reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam mamuski!
Palu - ciesze sie ze Filpek dochodzi do siebie, juz za kilka dni bedziesz miala oboje przy sobie.

Ja sie dzisiaj za robote wzielam i w koncu zrobilismy przemeblowanie w pokoju, miejsce na lozeczko jest, lozeczka brak.
W przyszlym tygodniu chyba bedziemy zamawiac. Poogladalam troszke wozki i lozeczka i mam taki metlik w glowie ze wiem ze nic nie wiem. Juz zguplam totalnie i nie wiem czy lozeczko drewniane czy to podrozne, czy wozek z glebokimi gondolami czy taki co to wyglada jak spacerowka. Ehhhh....
Chlopaki o 4 rano tak zaczely mnie kopac ze masakra.

Jak tam faworki??? Robila ktoras???
Co do wagi to sie mieszcze jeszcze w normie :-) Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za dwa miesiace.
 
reklama
Marcikuk- jeśli chodzi o moje zdanie to jestem przeciwniczka lozeczek turystycznych , są niezdrowe dla dziecka , maja cienki materacyk i ponoć dziecko nie rozwija sie w sensie nie ćwiczy w takim lozeczku jak w drewnianym . A co do wózków to to samo. Bardzo mi sie nie podoba jak kobiety wsadzaja takie malenstwa w spacerowki co niestety w uk jest bardzo często spotykane. Oczywiście decyzja należy do ciebie :-)
 
Lola - dzieki. Jesli chodzi o wozki to mam podobne zdanie do twojego. Najgorsze tylko ze w uk jak juz sa to wlasnie podwojne wozki typu spacerowki a takie z gondolami glebokimi moge obejrzec na necie. A ja bym chciala zobaczyc.
Jesli chodzi o lozeczka to opinoe sa rozne. Zdrowe czy niezdrowe. Moja kolezanka uzywala turystyczne i mala rozwina sie jak najbardziej prawidlowo. Wazne tylko zeby zwrocic uwage na materacyk. Ja jeszcze przemysle sprawe.
 
Marcikuk- ja w obu kwestiach podzielam zdanie Loli!Łóżeczko turystyczne jest dobre do tego jak jego nazwa wskazuje, albo tak jak miała moja chrześnica- zamiast kojca do zabawy...
A wózek też te spacerówki na taki maleńki kręgosłup....ja w ogóle mam problemy z kręgosłupem i mam trochę bzika pod tym względem, ale chcę po prostu jak najlepiej dla moich myszek i będą na pewno spać bez poduszki- na co kuzynka męża ma mnie za wariatkę:eek::eek: będą też dużo na wychowie podłogowym i na pewno nie będą używać chodzika....to na tyle moich wymyślań:baffled::baffled:
 
Hej laseczki,l meldujemy się w trójpaku w skończonym 37 tygodniu:-):-) czuję się dobrze, doskwiera mi ból pleców i coraz częstsze skurcze, ale spoko, do wytrzymania. Nie biorę nic poza żelazem i lekiem na skurcze nóg, więc to chyba mega sukces:-)poza tym wychodzę z moją młodą na plac zabaw, gotuję, piorę i sprzątam:-)
CC za tydzień we wtorek, ale po dzisiejszym dniu już wszystko może się zdarzyć, więc jestem spokojna - nikt mi nie zarzuci niedonoszonej ciąży:-) jeszcze do mnie nie dociera, że właśnie spędzam ostatni w moim życiu wtorek z jednym dzieckiem....oj zacznie się niedługo:-)


Pozdrawiam Was serdecznie i trzymajcie się;-)
 
Sylvi28 - Wielkie gratulacje to naprawdę coś tak pięknie dzieciaczki donosić:-) I w dodatku dobre samopoczucie - trzymam kciuki za Was.
Marcikuk - ja nie piekłam faworków ale nadrobiłam innymi pysznościami i wczoraj waga u profesora wskazała 13 kg więcej od początku ciąży co i tak jest bardzo dobrze (to nie moja słowa:tak: a prof.) Co do materacyka polecam Ci firmę traumeland - drogi ale o roztoczach możesz zapomnieć w przeciwieństwie do osławionej pianki-gryki z kokosem. W tym najłatwiej się roztoczom zalegnąć. Ale duuużo o tym czytałam zanim się z mężem zdecydowaliśmy.

Dziewczyny kamień z serca wczoraj mi spadł mam moje długo wyczekiwane skierowanie na cc, tylko muszę dotrwać 2 tygodnie i mogę się zapisywać :-)

 
Sylvii - pieknie, gratulacje - to marzenie kazdej z nas:)
Malenka - no to teraz już szykuj się i smakuj ostatnie chwile ciszy:) Mnie czasem takie przerazenie lapie...
Lola i Marcikuk - co do łozeczka to zgadzam się, że drewniane lepsze, ale co do wózka, to ja na przykład nie mam wyboru - jeśli trojaczy to tylko spacerówka - ale mozna ją calkiem na plasko rozłożyc.. Nie mam wyjscia no i dzieci też jakoś będą musiały wytrwać:)
 
Hej Laski któraś z was może bierze luteinę bo mam do oddania luteinę podjęzykową 1 całe opakowanie i 13szt w drugim oraz luteinę dopochwową bez 5szt. Strasznie nie lubię jak się coś marnuje więc może komuś się przyda bo nie chciałabym wyrzucać.
 
Sylvii - gratuluje super donoszonej ciazy. Ostatni wtorek z jednym dzieckiem powiadasz, hmm ciekawe ile mi takich bezdzietnych wtorkow zostalo, ale szczerze to juz cgce koniec listooada i chce moje dziub dziuby na zewnatrz.
Malena - juz sie bedziesz zapisywac??? A wiesz juz na 100% ze bedzie cc???

Co do wozka to zdecydowalam ze zostaje przy tym co myslalam od poczatku a co do lozeczek to jeszcze mysli. Znalazlam gdzies watek o lozeczkach i dziewczyny zachwalaja turystyczne a inne stawiaja na drewniane, ehhh zobaczymy, dawniej nie bylo wyboru i bylo latwiej a teraz biednym matkom we lbach mieszaja.
 
reklama
Sylvii- pięknie dotrwałaś, ciesz się ostatnim tygodniem,kiedy dzieci są w brzuszku.
Malena- zazdroszczę Ci tego skierowania na cc,ale tak pozytywnie oczywiście, kojarzysz w którym tygodniu ułożyły Ci się dzieci tak jak są teraz i już nie przemieściły?
Katka,Lola, Sylha- dzięki za pocieszenie odnośnie wagi, mam już wyniki badań. Jestem na pograniczu normy,ciekawe co zadecyduje lekarz...norma po obciążeniu jest do 140 a ja mam 139,3....hemoglobina spadła mi do 10.
Marcikuk- co do wózeczka i łóżeczka porównaj sobie ceny,plusy i minusy i na pewno wybierzesz opcję najlepszą dla was:tak:
Palu i Jasmina- pozdrawiam Was serdecznie!
 
Do góry