reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

witam jestem tu nowa , ale po przeczytaniu kilku stron stalam sie madrzejsza :-) jestem w 16 tyg ciazy blizniaczej :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
:rofl2: Madmax:rofl2: no to nas zaskoczylas. Trzymamy kciuki ;-) jk tylko dasz rade to pisz co i jak no i pakuj zdjecia nowych forumowych blizniakow.
Onlyone - a ty co nie spisz????:crazy:

A wy jak zwykle naprodukowalyscie tych stron cala mase, tylko temu ze cierpiwe na chroniczna bezsennosc moge was nadrobic:-p. Dzis znow o 4.30 obudzil mnie wielki glod. Probowalam zapchac sie bananem ale nie pomoglo:eek:. Wt tu sie przejmujecie jkimis pojedynczymi kg a ja juz mam 13 dodatkowych na sobie. Takze dziewczynki nie panikowac jakimis 4 -5 kg bo pomyslcie co ja przezywam czytajac takie posty.
Superanckie koszulki. Juz zamowilam jedna emkowi. Na pewno sie ucieszy. Nie moge sie doczekac kiedy przysla ;-). bedzie nosil dumny jak paw:laugh2:
Wczoraj przezylam szok, bo zadzwonilam do zlobka dowiedziec sie o koszty zlobka dla 15-sto miesiecznych ale tylko na pol dnia (tak miedzy 8 - 13) blizniakow i wywalili mi £1,600/m-c (ok 8,000zl) za pol dnia.:szok: Najgorsze jest to ze jak chce utrzymac posade to musze wrocic po roku - gora 15 miesiacach do pracy. Za bardzo wyjscia nie mam bo prace mam dobra a tu w uk jestesmy sami. Mamay jeszcze troszke czasu i chyba zaczne rozgladac sie za opiekunka:sorry:.
Pozwolcie ze Wam przedstawie nasze maluszki: coreczka po lewej a synek po prawej.:happy:
corcia.jpgsynus.jpg
 
Ostatnia edycja:
Witaj w gronie bliźniaczych mam Beata3 :-)
Elala - super Maluszki - macie już wybrane imiona? Super że płeć znasz już....u mnie jeden Maluch caly czas tak leży że możliwe ze do końca nam się nie pokaże! Oby zdrowe tak naprawdę - to jest najważniejsze :)
A co do koszulki - to mój mąż chodzi w niej dumny jak paw :))))) bardzo się z niej ucieszył, myślę że i Twój będzie zadowolony :-)

A ja zaliczyłam pierwszą nieprzespaną noc! od 1.30 do 4 rano nie spałam - bo mi się nie chciało. Masakra! I coraz mniej mi wygodnie...myślę czy nie kupić tej poduszki - fasolki z Motherhood... Ma ktoraś z Was? Później do karmienia może się przyda...
 
Różyczka - maluszek się jeszcze ujawni , ujawni :happy:

Margaret88
- ja w ogóle jak patrzę na te suwaczki powyżej 30 tyg to mnie fascynują i wiem, że poczuję się bezpieczniej jak sama dojdę do tego etapu :happy: Trzymaj się w trójpaku jak najbliżej do terminu!!!!

Swoją drogą, to raczej prośba skierowana już do mam "rozpakowanych", które tu czasem zaglądają - jak to z tym odchodzeniem wód jest? w książkach niby wszędzie piszą, ale dla mnie to czarna magia :baffled: Bardziej kojarzy mi się widok jak z filmu, że "bum!" i wody odchodzą wielką falą, a co jak się sączą? bo z tego, co piszecie, to czasem zdarza się takie niewielkie "sączenie" przegapić...
 
Kur........, tyle napisałam i mi wcieło :angry:
Teraz juz w skrócie:wściekła/y:

Madmax kciukole zaciśnięte, czekamy na dobre wieści :tak:

Różyczka ja nie ćwiczyłam i nie ćwiczę. Od początku ciąży mam prowadzić oszczędzający tryb życia. Zresztą nie wyobrażam sobie co miałabym ćwiczyc z tym brzucholem nie szkodząc dzieciom. Ponad to nie mam już siły na żadną dodatkową aktywność.
Co do tej poduchy rogala to zastanawiałam się nad jej kupnem, dyskutowałam z dziewczynami i nie kupiłam. Doszłam do wniosku, że to zbędny bajer za nieadekwatnie wysoką cenę. Jeżeli uda mi się karmić piersią to kupię poduszkę fasolkę.

Palam a co Ty ćwiczysz na tym fitnesie ? To jakiś specjalny dla ciężarnych ?

Margaret tez się trzymaj i nie zaburzaj kolejki :-) Te dwa tygodnie to bez problemu dasz radę.

Witam Beata.

Elala jak cie głod w nocy łapie to przed pójściem spać zjedz kanapkę (nawet jak nie będziesz miała na nia specjalnie ochoty) i to samo jak sie przebudzisz w nocy. Pieczywo dłużej Cię potrzyma (najzdrowiej ciemne). A bananów sie wystrzegaj jak sie boisz o wagę.

Wczoraj wieczorem zaczęły mi puchnąć palce u rąk, po chwili poczułam dziwne rozpieranie w stopach. Mąż ściągnął mi skarpetki a tam pączki-paluszki. Pierwszy raz w życiu takie coś mnie dopadło :szok:
Nie wiecie od czego to sie bierze ? Co z tym zrobić ? Miała któraś juz taką opuchliznę ? Rano wyglądały normalnie.
 
rozyczka - nie mialam parcia na poznanie plci ale ciesze si ze juz wiem bo od razu latwiej zakupy robic. Z imionami gorzej - ciezko podjac decyzje. Mamy kilka typow ale nic na 100%. Raczej wybieramy tkie polskie ktore po angielsku bylyby latwe do wymowienia.
o poduszce fasolce nic nie wiem ale ja zmowilam ta wieksza - kojec motherhooda bo dziewczyny goraco polecaly.
Oj a ja slabo cos czuje te moje maluszki i to mnie martwi:-( u corcia ma lozysko na przedniej scianie macicy, ale u malusza na tylnej takze powinnam czuc go wyraznie:confused2:. chyba musze dac im wiecej czasu.
 
tigla o opuchliznie wiem tylko tyle ze lezenie z nogami do gory i masowanie/rocieranie pomaga.Mozna rez zaczac nosic specjalne rajstopy. Jezeli obrzek ci schodzi po odpoczynku to nie ma wielkich powodow do zmartwien ale jezeli nie to lepiej zadwon do lekarza. Pamietam ze Marcik miala bardzo obrzekniete nogi ale to na kilka tyg przed porodem. Moze ona cos poradzi.

Dzieki za rady. Masz racje z tym moim odrzywianiem. Wieczorami raczej nie mam apetytu ale zaczne w siebie jakies kanapeczki wmuszac a banany osdstawie i poobserwuje baczniej wage.
 
Beata3 -witaj w gronie :)
Asiek8282- z racji tego, ze to moja druga ciaza, moge ci troszke powiedziec o odejsciu wod plodowych:)) U mnie wygladalo to tak, ze po 3 godz skurczy, jekania i stekania, postanowilam przejsc sie po oddziale, bo juz wysiedziec nie moglam z nerwow i bolu. To byly ulamki sekund. Poczulam cos takiego, jakbym sie zsiusiala:) tych wod bylo dosc sporo. Mniej wiecej tyle ile wlasnie oddajesz moczu. Pozniej to juz tylko 30 min i mialam dziecko przy sobie. Sadze,ze kazda z nas ma rozne doswiadczenia w tym temacie. Moje sa mniej wiecej takie:)
Tigla121- bede sie trzymac, ale sily wyzsze moga zadecydowac inaczej...Tego nie wie nikt:)
 
reklama
Elala-masz racje.. Sa skarpetki( do kolan), rajstopy i pomczochy uciskowe. Sama takie nosze od 20t.c z zalecenia lekarza, bo pojawily sie u mnie zylaki:/ Powiem Wam szczerze, ulga jest tak ogromna, ze moglabym w nich nawet spac;)) Zmnejszaja obrzek, poprawiaja krazenie, no same plusy. Ja nawet jak wstaje rano mam ''ciezkie nogi''. Swoje mam II stopien kompresji, jesli nie macie zylakow, tylko ''ciezkie nogi'' zalecam I stopien:)
 
Do góry