reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

U nas upal!! Porozbieralam dzieci do krotkich rekawow i spodenek, japonki wyciagnelam... MILOOOO ! :-)))
Jejku jak sie ciesze, ze nie musze wyjezdzac po 2tyg jak bylo zamierzone :-))
 
reklama
katrina - obejrzałam, super :-D weszłam na stronę Cezika, fajne rzeczy facet robi, lubię takich ludzi :-)

A gdzie są wszystkie mamuśki? :eek: jakiś super film dziś w tivi? :dry:
 
Cześć,

Julka uśpiona :)

Byliśmy u neurologa dziecięcego. Mamy skierowanie na EEG. Powiem Wam,ze jestem zaskoczona wizytą. Jak rejstrowalismy Julkę to na karteczce było, ze jest umówiona na 23.04 na 11. Weszliśmy po 13 tej. W poczekalni full dzieciaczków. Wszystkie z nudów rozrabiały. Julka ganiała za piłeczką po całym korytarzu. Poznała dwie bliźniaczki 1,5 roczne i była chyba zaskoczona. Były ubrane identyczne i były identyczne. Juka najpierw się gapiła a potem wystartowała, wyciągnęła rączki i przytuliła jedną. Potem wszystkie razem szurały czterema krzesełkami i stolikiem dziecięcym.To była ta sama neurolog u której bylismy prywatnie. Opierdzieliła ze nie zrobilismy badan ( dno oka, mocz, TSH...,cukier). Ale ja chcialam tylko skierowanie. Dlaczego nie zleciła takich badan jak byliśmy prywatnie ?
Wizyta trwała 10 min. Opukała młoteczkiem, zapytała czy dalej to robi, dorzuciła ze stawianie stópek jak kaczka to nie eleganckie i żeby dawać tran a nie wit D (wtrąciłam ze chcę isc do ortopedy z Julką- powiedziała ze to niepotrzebne bo wystarczy tran). Dodała tez ze kostki lekko opuchnięte i zeby zrobic badanie moczu.

Czemu Julka miala kostki opuchniete ? Moim zdaniem za długo w wyjściowych butkach w goracym pomieszczeniu bo i stopy spocone na maksa.

Jak 14 miesięcznemu dziecku pobiera się krew ?

Szukałam biutonosza. Shit... jak był rozmiar to nei było koloru itd. Nie kupiłam. :(
Podobał mi sie jeden z firmy AVA. Pięknie leżał ale jasny ( bez z morelowym) a ja większość ciemnych rzeczy mam. Myślę o nim jednak :)
 
katrina - obejrzałam, super :-D weszłam na stronę Cezika, fajne rzeczy facet robi, lubię takich ludzi :-)

A gdzie są wszystkie mamuśki?
:eek: jakiś super film dziś w tivi? :dry:
Stosujac system zmianowy, udalo nam sie dzis:
opryskac trawniki mosskillerem - ja
wytargac ostatnia roze - Rajmund
ugotowac obiad - ja
podlubac czesc trawnika widlami - Rajmund
zniszczyc 'sandalki' z kolcami sluzace do nakluwania darni - Rajmund
dogadac sie z gosciem majacym w ofercie mase pieknych fuksji i zanabyc 6 (z bolem wybranych) odmian - ja

Dostalam *******ca na punkcie fuksji...
 
Wiosna się zaczęła to i każdy gania jak dziki po słońcu Andzike :-D stąd pustki na forum ale za chwilę zacznie się wieczorny ruch jak tylko dzieciaki pozasypiają. Moja biedrona już chrapie a Robert jeszcze nie wrócił z pracy, pewnie za chwilkę się pojawi i wtedy szybko obiado-kolację. Mówił, że dzisiaj wczesniej skończa ale to było tylko pobozne życzenie jak widać.
 
hełoł :-D Kłaczek lepszy taki *******ec niż inny :-D Majuska się obśmiałam jak norka - dziewczę charakterne będzie :-D no już jest co widać na każdej focie :-D Cezika widziałam ale nawet w jego wydaniu szlagier ona tańczy ... nie ma takiej ilości alko żebym przytomnie podrygiwała do tego. Kubula lubi klasycznego rocka :-D i Mozarta .... musze go nagrać tylko że jak widzi aparat, kamerę to od razu przestaje podrygiwać i leci sprawdzić a CIO TO ? A TO ? Zoyka - Julka nie miała robionego TSH po urodzeniu ? Krew się pobiera w zależności od badań albo z paluszka, albo jak u dorosłego z żyły. Jak Jarek reaguje nerwowo na płacz Julki oraz uważa że obca baba krzywdzi JEGO córeczkę to niech lepiej nie idzie bo panią pociągnie z dyńki. Nie daj się wkręcać w ortopedę za bardzo - buty w wkładką porządne i już. Poza tym chód to też sprawa genetyczna - jak ktoś kaczkowato u was chodzi to Julka będzie chodziła na kaczkę i już. No i jest ciut za mała na opuchnięte kostki bo ciepło. W sklepach Bartka jest taka linia zdrowotna, zresztą bartek robi profilowane wkładki. Na butach nie ma co oszczędzać. Poza tym mieszkasz tak blisko morze, plaży. Bieganie boso to najlepsza gimnastyka dla stóp. Z rzeczy "milusich" :wściekła/y: dobrze, że jako matka z obsesją zawsze sprawdzam diagnozy - wg pani dr wczoraj Kubula miał temperaturę i już ... dziś poszliśmy do pediatry prywatnie - wizyta trwała zdecydowanie krócej niż wczorajsza tylko że pan dr nie opieprzał nas za zaległe szczepienia tylko rozpoznał zapalenie ucha... Bez komentarza - ale na najbliższej wizycie powiem pani dr co myślę bo drugi raz mamy taką samą akcje. Z rzeczy milusich :tak:koleżanka łaskawie po prawie 2 miesiącach przysłała mi spódnicę :-D Kupiła mi w lutym ? styczniu na jakiś wyprzedażach ... jest nieco szalona, w tym stylu: http://www.marc-cain.com/en/Online-Shop/Clothing/Skirts/Skirt-with-animal-design-4-white-coffee.html tzn. wzorek w panterkę a po boku lampasy z grubej czarnej koronki na czarnym tle :-D jutro zamierzam iść w niej do roboty :-D
 
Misia - spódnica świetna. Szkoda ,że koleżanka jeszcze góry nie dosłała.

Julka nie miala robionych p urodzeniu żadnych badań. W szpitalu badanie słuchu, USG brzuszka i krew z piety pobierana na coś tam. Cukier miała badany po urodzeniu i to wszystko.

Wtedy robiliśmy badania moczu i nic poza tym.
 
powinna mieć tsh bo miałaś niedoczynność tarczycy w ciąży. Przesiewowo robią słuch i cośtam jeszcze i w zależności od regionu i jaki jest program mogą dorzucić jeszcze jakieś badanie. Z prywatnego gabinetu dostajesz badania do zrobienia prywatnie. Dno oka zrobią Ci u okulisty dziecięcego, jeszcze badanie słuchu powinna mieć zrobione. Na górę założę coś czarnego - wzór do tego dołu i lampasów z koronki - za bogato.
 
reklama
Do góry