reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Beata ja tez mam czasem takie klucie jakby w jajniku ale z tego co mi moj lekarz mowil to rozciagajaca sie macica i kluje na wiezadlach czy cos takiego. W kazdym razie nic zlego:-)
 
reklama
Madmax- &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Palam- gratuluje dwoch chlopcow ;) waga wydaje sie ok, dobrze, ze szynka dluga ;) zgadzam sie, ze szkoly rodzenia dyskryminuja mamy blizniacze i wieksze! A o cc mowia ze to ‘patologia’ a oni mowia o ‘naturze’ :/ jak wyszedl serniczek?
Lilonko- nie przejmuj sie waga innych osob, ty masz sie dobrze ze soba czuc i to jest najwazniejsze!
Beata- witamy wasza trojke na forum ;) te klocia to moze byc rozciaganie sie macicy, nie przejmuj sie, dopoki nie ma krwawien.
Elala- ale kosmos cena! No to chyba jednak opiekunka bedzie tansza. Nawet sciagniecie mamy do siebie wydaje sie chyba tansze... maluszki piekne J daj im troche czasu z ruchami, u mnie jest podobnie z ulozeniem lozysk i tez dlugo nie czulam tych ruchow tak regularnie i mocno. Teraz to juz przestac nie chca
Sodie- zaciskaj kolanka, zaciskaj, warto czekac na rybki, rybki sa fajne ;) ja tez, tak jak tigla, chce kupic fasolke do karmienia, smyk.com ma je w dobrej cenie, niecale 40zl.
Wiosanka- ale te spotkania z polozna to tylko w szkole rodzenia, czy mozna sie w przychodni zapisac?
Anika- nie daj sie chorobie!
Tigla- mnie sterydy podali w 24/25tyg. Podaja juz po 22tc. Dostajesz dwa zastrzyki, dzien po dniu. Tigla, nie przeraza cie ze my juz prawie 30tc????????
Wow, pierwsze slysze o tym pobycie diagnostycznym w szpitalu, zaden z moich dwoch lekarzy mi o tym nie mowil. Jestem akurat, bo jest jakis powod, tylko tyle. Ale tez od razu dostalam sterydy na plucka.
 
Kretowianko serniczek jeszcze sie robi:happy: pojemy dopiero jutro.. Maz moj co chwile do lodowki chodzi i zajada kanapki ze smalcem. Masakra gorzej niz ja :-p
 
Palam my nie dajemy drugich imion, bo jestem zdania, że to niczemu nie służy, a wręcz utrudnia-we wszystkich urzędach trzeba podawać......
A serniczek bym zjadła, chleb ze smalcem również :-)

Kretowinka lekarz mnie przeraził na ostatniej wizycie, bo umówił mnie na wizytę do prof(tego co mi genetyczne zawsze robi) na usg i mówi, że to będzie w 30 tc :szok:. Jak to powiedział to aż zgłupiałam, że jak ja i już 30 tc ??? Potem się ze mnie śmiał razem z mężem. Dla mnie to coś niewyobrażalnego. Wogóle powiedział, że jak dociągnę do początku kwietnia to będzie dobrze, a jak się uda do drugiej połowy to będzie bardzo dobrze. Tylko, że mój typ ciąży szybciej sie podobno rozpakowuje. A Tobie już coś mówili o terminie ?
AA poniżej 40 zł w smyku to masz poszewki na poduszki :-)poduszki do karmienia - sklep dla dzieci SMYK.com
Na allegro można dostać taniej
rogal do karmienia poduszka LEOSTYLE nowe wzory!! (2986614686) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
PODUSZKA ROGAL 70*50 do karmienia, spania, ATEST (2986267728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
e-sowa___poduszka ROGAL DO KARMIENIA_____PROMOCJA! (2985700469) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Dalej bez informacjo od Madmax?? Faktycznie dziewczyny wymieniajcie sie numerami bo oszalec mozna czekam jak na szpilkach jakby to moja siostra rodzila.

Beata3 - witaj. A ja ci powiem ze takie klucia czulam i byly to pierwsze ruchy maluchow :))))
 
Strasznie panikuje, boję się że każde ukłucie oznacza od razu coś złego. O ciąży dowiedziałam się w 6 tygodniu. Jest to ciaża dwuowodniowa dwukosmkowa, na ostatnim usg lekarz wypatrzyl dwie dziewczyny :-)ale potwierdzi to na kolejnym. Ja wroce do tychzastrzykow ze sterydami w kazdej ciaży są podawane, czy tylko w szczególnych przypadkach? Czy możecie polecić jakieś książki dotyczące pierwszeroku życia dziecka?
 
Witam niedzielnie :-) i witam nową podwójną mamusię :tak: Dwie dziewczynki to u nas rzadkość, więc tym bardziej gratuluję:-)

A jeśli chodzi ko kolejność to jeśli mnie pamięć nie myli to była taka:
1. Madmax
2. Sodie
3. Anika
4. Margaret
5. Sade
6. Bojka
7. Miss Cinname
8. ja :szok:
9 i 10 Tigla i Kretowinka

chyba że o ktorejś zapomniałam;-)

No i dalej cisza ze strony Madmax :baffled:
 
Kurczę, Tigla, 30 tydzień??!!!:szok: mi lekarz mówił, że około 37mego :confused:

wiosanka
- już piszę o położnej, bo akurat się ostatnio dowiadywałam. Otóż w ramach kontraktu z NFZ ciężarnej przysługuje 1 wizyta w gabinecie położnej rodzinnej w tygodniu od 21 do 31 tygodnia ciąży, a od 32 - 2 razy w tygodniu aż do rozwiązania. Na tej wizycie może być z partnerem, pytć się o różne nurtujące ją sprawy (poród, cc, metody znieczulenia itp.). Bezpłatne wizyty poporodowe przysługują z chwilą wyjścia ze szpitala - od 4 do 6 wizyt, tylko wcześniej trzeba wypełnić odpowiednią deklarację i przy wyjściu zadzwonić i zgłosić, że już się jedzie z dziećmi do domu, bo szpitale csame często nie zgłaszają.
 
reklama
Beata- witam nowa mamusie:) i gratuluję dwóch dziewczynek:)

Dziewczynek u nas faktycznie mało i ja też juz 100% będę miała dwóch urwisów Mateuszka i Mikołajka:)

Kurcze Madmax trzyma nas w mega napięciu, mam nadzieję że to tylko ze względu na brak czasu i przystosowanie się do nowej sytuacji i że wszystko u nich w porządku.

Lilonka- ale długa lista:) teraz to co tydzień chyba będą pojawiać się nowe dzieciaczki na świecie:)

Dziewczyny czy któraś chodzi może na basen czy też raczej niewskazane??
 
Do góry