reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Melduje się ktoś się o mnie pytał ale niestety nie przypomnę sobie teraz która :baffled:

Tigla ale ja również byłam rutynowo w szpitalu i o tym pobycie lekarz poinformował mnie na poczatku ciąży.Na skierowaniu miałam wpisane pobyt diagnostyczny - podczas którego miałam podane te sterydy na rozwój płucek u dzieciaczków co jak widać na przypadku Madmax nie jest głupim pomysłem bo w razie czego dzieciaczki sa już bezpieczne.

W domu mam mini szpital - wszyscy chorzy mnie również dopadło :crazy:
 
reklama
Wiosanka imiona już raczej nie ulegną zmianie:) Jakoś tak mieliśmy już wszystko powybierane. Teraz zastanawiamy się czy dać po drugim imieniu, ale to też nie problem;) Filip Fabian, Patryk Daniel ;) Dla dziewczynki mieliśmy Alicja no ale są chłopaki ;-) Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to u mnie przy szpitalu jest darmowa i podobno babka też fajna, ale ja się boję narazie kontaktu dobrowolnego ze szpitalem gdyż zdiagnozowali u nas 8 przypadków świńskiej grypy. Nie wiem jak sytuacja teraz wygląda, ale wolę nie ryzykować. Poczekam do marca:) Z tego co slyszałam to szkoły rodzenia nastawione są na sn i o cc praktycznie nic nie mówią. Jedyne co fajne to dowiadujesz się jak się maluchami zajmować, a raczej maluchem.. istna dyskryminacja :-p Przecież możnaby powiedzieć parę słów o tym jak przeżyć płacz w wersji stereo :laugh2: chociaż z drugiej strony gdzieś kiedyś czytałam, żeby się nie martwić bo jak oboje płaczą to i tak słychać tylko jednego :laugh2:

Tymczasem dziełam serniczek:-D
 
Tigla - chyba nikt nie ma namiaru,bo nam Madmax szybciej uciekła rodzic. Ale masz racje,pierwsze na kolejce powinny dawać. Jaial Gienka i Hakime i sie spisalo. Teraz Anika? Jak to jest teraz z kolejka?Ja sie już gubie...
Wiosanka-jak Tigla,pierwsze słyszę o takim pobycie. I odkąd jesteśmy z chłopakami w jednym to omijam szpitale szerokim łukiem.
Marcysiowa-nie oglądam,więc Ci nie pomogę...
Palam- ja mam zakaz ruchu od początku,poza spacerami. Chciałam joge albo fitnessu dla ciężarnych,ale mam szlaban. Zreszta teraz to i tak nie dałabym rady.
 
Anika ale co innego pobyt po sterydy ( w którym tc Ci podali ?) a co innego żeby usg zrobić. Ile razy byłaś w ciąży w szpitalu przed syerydami ?
 
Teraz jest Sodi i ktoś chyba jeszcze - również się pogubiłam z tą kolejnoscią .Nie pamiętam po kim Miała byc Madmax .Ja jestem chyba trzecia w kolejce

Tigla podali mi je w 32 tygodniu - nie było wskazań wcześniej -później zresztą też nie choć na ogół podają w 28.Ale mój lekarz stwierdził ,że lepiej dmuchać na zimne niż później gdybać. A wcześniej nie byłam ani razu w szpitalu , nie brałam żadnych leków
 
Ostatnia edycja:
Ja tez jestem trochę zaskoczona tym diagnostycznym pobytem w szpitalu. Nigdy lekarz o czymś takim nie wspominał. Może to zależy od lekarza prowadzącego?

Jeśli chodzi o puchnięcie nóg to zdarzyło mi sie ze 2-3 razy wieczorem. Wtedy posmarowalam stopy takim specjalnym żelem dla kobiet w ciąży. Nazywa sie Lioven i lezalam tak z nogami do góry. Do godziny opuchlizna zeszła.

Tez zastanawiam sie co u Madmax...

Witam nową bliźniakową mamusię :-)
 
Witajcie dziewczyny!!!
Czytam Was sobie ale jakoś nie mam natchnienia na pisanie. Też pierwsze słyszę o pobycie diagnostycznym w szpitalu żeby porobić badania. A co do podania sterydów na płucka to będę mieć podawane za tydzień w niedziele 1 dawka w poniedziałek druga i nie muszę być przyjęta do szpitala. Mam się zgłosić na izbę przyjęć, od lekarza dostałam stosowną kartkę co mają mi podać i tyle. Mój gin pracuje w szpitalu i może dlatego.
Był również temat żelaza - od środy przyjmuję tardyferon bo hemoglobina spadła mi do 10,5 ale to dopiero teraz. I jak bym mało brało tabsów to przyjmuję również furaginum bo mam białko w moczu.

Widziałam ten wózek w serialu, ale nie rozpoznałam co to za firma.

Aha co do świńskiej grypy - moja lekarka rodzinna tłumaczyła mi że była ona niebezpieczna na początku, a teraz to nie różni się niczym od zwykłej grypy sezonowej i że to media nie potrzebnie sieją panikę. Bo tak na logikę o powikłaniach po zwykłej grypie się nie mówi a rok rocznie jest ich mnóstwo. Tak więc dziewczyny bez paniki !!!
 
Anika no to nie byłaś na żadnym rutynowym pobycie szpitalnym tylko po sterydy. Ile zastrzykow się dostaje ?
Jak będzie więcej dziewczyn to trzeba zweryfikować kolejkę :-)
 
ja mam do was pytanie dziewczyny, czy odczuwalyscie takie kłucia, coś podobnego do ukłuć jajnika ? przez ostatnie dwa dni w ciągu dnia kilka razy odczułam raz mocniej raz słabiej, dziś jest wszysto ok. Jestem zielona w tych sprawach pierwsza ciąża i od razu bliźniacza.:-) Do 20 t.c jakie miałyście wykonywane badania? A te zastrzyki to obowiązkowo czy tylko w szczególnych przypadkach?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tigla sa to trzy zastrzyki trzy dni pod rząd .
Bójka pisze o dwóch ale moze jakieś inne podają. Swoją drogą Bójka dobrze ,ze nie musisz leżeć w szpitalu tylko Ci je podadzą i do domu
 
Do góry