reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

gotadora no nieźle :-D ale ja jednak wole żeby wyciągnęli drugie dziecko od razu ;-)
Jesteś w tym szpitalu?

Ineska za mnie trzeba kciuki trzymać żebym urodziła w tym 37tc :/ bo coś czuję, że jeśli lekarka mi nie da skierowania na cc to ja jeszcze przenoszę te dzieci a to już jest naprawdę ogromny ciężar
pamiętam jak NovaMama się męczyła pod koniec też... :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zenia nie martw się, takie rzeczy to tylko w Australii :-) no i trzymam kciuki za 37 &&&&&

tak, jestem od wczoraj w szpitalu, dostałam już jeden zastrzyk, dzisiaj drugi będzie. Doktor, która mnie przyjmowała nastraszyła mnie, że wyjdę stąd z dziećmi, czyli że będę tu 3 miesiące ... mam nadzieje, że to nie okaże się prawdą
 
Gotadora - mocno trzymamy za Was kciuki :-) 3 miesiące w szpitalu - masakra. Ja byłam 3 tygodnie na patologii i cóż... miewałam lepsze wakacje. Ale maluchy były najważniejsze. Trzymaj mocno nogi zaciśnięte :-)
 
Gotadora Nie wiem co Ci lekarze mają z tym straszeniem...Jak ja trafiłam do szpitala to tez mi tak mowili a po dwóch tygodniach wypuścili z pessarem. A niby dlaczego chcą Cię trzymać aż tak długo?

Zenia, no liczę na to, że za te 3 dni zejdziesz z tronu;) Co do USG to mi mój lekarz wogóle nie robi, bo uważa, że jeżdżenie po brzuchu w mojej sytuacji sprzyja skurczom macicy i dopiero po skończonym 35 tc. mi zrobi usg:wściekła/y: Zatem ostatnie USG miałam 06.06. w szpitalu:szok:

A ja biorę te cholerne antybiotyki i czuję się fatalnie, biegunka i inne dolegliwości żołądkowe mnie dotknęły:angry: Czekam tylko na kolejne rewelacje.
 
Zenia mi też się zaraz skojarzyłaś z Novą Mamą :-D więc trzymam kciuki aby w 37 tc odeszły wody i musieliby zrobić cc :tak:

Gotadora mnie też w szpitalu straszyli, że bedę leżeć na "kołkach" i siusiu do kaczuszki, a wypuścili mnie po tygodniu :baffled: nie wiem może lekarze mają frajdę z tym straszeniem:crazy: trzymam mocno kciuki abyś wróciła do domku &&&&
 
Glorienne z powodu mojej szyjki ( 22mm plus 15mm lejek) , u nas nie stosują pessarów :crazy: ... miałam właśnie badanie, dr powiedział,że w przyszłym tygodniu zrobią mi usg i zadecydują czy mnie tu będą trzymać czy puszczą do domu leżeć
 
Gotadora bardzo się dziwie szpitalom które nie chcą zakładać pessarów, mi profesor w szpitalu powiedział, że w ciąży bliźniaczej tym bardziej powinno się zakładać bo większy ciężar itp....nawet mój gin ostatnio powiedział, że gdyby nie pessar to już bym miała dzieci na świecie, bo szyjke teraz trzyma tylko pessar.

Mam nadzieje, ze te rozwarcie się u ciebie zamknie, kyrcze nie pamietam jakie ja miałam ale jak się nie mylę to ok 20mm, jak leżysz w szpitalu to podłóż sobie coś pod pupe, tak żeby była ona pod skosem i szyjka była wyżej niż plecy wtedy nic na nią nie ciąży, mi tak kazali w szpityalu i po tyg z V zrobiło się T :tak:
 
Bibiana dziękuje, ja póki co to ten lejek mam po jednej stronie, więc nie mam V, no i z opisu wizyty piszę,że szyjka zamknięta, więc może nie jest aż tak źle
 
Gotadora 3maj się, na pewno będzie dobrze. Po tygodniu Cię wypuszczą i będziesz się wylegiwać we własnym łóżku:)

U mnie już po usg. Będzie parka:) Chłopiec 310 g, a dziewczynka 300 g. Co do zdjęć to będę mogła je wrzucić jak będę miała dostęp do komputera z czytnikiem płyt cd. Poza tym nie widać za wiele na tych zdjęciach. Dzieciaki nie chciały za bardzo buzi pokazywać. Lekarz powiedział, że w przypadku tego stażu ciąży bliźniaczej nie ma sensu włączać 4D, bo i tak nic nie będzie widać.
 
reklama
Gotadora, Bibiana i ja się dziwię, czemu niektórzy lekarze nie zakładają pessara. Rozumiem, że one nie dają 100% gwarancji ale nawet jeśli choćby o 1% miałby on zwiększyć szansę na donoszenie to czy nie warto spróbować???

Gotadora ja lejek mam od ok 26 tc, szyjka 1 cm od 28, do tego rozwarcie zewnętrzne więc wiesz...Pessar mam od 30 tc, grzecznie leżę właśnie równo miesiąc i (tfu tfu) mam nadzieję, że jeszcze z 2 tygodnie poleżę. Będzie dobrze!!! I nie sądzę, żeby tak długo w szpitalu Cię trzymali.
 
Do góry