reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kaloszo, nie martw się i słuchaj lekarza, jak kazał odpoczywać to tak zrób, chodzenie sprawia, że szyjka się skraca, zatem trzeba już więcej leżeć, a wiadomo, im krótsza szyjka tym wcześniej urodzisz. A tego chyba nie chcesz. A siły zbieraj bo przydadzą się, jak dzieci przyjdą na świat :tak:
Sylha, zapytaj po prostu kiedy lekarz sprawdzi Ci szyjke, ja teraz przy każdej wizycie mam sprawdzaną, od 20 tygodnia przy ciąży mnogiej to powinno być już normą przy każdej wizycie. Nie wstydź się pytać o nic, masz prawo się denerwowac, martwić, czegoś nie wiedzieć, a lekarz jest po to aby udzielić informacji i pomóc.
 
reklama
Hej dziewczyny.
Ja znowu schudłam. 1 kg w tydzień. Jestem na diecie cukrzycowej, jak się spytalam diabetolog, czy to normalne, że chudnę, to powiedziała, że tak, że trzymam dietę prawidłowo. Ale szczerze mówiąc mnie to martwi, trzeci trymestr to powinnam przybierać na wadze, nie mówię, żeby się roztyć jakoś bardzo, ale choć te pare kg więcej. A brzuch okrąglutki, kręgoslup dokucza.
sylha, lekarz powinien Cię zbadać, ja mam badanie "ręczne" co wizyte od samego początku.
 
To znaczy wiem,że wielu lekarz z początku jej "ręcznie" nie sprawdza, żeby jej nie drażnić by to z kolei nie spowodowało skurczy, ale kurde żeby do tej pory nic to już mnie to martwi za 2 tygodnie idę na wizytę to jeżeli nadal nic w tym kierunku to mu zagadam.....

Misia- moja bratowa urodziła we wrześniu co prawda jedną dzidzię, ale też jak były upały i miałam dietę to chudła a mała mimo to się urodziła zdrowiutka 3800:-), także jeżeli jesteś pod stałą kontrolą to nie zamartwiaj się na zapas
 
sylha powiedz lekarzowi że się martwisz czy wszystko ok i czy mogłabyś prosić o bad gin. Ja tak robiłam jak już twardnienia brzucha były coraz częstsze i się denerwowałam. A czasami lekarka sama od siebie sprawdzała i mierzyła szyjkę. Ale też nie widziała potrzeby robić tego na każdej wizycie.

kaliszo ja to odkąd pojawiły się pierwsze problemy to marzyłam że już być po 30 tc :-) ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz bym chciałą już 36 tc :tak: Dlatego mi się ta bliźniacza ciąża nie podoba bo się cały czas z małymi przerwami muszę denerwować;-)

u mnie kropi już mały deszczyk. hip hi hurra!!!!:-):-):-)

misia ja też ostatnio schudłam prawie 1 kg bez diety. Nie mam apetytu, męczą mnie mdłościi no ten upał do tego.... Ale dzieciaki rosną więc trudno.... U ciebie też na pewno jest ok. :tak:DZiewczyny na dietach cukrzycowych pamiętam że też pisały że chudły.
 
Ostatnia edycja:
sylha ja od początku chodze do lekarza co dwa tygodnie i na każdej wizycie mam badaną szyjke nawet teraz moja gin jest na urlopie to kazała mi isć do swojej koleżanki gin zeby mnie zbadała bo za nim ona wróci to żeby miała sama pewność że nic się nie skraca, i tak jak dziewczyny piszą nie bój się o nic pytać
 
jasmina to pewnie twardnienie brzucha, czyli skurcze macicy. Nie muszą oznaczać nic złego, bo na skutek szybko powiększającej się macicy tak się dzieje, ona się w ten sposób przed tym broni;-) Ale równie dobrze moze to powodować skracanie i rozwieranie się szyjki... więc na kolejnej wizycie koniecznie powiedz o tym lekarzowi no i odpoczywaj więcej. U mnie pojawiły się już w 15 tc i od tej pory biorę leki. Lepiej dmuchać na zimne...
 
reklama
Do góry