reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Bibiana nie chce jej się przechodzić do drugiego gabinetu czy co :confused: w tym co przyjmuje ma usg tylko dopochwowe w drugim pomieszczeniu ma normalne i widocznie jej się nie chce albo twierdzi że nie ma takiej potrzeby :-(
flis ja mam dwuowodniową dwukosmówkową
 
reklama
Bibiana
śliczny brzuszek, jak zapytałam mojego M. który tydzień powiedział że 22 :) ja w 19 mam trochę mniejszy hehe
zenia.mi
ładny brzuszek i ładnie rośnie do przodu, mój się na boki rozlewa :crazy:

a co do wizyt ja na początku miałam u mojego gin co miesiąc do 4 m-c teraz mam 3 tyg przerwy ale wspominał już że wejdziemy na system 2 tyg (może nie jeszcze teraz bo jutro mam gin. a równo za tydzień poradnie genetyczną i USG połówkowe, wiec pewnie znów do gina za 3 tyg), i za każdym razem mam USG ale ja chodzę prywatnie, może dla tego.
 
Cześć!odzywam się dopiero dzisiaj bo wczoraj byłam padnięta.Normalnie koniec świata,w Irlandii upały,teraz wiem co czujecie jak macie taką pogodę w Polsce i współczuję.Na wizycie jak zwykle się nic nie dowiedziałam,pytam czy będzie cesarka czy co a on,że nie wie.W poniedziałek mam dokładne usg i wtedy wszystko będzie jasne.Bąbelki się oba odkręciły główkowo więc coś mi się wydaje,że czeka mnie sn no ale zobaczymy.A no i najważniejsze:36TYDZIEŃ NA SUWACZKU!!!!!
 
Zenia co za babka :baffled: no ale pewnie wie co robi, niby nie ma konieczności za każdym razem robić usg, ale jakoś tak człowiek spokojniejszy.

Justynia ja chodzę z kasy chorych i usg mam za każdym razem, więc to zalezy od lekarza.

Multimama gratulacje 36 tc!!!!! jej dziewczyny za chwilkę będziemy się tu chwalić zdjęciami maluszków :-):-)
Współczuję upałów :baffled:
 
multimama2
gratulacje 36tc:) eh napisze to po raz kolejny, pomyśle po raz 1000 tez tak chce !
a co do porodu SN ja się cykam (ale o zdrowie maluchów) ale już sobie w głowie układam że jak ładnie się ułożą to spróbuje na 100%, lepsza laktacja, szybciej dojdziesz do siebie, mniej leków i powikłań po-zabiegowych ... no i nie dawno rodziłaś (tylko pytanie czy SN?) to podobno to bardzo ułatwia bo kolejny poród (w małym odstępie czasu od poprzedniego) szybko postępuje :) nie zdarzysz się bólem zmęczyć.

eh dziewczyny coś mi się wydaje że za tydzień wiatr tu będzie hulał :p jak sie posypiecie to wszystkie na raz :p
 
multimama2 gratulacje!!!
Bibiana twój brzuszek rzeczywiście jest niewielki, ja jestem w 20 tygodniu a mam wrażenie że mam podobny na wielkość

Wizyty miałam do tej pory co 3 tygodnie, a usg oprócz tych genetycznych to lekarz mi robił jak się upomniałam, ale też jakby z łaski (jego zdaniem szkodzi dzieciom). Ogólnie miałam wrażenie że lekarz mimo ciąży podwyższonego ryzyka jaką jest ciąża bliźniacza, odbębniał tylko wizyty: ważył, zmierzył ciśnienie, czasem dał skierowanie na badania krwi albo moczu i wypisał zwolnienie. Ale może też ja trochę przesadzam, może tak powinno być. Teraz jestem na etapie zmiany lekarza więc zobaczymy czy będzie inne podejście do pacjenta.
 
hej, ja tez zamowilam ksiązke J. Tkacz, czekam teraz na paczkę. Już się doczekać nie mogę, bo dziewczyny zachwalały lekturę, że duzo fajnych rad, rozwiązań.

Co do szpitala, to ja będę rodzić w Wawie, na Czerniakowskiej. Mi dr od razu powiedziala, ze z bliźniakami w gre wchodzi tylko szpital z IIIcim stopniem referencyjnosci, czyli u nas to Zelazna, Karowa i IMID oraz własnie na Czerniakowskiej. Moja dr tam pracuje więc wybieram wlasnie ten szpital. No i opinie też całkiem niezle mają. A no i kolezanka jest tam polożną i bardzo chwali opiekę, bo warunki to niestety podobno jak z lat 80tych:-)

Czy zapisujesz się do szkoły rodzenia? Jesli tak, to kiedy? Bo ja sobie tak mysle, ze z bliźniakami to trzebaby bylo się wcześniej zapisać niżw 25tyg (tak jak zaleca większość szkól), no bo to nie wiadomo ile na chodzie będziemy. Mi dr już coś napomknęła, że mogę cały IIIci trymestr przeleżec (to chyba w związku z krwiakiem).
 
Paolka808
dziś wizyta?? na która masz?? trzymam kciuki aby było wszystko ok :)

ja chodziłam na szkołę rodzenia i... nic nie dała, jak przyszło do"dmuchania świeczek" przy porodzie powiedziała że ma *** (cenzura bo ja nie przeklinam nigdy) i ja wyskakuje przez okno albo wydrapie dzidzie :p a z opieki nad noworodkiem z mężem śmialiśmy się że wiemy tyle by nie rzucać, nóg nie wyrywać i nie topic w wannie i jakoś to będzie :D mała ma teraz 16 m-c i jakoś instynktownie wiele rzeczy wychodziło albo net pomagał :)
 
reklama
Multimama gratuluję 36tc!!! :-D Super, że u dzieciaczków dobrze :tak: daj znać w pon po wizycie co ci lekarz powiedział
Lilonka wszystkie się boją mnie wyprzedzić :cool2::rofl:

Śniło mi się dzisiaj, że urodziłam jedno dziecko w DOMU a potem na poród drugiego czekałam 2 dni w szpitalu i w końcu mi zrobili cc masakra
mad.gif
wiem, że to niemożliwe ale jak mogą mi się śnić takie bzdury
rofl.gif


Dziewczyny dzisiaj w nocy co chwilę się budziłam bo całą noc miałam takie uczucie jakby mi się któryś tak mocno pchał w dół i latałam co chwile do ubikacji bo bolało mnie jak pęcherz. Czy możliwe żebym tak czuła jakby któryś się faktycznie pchał??
 
Do góry