reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

nnatalie - ale jakiej odp możemy Ci udzielić w tym wypadku? każda ciąża tak skomplikowana jest inna i najważniejsze co mówi ci lekarz. Nie chcę Cię straszyć. Ja w pierwszej ciąży miałam cytomegalię i nie dało się jej uratować, na 100% lekarze nie są pewni czy to akurat było przyczyną straty, ale też były plamienia i skurcze. W tej ciąży, ok 10tc też plamiłam i to mocno, ale wszystkie wyniki były w normie i udało się dojść aż tutaj. Słuchaj swojego lekarza, musisz przetrwać ten nerwowy czas, a sytuacja z pewnością się ustabilizuje.
 
reklama
Dziewczyny nie nadrobię wszystkiego po weekendzie ale...
eevele gratulacje!!
:-)
kretowinka śliczne dzieciaczki :tak:

A ja mam dwóch chłopów na 100% i to jaki kawał chłopów! Obaj srednio po 1111g gdzie na tym etapie powinno byc z 900 :szok::szok::szok: ja nie wiem jak ja ten brzuch udzwigne jak będą rosnąć w takim tempie :no:

Maksymilian i Aleksander
Zobacz załącznik 555319Zobacz załącznik 555320
 
Zenia- śliczne i dorodne chłopaki ci rosną:) super fotki :)
Asiek- zostawiłaś komuś namiary na siebie? Trzymaj się dzielnie w tym szpitalu, tydzień szybko minie:) szkoda tylko faktycznie że na długi weekend pakują cię do szpitala:/
Dziewczynki widzę że to jakaś większa wycieczka się szykuje do tych szpitali na weekend majowy:/ Mam nadzieję że odpoczniecie i szybko wrócicie wszystkie w trojpakach do domków:)&&&
Onlyone- śliczne te twoje szkraby i jakie już duże:) szok że tyle czasu już minęło.
Tigla, Kretowinka, Lilonka, Miss, Novamama - czekamy mamuśki na najnowsze zdjęcia waszych robaczków:)

Ja powoli czuję że sie rozsypuje:S brzuch mega ciąży, stopy i ręce mega puchną do tego ciężko mi się oddycha:/ coś w ledzwiach pobolewa i ciśnienie dziś poszło do góry. Czuję się jak stara babcia, mam nadzieję że doturlam się jakoś w tym trojpaku przynajmniej do końca maja...:baffled:
 
asiek głownie chodziło mi o takie delikatne skurcze.. Jestem w 17tyg i odczuwam skurcze i lekarz wie o tym ale chciałam zapytać sie kogoś kto tez jest w ciazy z blizniakami bo moze to normalne nie wiem... Nie chce żadnych info o cytomegali bo dostałam takowe od lekarki która miała pacjentki takie jak ja o dzieci wszystkie sie zdrowe porodzily...moje dziewczyny rozwijają sie jaknajbardziej prawidlowo ...Chodziło mi o skurcze ale spoko ...
myslalam ze forum nie służy tylko od slodzenia sobie o wchodzenia w dupę nawzajem tylko jk ktoś ma problem to pisze i moze znajdzie sie ktoś z podobnym przypadkiem... A jak nie to wystarczy napisać niestety nie pomogę nie miałam takiego problemu... A nie traktować człowieka kurde jak powietrze...
 
Ostatnia edycja:
Zenia sliczni chlopcy i jacy duzi hehe ale to dobrze ze rosna:-)

Asiek mam nadzieje ze namiary ktorejs zostawilas cobysmy sie nie martwily potem. Trzymam &&&

Magii nie dziwie sie ze Ci juz ciezko,masz co tam dzwigac,ja juz czasami narzekam ze brak mi oddechu i jak wieloryb wygladam i ciezko mi ze wszystkim a gdzie mi do Twojego suwaczka...koncowka najgorsza chyba ale i to trzeba jakos przetrwac:-)

Dziewczyny sliczne macie maluszki i bardzo cenne sa wszystkie wasze rady po porodzie i w opiece nad szkrabami

A za wszystkie szpitalowki trzymam mocno kciuki zeby posiedzialy tam ile trzeba i spokojnie wrocily jeszcze w trojpaku do domku!!!
 
Nnatalie - bardzo czesto przy blizniakach wystepuja skurcze braxtona hicksa - ja mialam, przynajmniej tak twierdził lekarz. Bardzo podobne do lekkich przed porodem, u mnie zaczely sie po 16 tyg (jak dobrze pamietam) - brzuch mi sie napinal, twardnial. Zawsze lepiej to sprawdzić. Podpytaj lekarza.
 
Eevlee - mialam ten sam problem z Lenka, musialam ja wybudzac na karmienia i udawalo mi sie w nia wmusic 10-15 ml mleczka. Neonatolog ktora nas prowadzila kazala wybudzac co 1.5 godzinki do karmienia i robic to bardzo systematycznie. Do wczesniakow trzeba miec bardzo duzo cierpliwosci jesli chodzi o jedzenie. A ile przybraly Ci na wadze i w jakim czasie? A co do laktacji to ja ja rozkrecilam dopiero jak zaczelam przystawiac dzieciaczki do piersi. Laktatorem nic mi nie szlo, wiec moze tez je przystawiaj jak najczesciej. A podajesz maluszkom zelazo i kwas foliowy??

Jestem szczesliwa poniewaz Lenka w miesiac przybrala 800 gram, a Tomek ponad 1 kg.:-)
 
IMG_8859.jpgIMG_8864.jpgIMG_8865.jpgDla Was dziewczynki:)
 

Załączniki

  • IMG_8859.jpg
    IMG_8859.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 50
  • IMG_8864.jpg
    IMG_8864.jpg
    22,6 KB · Wyświetleń: 45
  • IMG_8865.jpg
    IMG_8865.jpg
    23,2 KB · Wyświetleń: 39
bojka kretowinka - cudne wasze malenstwa. slodziki kochane:-) Onlyone - wow chlopaki rosna ak na drodzach normalnie w szoku jestem:szok:. Czas leci tak szybko:baffled:. Asiek - nie daj sie tej cholestazie, uwazaj na siebie. Tydzien zleci predziutko i zaraz bedziesz w domku ze swoimi pociechami, a w sumie to lepiej ze bedziesz pod bacznym okiem specjalistow. Mama290 trzymam kciuki abu twoje maluchy jak najdluzej byly w brzusiu. fajnie ze rozpakowane dziewczynki dziela sie swoimi doswiadczeniami. Nie ukrywam ze czytam wszytko od deski do deski i zapisuje wszystkie dane przez was wskazowki
 
reklama
Do góry