reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Marcikuk- ja miałam dokładnie to samo z apetytem. Czułam straszny głód i burczenie w brzuchu co 2 godz ale do tego miałam takie mdłości , ze cieżko mi było coś zjeść . Na początku ciąży jadlam ogórki i wszystko co ostre i kwasne a po 2-3 tyg nie mogłam na to patrzeć . Smialam sie, ze ta większa dzidzia to chłopczyk a ta o tydz mniejsza to dziewczynka bo dopiero pózniej zaczęłam mieć ochotę na słodkie . A np wczoraj to pobilam wszystko bo zjadlam ogórki kiszone i zagryzlam je czekolada po czym zjadlam jabłko i popilam mlekiem:) No cóż może faktycznie jest parka i muszę dokarmiac raz córeczkę raz synka;)
Co do wózków to myśle , ze to będzie dla mnie najtrudniejsza decyzja. Gdybym miała jedno dziecko to wiedziałam , ze chce bugaboo lub i candy a tak to juz nic nie wiem.
Na pewno te na szerokość są wygodniejsze dla dzieci ale ja będę chyba wyrodna matka i będę patrzeć na swoją wygodę:) A tak serio to nie weszlabym do klatki schodowej do rodziców z takim na szerokość i pewnie do bloków tez cieżko nie mówiąc o sklepach ... Tak myślałam , ze pózniej można dokupić jakas spacerowke tania na szerokość.
Marcikuk te baby jogger city select są fajne bo na pojedynczej ramie , maja gondolki, spacerowki i foteliki do auta. I fajnie , ze można rożne pozycje w nich ustawiać i można z niego zrobić pojedynczy wózek . Zreszta juz sama nie wiem . Będę musiała i tak zobaczyć na żywo .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marcikuk, BJ i Out&About mozna od urodzenia stosowac tylko zalecaja ubieranie tych...hm...nie wiem jak sie to po polsku nazywa bo w Polsce nigdy wozka nie szukalam, wiec wybaczcie;-). Chodzi mi o footmuffs i newborn insets. Jak ty z Uk to wiem, ze Kiddicare czesto ma jeden lub drugi model na promocji, jak masz blisko to mozesz obejrzec, ale ty to masz jeszcze kupe czasu. Ja dopiero teraz sie rozgladam!
 
Cailina- ja tez z UK a dokładnie z Londynu:) A są w UK te wózki baby jogger? Bo ja głownie na polskich stronach widziałam je. A czytałam , ze są to amerykańskie wózki . Tutaj w UK te bugaboo to chyba najbardziej popularne wózki a teraz są super dla blizniakow tyle ze na szerokość ...
A ty nad jakim sie zastanawiasz?
 
Jakby mnie bylo stac na Bugaboo Donkey to napewno bym sobie kupila, ale tutaj z pelnym wypasem kosztuja 1500 Euro. Troche sa za szerokie bo ponad 80cm, a tyle maja standardowe drzwi. BJ ma chyba 79cm a Double Nipper 76,5cm. Mi tu nie o szerokosc tak naprawde do konca chodzi, bo wozek i tak bedzie w aucie bo mamy schodki do domu (mieszkamy w duplexie). Foteliki juz mam od rodziny, w te gondolki bawic sie nie bede bo szkoda mi kasy (a Bugaboo ma caly zestaw). A te dwa modele mam juz przetestowane ze wzgledu na sterownosc bo sa latwe do prowadzenia, no i sa od urodzenia do nawet 4 lat ( o ile takie dziecko da ci sie do wozka zapakowac;-)).
Tu masz linka do Double Nippera, najtanszy jaki znalazlam, ale trzeba do tego dokupic footmuffs, newborn inserts i koszyk pod wozek.
Buy your Out n About Nipper 360 V2 Double Pushchair - Navy reviews from Kiddicare Returning Stock| Online baby shop | Nursery Equipment
A co do Baby Joggerow to wy tam macie wiecej sklepow niz u nas, poza tym pelno osob sprzedaje na ebayu i amazonie. Ja szukam takiego z drugiej reki i lokalnie bym mogla go na oczy zobaczyc. Niektorzy wola model city select gdzie dzieci siedza za soba, ale ja chce by siedzialy obok wiec city mini double. Szkoda mi kasy na nowke, a nienawidze takich zwyklych lekkich spacerowek (cos o tym wiem pracujac w zlobku i przedszkolu i jak mam pchac podwoje lub potrojne wozki z bobaskami w srodku na tych kijowych plastikowych koleczkach to az cos mnie bierze;-)).
Ale jak ci dziewczyny pisaly, mnostwo czasu przed toba i pewnie z 10x zmienisz zdanie, wiec ogladaj ale nic jeszcze nie kupuj, bo czasu jest mnostwo.
 
ja jutro idę na badania i będzie picie glukozy trzymajcie kciuki żebym nie zrobiła błeeeeeeee ;-) nio i mam nadzieje że wyniki będa ok bo jak tu was czytam to widzę że sporo przypadków nietolerancji glukozy albo cukrzycy ciążowej. Tak szczerze to sie trochę boje wolałabym żeby był wyznaczony termin dziś o tej i tej i nie ma odstępstwa bo tak sie od początku tygodnia juz wybieram.
 
dzidka - powodzonka na glukozie, obys gładko przeszła. Dla mnie wypić było nie najgorzej, niestety za kilka minut zrobiło mi sie bardzo xle i mysląłam, ze puszcze pawia, a dzieci zachowywały się jakby miały adhd, wariowały niemiłosiernie, nie mogłam usiedziec tam tyle czasu i pojechałam do domu, pani nie chciał mnie puścic bo jak sie chodzi to spala sie cukier ale ja miałam 1,5km i to autem więc uprosiłam i wyszłam bo nie dawałam rady, myslałam, że nogi na lampe założe i do tego ten tańczący brzuch...:-)

A mnie dzis spina konkretnie:-(, mam jakies złe przeczucia....
 
niuleczka powiem Ci, że tak opisałaś tą swoja przygodę z glukozą, że poprawiło mi to humor :-D
 
hahahh, zobaczysz jutro jak dzieciaki słodkości poczuja co sie będzie działo:-), weź sobie jakąś gazetkę, choc ja sie skupić za chiny nie mogłam tak mi dawaly do wiwatu i to było fajne uczucie bo pierwszy raz tak konkretnie obaj naraz tańcowali wszystkimi nogami i rękami i czulam ich doslownie wszędzie, a obok siedział pan, który sie tylko usmiechał jak widział co sie dzieje pod moją bluzka:-D
 
reklama
no najpier dźgną cię glukometrem i pobiorą krew, zaraz potem wypijesz ta glukoze i pójdziesz posiedzieć na korytarz. Kolejne pobranie krwi po godzinie, a osttanie po dwoch godzinach więc troche się siedzi, ja wytrzymalam tylko godzinę i uciekłam sie położyc do domu jak opisałam wyżej ale tak nie powinno sie robić. Gazetka na pewno sie przyda;-)
 
Do góry