak któraś z dziewczyn pisała Tsh i ft4. Ja te wszystkie badania będę robić w najbliższym cyklu.
 
Ostatnia edycja:
Niestety to juz nie jest zwykłe fochowanie. Tego nie pisałam, ale kiedy w 2 miesiącu wylądowałem z bólem brzucha na izbie przyjęć powiedział mi nawet że najlepszy byłby zabieg i że więcej mnie nie tknie. Te słowa bolą mnie do dziś. Nie odzywa się do mnie. Ja do niego próbuje ale nic z tego nie wychodzi. Jestem na skraju załamania psychicznego i chyba bez psychologa się nie obędzie. A co do chorób to wszystkie zaczęły się po czwartym porodzie.
Tak mi przykro Kochana. Słowa męża muszą bardzo boleć. Może warto podeprzeć się poradą psychologa- w niczym nie zmniejsza to Twojej siły- dzwigasz samotnie wielki ciężar. Dla mnie jesteś bardzo silną kobietą. Przytulam mocno.
 
No powiem, że do głowy juz dostaję w związku z tą sytuacją martwię się o wszystko. Całe zycie wywaliło się do góry nogami. Czekam czy po wizycie dostanę l4 bo nie będę w stanie funkcjonować w pracy- korporacja w ktorej ja w swojej ekipie jestem najstarsza a oni w swym wieku jeszcze nie myślą o dzieciach a ja... Kurcze nie mogę nikomu powiedzieć - tam wyścig korposzczurôw trwa...z drugiej strony same się wpakowałyśmy przez te nasze nieostrożności jak napisałaś co nie? Mamcik6 a z mężem to ja wiem łatwo mówić ale ja bym go zaprosiła na poważną rozmowę i co to ma byc ze On nie chce rozmawiać ojjjj wiadomo sytuacja nas przerosła ale to nie znaczy ze nie bedzie wspierał żony... był świadomy praw i obowiązków przy zawieraniu małżeństwa?
Jestem na l4 od stycznia. Pracuje w budżetówce z niepełnosprawnymi intelektualnie. Wiem, że moja dyrekcja patrzy na mnie teraz mało przychylnie, ale mleko się rozlało i nic już tego nie zmieni. Myślenie o pracy też mi nie pomaga.
 
Jestem na l4 od stycznia. Pracuje w budżetówce z niepełnosprawnymi intelektualnie. Wiem, że moja dyrekcja patrzy na mnie teraz mało przychylnie, ale mleko się rozlało i nic już tego nie zmieni. Myślenie o pracy też mi nie pomaga.

Myśle ze nie warto przejmować się dyrekcją to Twoja prywatna sprawa ... ale tez wiem ze łatwo się mówi ... tez się zastanawiałam nad tym co powiedzą inni jakby nam się udało ... i niby mi to zwisa ale gdzieś z tyłu głowy jest takie pytanko [emoji6]... my jesteśmy przychylne [emoji16] nie martw się innymi
 
Maja mnie ostatnio zalecił lekarz Fsh,LH, prolaktyna na czczo+ test 1h metoklopramid- te wszystkie badania w 2-4dzień cyklu. Progesteron w 21-23 dc.
Moja przyjaciółka badała AMH to jest cos w kierunku rezerwy jajnikowej.
No i tak jak któraś z dziewczyn pisała Tsh i ft4. Ja te wszystkie badania będę robić w najbliższym cyklu.
Dzięki.Odgruzowalam swoje wyniki z 5 lat temu TSHIII 1,52, FT3 4,55 ,FT4 16,34
 
Hej dziewczyny, jestem tutaj nowa i widzę, że świetna z Was grupa wsparcia. Co o mnie- w kwietniu skończę 42 lata, mężatka od 9 lat- dzieci brak. Ostatni okres 30.12.2017. Potem mnie rozłożyło na maxa dostałam antybiotyk na 10 dni (duomox) do tego zapalenie pęcherza i zapalenie ucha środkowego. Czułam sie strasznie. Kolejny okres miał nadejść 27.01 i nie nadszedł. Za to biust boli do teraz. Oczywiście wpadłam na to by zrobić test- dwie krechy od razu i przerażenie... jak to teraz? W tym wieku??? Beta w piątek ponad 2 tys jutro powtórka. Brzuch mnie często boli szczególnie w nocy. Strasznie sie boję... chyba wszystkiego - taka stara i taka głupia, męczą mnie szalone obawy,bo tyle tych antybiotyków sie nałykałam...oprócz tego raczej do wagi lekkiej nie należę a i biorę tabletki na nadciśnienie i cukrzyca t2 i guzy na tarczycy... mam nadzieje, ze mnie rozumiecie trochę tego mam stąd ta moja szaleńcza gonitwa myśli...wesprzyjcię proszę...
LinaEwe76 witaj wśród nas moje Gratulacje :) stara to jest ściera do podłogi nie Ty kobietko o pięknym wieku ...ja Cię podniesie troche na duchu .43 lata dwoje dzieci córcia z białaczką I wpadka 16 tydz ciąży Nadciśnienie,arytmia ,otyłość może nie olbrzymia a jednak ...o atakach paniki I wizytach nocnych w szpitalu 4 raz w tygodniu nie wspomne.Ponieważ to wpadka więc się domyślasz że do 9 tygodnia ciaży o której nie wiedziałam brałam leki jak popadnie te na ból I te na Newry .Ciąża przebiega książkowo żadnych ataków ,żadnych arytmi jak ręką odjął badania genetyczne super i tego też i Tobie życze :)
 
reklama
Do góry