reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej Dziewczyny!
Ale tu ruch:-)

Jasmina - witaj serdecznie!!! Ogromne gratulacje!!! Trojaczki to ja dwukrotna wygrana 6tki w totka:tak:

U mnie cisza i bardzo sie ciesze. Nastepna wizyta z 3 tyg - usg polowkowe i nie moge sie doczekac!!!!

Ja na szczescie spotkalam sie z bardzo pozytywnymi reakcjami co do ciazy dubeltowej... tylko jedna osoba a mianowicie Niana naszego synka stwierdzila, ze mi wspolczuje:crazy:... no coz... pozostawie to bez komentarza.
Ja czekam tylko do 20 tyg i bede kompletowac wyprawke. Wiem, ze kraza takie poglady, ze trzeba czekac zeby nie zapeszac...itp
Nie kupilabym niczego w pierwszym trymestrze ale jak jest juz po polowie to jak najbardziej.
Zyjemy w takich a nie innych czasach, ze kazdy liczy sie z groszem, a okazje czasami sa niesamowite...

Zazdroszcze Wam dziewczyny tego, ze w Polsce mowia ile dzieci waza podczas usg. Tutaj tylko mierza i to jest wyznacznik...
Ogolnie podejscie lekarzy jest bardzo wyluzowane, wszystko jest dobrze i tyle. Nikt tu nie bada szyjki, zadnych wymazow, lekow wspomagajacych czy innych rzeczy.... moze to i lepiej bo sie mniej stresuje:-)
 
reklama
MAGDZIOCHA no właśnie nie wiadomo jak lepiej...:baffled: bo tamci lekarze twierdzą że te wszystkie leki podtrzymujące sensu nie mają i nic nie dają. W zasadzie tylko magnezem się leczy... trochę to przerażające ale z drugiej strony jakoś spokojniej się do ciąży wtedy podchodzi i czesto na siłę nie szuka problemu... No i dzieci na pewno zdrowsze bez tej chemii dodatkowej. Więc w sumie nie wiadomo jak lepiej i kto tu ma racje ;-)

czy mozliwe żeby jeszcze dzieci obracały się po 32 tc ?:wściekła/y: bo normalnie mnie znowu w pachwinach kopie:szok: co za babsko mi tam siedzi w tym brzuchu....:baffled: a tydzień temu oba główkowo były...hmmm
 
dziewczyny coś chyba zaczyna mnie zbierać ;-) po tym badaniu pobolewał mnie brzuch bo mi tam gin wydotykała ale teraz to zaczynam czuć jakby takie spięcia i po chwili luz- chyba to jakieś lekkie skurcze się zaczynają:szok: także jak się jutro nie odezwe to znaczy że miałam rację. a póki mnie nie boli bardzo spróbuje zasnąć - mam nadzieję że to fałszywy alarm i przejdzie. :-)
 
Magdzioha to gdzie Ty jesteś? No ja nie wiem czy tak dobrze, że nie sprawdzają szyjki itp a co do tabletek. Bez tych wspomagających to ja bym sobie rady nie dała w tych początkach ciąży. a od USG to w sumie się już uzależniłam i jak lekarz mi nie zrobi to nerwicy dostaję, bo nie wiem czy wszystko jest dobrze :) Haha Pikka to aż tak czuć ruchy? No świetnie po prostu:-D Ja to już swoim bajki czytam, śpiewam no i słuchamy kołysanek albo innej muzyczki :tak:Polecam bo dzieci naprawdę robią się spokojne, czasami tak bardzo że nie wiem co się dzieje bo żadne się nie odzywa :)
Sylha na pewno będzie i 3 dziecko, trzeba być dobrej myśli :) No my też się długo staraliśmy i nic się nie pojawiało i tu nagle taka niespodzianka, a juz po głowie mi chodziło aby skusić się za jakiś czas na in vitro. Ale jak widać życie potrafi zaskoczyć :)
 
Ostatnia edycja:
Jasmina - witaj i gratuluje potrojnego szczescia, trzymam kciuki aby wszytsko sie dla was dobrze skonczylo. A opiniami sie nie przejmuj ludzie maja trojaczki albo kilkoro dzieci w podobnym wieku i sobie radza, moze byc ciezko ale z jednym tez bywa ciezko.
Madzioha - a jak spytasz lekarza to cie nie zbada??? Ja na ostatniej wizycie powiedzialam ze sie martwie i lekarz spytal czy chce zeby mnie zbadal. Moze sproboj tak. Ja mu powiedzialam ze wiem ze z dziecmi dobrze, w macicy nie ma krwiaka ani siwezej krwi ale podczas usg nie widac szyjki a moze tam jest problem i dlatego krwawie.
 
jasmina nie tylko czuć a widać. u mnie cały brzuch podskakuje i nawet nóżki widać jak wybijają. filmiki nagrywałam na pamiątkę no i żeby mąż zobaczył bo to takie śmieszne jest :-)
pikka wydaje mi się że jeśli mają dużo wód to możliwe że ci się któreś przekręciło. twoje dzieci strasznie sprytne są ;-) pomyśl jak będą kombinować jak się urodzą;-)
 
W którym tygodniu już widać te nóżki? Bo mi teraz to tylko brzuszek drga a ja już też bym chciała to widzieć:-D I ponawiam pytanie, jesli któraś z Was będzie rodziła w Warszawie to w jakim szpitalu?
 
Witaj na forum i serdeczne gratulacje jasmina84:-) Ja nastawiam sie na poród przy Karowej ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co bez wspomagaczy i odpukać żadnych problemów. Gdyby nie usg nie wiedziałabym, że jestemw ciąży:-) Zero objawów! Już teraz wiem, że będzie syńcio i córcia:-) Dzieciaczki ładnie na wadze przybierają aż za ładnie:tak: Tak bardzo czekam na jakieś pierwsze kopniaczki:tak:

 
Jasmina - jestem w Londynie:-). He he pewnie, ze usg to cudowna rzecz bo widzisz Maluchy i wtedy wszystkie troski przechodza.
Ja do tej pory bralam paracetamol na bol glowy i witaminki dla przyszlych mam.
:laugh2:
Marcikuk - nie prosilam o badanie bo w sumie sie nic nie dzialo jak bylam na kontroli. Oczywiscie jak mialam krwawienia i pojechalam do szpitala to mnie badali ale to nie jest standard przy kazdej wizycie.


W sumie to nie mam co narzekac bo to super, ze nic sie nie dzieje:tak:.

Ankos - trzymaj sie!!!! Trzymam kciuki!!!
 
reklama
Malena moje gratulacje :) a jeszcze parka, no super :) No ja też zastanawiałam się nad Karową, ale pewnie będę rodzic w szpitalu Klinicznym W.Orłowskiego bo tam jest lekarz co mi bedzie USG genetyczne robił.
A teraz pora już spać, zatem dobrej nocy życzę wszystkim :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry