reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

ankos - z łózeczkami mam taki sam plan, choć teraz troche mi sie zmienia, bo jak położyłam przewijak to nagle tak malo miejsca się zrobiło i mam wrażenie, że jedno dziecko będzie leżalo pod przewijakiem... ale chyba teraz jeszcze nie bede zmieniać, ewentualnie dopiero po porodzie jak sie okaże, że naprawde jest dla nich za mało miejsca lub ze jeden sie boi to dopiero, a że ja mam łóżeczka turystyczne to 5 min i drugie juz jest :) Wtedy w jednym bedą spac, a drugie na początek posłuży jako przebieralnia heh, przewijak, kosmetyki, podręczne ciuszki. Ja to mam jeszcze wszystko w foliach i tak sie zastanawiam kiedy to wszystko pozdejmować bo chyba musi np materacyk sie troszke wywietrzyc nie?
 
reklama
ankos86 - powiem szczerze ze ja już tez myślałam nad tymi łóżeczkami. Ja na początek myślę o jednym tym bardziej ze mieszkanko maleńkie. A pytałam koleżankę z pracy która jest mama bliźniaków, co prawda bliźniaki te już po 28 lat maja ale zawsze. Ona mi mowila ze na początku tez miała jedno łóżeczko. Później zmieniła na dwa. Ale jeśli chodzi o budzenie w nocy to chłopaki się zawsze razem budzili, wiec reguły nie było. Druga znajoma tez ma bliźniaczki, tez już dorosłe i doświadczenia ma podobne. Oby dwie dały mi rade tylko żeby kupić takie foteliki bujaczki. Obie zgodnie twierdza ze owe bujaczki je uratowały.
A odnośnie łóżeczek są podobno łóżeczka dla bliźniąt i podobno są większe od pojedynczego tylko o 20 cm. Oglądałyście takie?
 
jejku to ja mam tylko kocyki i ręczniki muszę sie zacząć brać za te zakupy ale jakoś tak nie chce mi się myśleć o wydawaniu pieniędzy
 
czyli warto spróbować:-)
moja siostra ma takie większe łóżeczko dla córki. ale ono jest większe ze względu na to że można je przerobić później na tapczanik (zdejmuje się dranki). ale to pewnie nie o takie ci chodziło. a takie duże kwadratowe to widziałam te turystyczne.
a te bujaczki to już miałam kupować bo świetnie się sprawdzają (doświadczyłam tego zajmując się dziećmi siostry), ale rodzice obiecali że kupią jeden a babcia drugi więc też już z głowy będzie. mam nadzieję że dotrzymają słowa ;-)
 
nie nie o takie widziałam gdzieś na internecie tylko teraz nie umiem znaleźć było łóżeczko dla bliźniaków z przegródka. I właśnie się nad takim zastanawiałam tylko ze nie wiem na jak długo takie łóżeczko mi starczy, bo wiadomo dzieciaki szybko rosną. Ja to ogólnie mam jeszcze dużo czasu na zakupy. Póki co muszę zacząć od spodni bo te co mam coraz ciaśniejsze się robią. I mam już wanienkę, kolega z pracy nam wczoraj przyniósł, pospieszył się troszkę ale na pewno się przyda :biggrin2:
 
anuśka25
user-offline.png
jeśli byś chciałą to mogę sprzedać bardzo tanio butelki i smoczki aventa, moje małe tylko jeden dzień piły z butelek, a mam nakupowanych smoczków zapasowych, więc nie są nawet używane, a leżą i sie kurzą tylko:/
używamy medeli, a do wczoraj to mieliśmy specjalne smoczki dla wcześniaków, bo dziewczyny nie lubiły jak im szybko leciało:p
 
Ja przez pierwszy miesiac bede je kladla w jednym lozeczku u nas w pokoju bo w ich pokoju beda spali moi rodzice. A jak wyjada to sie zobaczy. Ale jak najwczesniej chcialabym oba Robaczki dac do swoich wlasnych lozeczek, zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.
Co do ciuchow na wyjscie ze szpitala to zapakuje sobie moje leginsy ciazowe i jedna z sukienek, w ktorych do dzis chodze-niby nie sa ciazowe, ale nie sa tez obcisle. Ewentualnie spodnie dresowe(tez nieciazowe, ale nosze pod brzuchem i caly czas w nich smigam) i jakis luzny topik. Na dzinsy itp. podobne bzdety nie bede nawet na razie patrzyla, szczegolnie jesli bym miala miec cesarke, wtedy leginsy ciazowe na pewno by mnie nic nie obdzieralo. Nawet sie nie ludze, ze bede chodzila w moich przedciazowych ciuchach, na pewno tak od razu mi ten balonik nie zniknie;-).
 
Dziewczynki a powiedzcie kiedy poczułyście pierwsze ruchy? Niby przy pierwszej ciąży kolo 20-22 tyg a czy z bliźniakami to szybciej???
 
reklama
Witaj Marcikuk;)
Tez jestem ciekawa kiedy poczujemy 1 ruchy... Niektóre dziewczyny juz chyba nawet w 16-18 tc czuja ale chyba większość koło 20tc.
Może niedługo dołączy do nas Gieniek :) Na razie my mamy dopiero początki naszej długiej drogi a wiele dziewczyn tu juz jest bliżej końca :) ale Wam fajnie...
Ja to chyba po 20tc będę myśleć o łóżeczku, buteleczkach itd bo na razie jeszcze za wcześnie . Jednak wózek juz mam mniej wiecej wypatrzony i zapowiada sie super tylko nie wiem czy wygodny bo na żywo nie oglądałam jeszcze. Ja chce żeby był na długość żeby zmieścić sie wszędzie i to Moj typ póki co- baby jogger city select. Czy któraś z Was go kupiła albo widziała ma żywo i może coś o nim powiedzieć , czy łatwo sie prowadzi i czy dzieciom wygodnie ?
 
Do góry