reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

witamy Agnieszko , sciskam mocno [emoji17],i trzymam kciuki za lepsze jutro. trzymaj sie kochana.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny, mamo na imię Agnieszka i poronilam w ubiegłym tygodniu. Ciąża trwała 11 tygodni, ale dzidziuś zatrzymał się na 6t4dni. Nawet nie usłyszałam serduszka [emoji22] ja nie miałam zabiegu, u mnie w szpitalu dali mi tylko tabletki dopochwowo i po trzech godzinach nasiliły się skurcze i poronilam. To bylo w poniedziałek, do środy podawali mi jeszcze tabletki żeby przyspieszyć oczyszczanie macicy i wypuścili do domu. Krwawienie miałam do soboty dość silne ze skurczami a od niedzieli tylko lekko plamie. Byłam dzisiaj na kontroli, gin powiedziała że jest czysto i że po trzech miesiącach można się starać [emoji6] jak na razie dochodzę psychicznie do siebie. To była moja czwarta niespodziewana ciąża, no i mam 40 lat. Boję się spróbować.... <br /><br />Napisane na G3121 w aplikacji Forum BabyBoom

Napisane na G3121 w aplikacji Forum BabyBoom
Cześć Agnieszka,
wydaje mi się że wiem co czujesz. Ja również poroniłam (zatrzymanie zamoistne aż 3 razy) a w szpitalu podawali mi na oczyszczenie Oxy-coś tam. Pomimo tego że za każdym razem roniłam to ciągle próbowaliśmy, bo bardzo nam zależało aby mieć dziecko. No i się udało. Jestem w 30 tc, także głowa do góry.
Ja w między czasie poszłam w sport (rower-spinning) bardzo dużo ćwiczyłam aby nie myśleć. Aby się nie dołować. Był to bardzo ciężki okres. Ale ja już tak mam, ciągle pod górę.
Ważne jest też aby zdiagnozować przyczynę, po wielu badaniach już wiem i pilnuję tego jak oka w głowie.
 
Renia a lekarze znalezli przyczyne dlaczego tak sie u ciebie dzialo, w moim przypadku nic nie robili bo bylo to tylko raz .

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Renia a lekarze znalezli przyczyne dlaczego tak sie u ciebie dzialo, w moim przypadku nic nie robili bo bylo to tylko raz .

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja p drugim zaczełam szukać lekarza, który by to pociągnął. I w końcu po wielu badaniach się okazało że ma wrodzoną wadę genetyczną i nigdy nie zaszła bym w ciąże gdyby nie ta wiedza.
 
Renia nie wiem czy moge pytac w kazdym badz razie nie musisz odpowiadac[emoji6], chcialam spytac jaka to wada genetyczna . u mnie tez jest genetyka bynajmniej tak mowia lekarze,ja mam inne zdanie ,jednak u mnie nie ma problemu z donoszeniem ciazy.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Renia nie wiem czy moge pytac w kazdym badz razie nie musisz odpowiadac[emoji6], chcialam spytac jaka to wada genetyczna . u mnie tez jest genetyka bynajmniej tak mowia lekarze,ja mam inne zdanie ,jednak u mnie nie ma problemu z donoszeniem ciazy.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
mutacja genu MTHFR, i zespół antyfosfolidowy - z tego co dobrze pamiętam
 
Renia dzieki info , z tym kwasem foliowym najwidoczniej za malo sie mowi, mam znajoma ktora brala farmakologiczny kwas foliowy ktory uszkodzil dziecko ,o ironio ,dowiedli tego i zostalo potwierdzone przez lekarza . troche czytalam o tym kwasie ale nigdy go nie bralam w tej formie gdyz wiem ze ona wcale nie pomaga zajsc w ciaze nawet zdrowym parom, wiem ze musi byc w innej formie. mysle ze kazda kobieta powinna wiedziec o tym szkoda ze lekarze nic nie mowia.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Maggy orientujesz się może czy przy innych zwierzętach tez trzeba robić te badania ??... mam małpkę i pieski [emoji6]
To nie tylko odzwierzeca choroba ale można to ustrojstwo załapać od surowego mięsa, odchodow zwierząt np przy czyszczeniu kuwety i pieleniu w sensie czynności ogrodniczych gdzie masz kontakt z ziemią. Ogólnie badania warto zrobić.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
no wlasnie tez mam cicha nadzieje ze wszystko jakos sie potoczy i oby cialo dalo rade bo to jednak juz inny wiek i elastyczmosc juz moze byc inna[emoji16] tego sie chyba najbardziej boje. kobitki takie pytanko mam malo przyjemne czy ktos rodzil bez nacinania, jak to u was wygladalo?

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Ostatnia ciaze rodziłam bez nacinania ale niestety wszystko się przeciagalo, a ja byłam zmęczona ponieważ nie spałam całą noc w brzuchu kiszki marsza grały nie miałam na nic sily i przestałam współpracować z położna. Kiedy kazała nie przeć ja parlamentu, bo chciałam jak najszybciej wypchnac syna...niestety troszkę pękłam...ale nic to.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny, mamo na imię Agnieszka i poronilam w ubiegłym tygodniu. Ciąża trwała 11 tygodni, ale dzidziuś zatrzymał się na 6t4dni. Nawet nie usłyszałam serduszka [emoji22] ja nie miałam zabiegu, u mnie w szpitalu dali mi tylko tabletki dopochwowo i po trzech godzinach nasiliły się skurcze i poronilam. To bylo w poniedziałek, do środy podawali mi jeszcze tabletki żeby przyspieszyć oczyszczanie macicy i wypuścili do domu. Krwawienie miałam do soboty dość silne ze skurczami a od niedzieli tylko lekko plamie. Byłam dzisiaj na kontroli, gin powiedziała że jest czysto i że po trzech miesiącach można się starać [emoji6] jak na razie dochodzę psychicznie do siebie. To była moja czwarta niespodziewana ciąża, no i mam 40 lat. Boję się spróbować.... <br /><br />Napisane na G3121 w aplikacji Forum BabyBoom

Napisane na G3121 w aplikacji Forum BabyBoom
Odpocznij psychicznie. Przemysl. My będziemy z Tobą jesli będziesz potrzebowala wsparcia.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry