reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No to w sumie nie wiem czy te badania prenatalne są mi potrzebne czy nie :eek: A miała któraś z Was takie prenatalne badania? Z tego co czytałam to teoretycznie się nie powinnam pod takowe badanie kwalifikować,no ale jak ginka każe i dała skierowanie to trzeba robić.
 
reklama
lilly naprawde nie ma sie co martwic za wczasu
moze i dobrze ze lekarz dmucha na zimne bo niektórzy to sie wcale niczym nie przejmują
mysle ze bedzie ok
ja tez bym chciala wiedziec co u moich maluchów bo ostatnie usg mialam w styczniu
 
mam pytanie, czym sie sugerujecie przy wyborze materacyków?
ja kupiłam gryka-pianka-kokos, sugerowałam się głównie opinią znajomych, którzy mają małe dzieci. Na początku dzieci śpią na stronie kokosowej, a jak są starsze przekładasz na grykę. Wczesniej czytałam różne fora i opinie i tylko mi to zamęt w mojej biednej głowie wprowadziło
Moniek Ty zakupiłaś łóżeczka bez szuflad?Ja zastanawiam sie nad tymi z szufladami i chyba przy tym zostanę bo mamy ciasno w pokoju a dodatkowe miejsce na rzeczy maluszków się przyda.
ja kupiłam łóżeczka w ikei, najtańsze, bez szuflad. My mamy w sypialni dużą szafę do zabudowy, więc będzie gdzie gratki upychać.

Hej mamuśki ja również po wizycie i jestem pełna optymizmu :) okazało się, że te krwawienia wynikają z tego że mam polip doczesnowy i luteina która biorę dopochwowo może podrażniać go, gin sprawdził szyjkę powiedział że jest w porządku tylko ten polip właśnie. Dostałam skierowanie na badania a i mąż zadowolony pierwszy raz był obecny na usg i cieszył się jak dziecko :) Tak więc nie jest tak źle jak się obawiałam.
super, ze sprawa krwawień się wyjaśniła.Co jeszcze mówił lekarz? Nakazał oszczędny tryb życia i leżonko?

lily ja tam nie wiem czy te 200 gr to taka ważna sprawa. Moje całą ciążę szły równiutko i nagle w 31 tc 100 gr różnicy. Gin nie kazał się martwić. Ważne, żeby waga dzieci mieściła się w siatkach centylowych dla danego tygodnia. Poza tym ciąża dwuowodniowa-dwukosmówkowa to najbardziej bezpieczny rodzaj ciąży bliźniaczej. Dzieciątka się rodzą z różną wagą przecież. U Yummy mała wazyła 2500 a synuś 2800.
Zrobisz prenatalne, posprawdzają przepływy, bo ważne jest, żeby maluchy były wydolne krążeniowon i czerpały tyle ile trzeba od mamuni. Wszystko będzie gites.

donka Gabrynia musi sobie w małej główce poukładać, że już nie jest sama w domku i uwaga rodziców nie skupia się tylko na niej. Musicie być czujni i poświęcać małej dużo czasu. Ale fajnie, trzy siostrzyczki:-)Dacie radę.

magda-gdańsk a ile Ty bierzesz fenoterolu? Mnie gin kazał odstawić za tydzień i nie wiem jak to będzie:szok:
 
dzidka maluchy najważniejsze:-)Leż, czytaj, oglądaj tv, szydełkuj...generalnie rób co chcesz byle w łóżku. A mąż niech śmiga:tak:Da radę chłopak. Taka uroda tatusiów dubeltowych ciężarówek, muszą się zatroszczyć zawczasu o swoje stadko.
 
Laski mojej gince ogólnie nie podoba się,że pojawiają się te silne twardnienia z bólami brzucha (zwłaszcza ostatnio) bardzo nie ciekawe wyniki moczu i krwi,no i do tego ta waga dzieci.Także wszystko ogólnie.Ja się dziś zbytnio nie załamałam także spoko,bo wierzę,że będzie git.Ale cieszę się,że moja ginka jest dokładna.Zawsze mam usg i siedze tam z pół godzinki.Lepiej tak niż taki lekarz jaki mi prowadził pierwszą ciąże (tzn od połowy ciąży bo zmieniłam) nawet nie zauważył,że moja córcia podwójnie pępowiną owinięta.:baffled: No więc ja ufam lekarzom,ale zawsze ich opinię biorę trochę na poprawkę bo w końcu człowiek nie jest nieomylny :tak: Będzie dobrze.
A jak tam dziś Wasze samopoczucie?
 
dziewczyny ja juz mam rozwolnienie i zatwardzienie naraz przed jutrzejszą wizytą
:-:)-( do tego mój (stary)chodzi jakis od wczoraj jakis zły bo chyba go to zaczyna przerastac (a to dopiero początek) ze i ja jakas poddenerwowana jestem
 
magda85-gdańsk - dzięki za info..no u mnie to jest jeden wielki napad pofenoterolowy, haha:-Da co do naszych bliźniaków ja tam nie wiem jak to w końcu jest, ale u mnie lekarz mówił, ze kwestia dziedziczenia wchodzi w grę a ja mam dwujajowe, dwuowodniowe..
Yummy, Donka - fajnie dziewczyny, że sie odzywacie:-)i ogarniacie temat, o! trzymam za Was kciuki, z każdym dniem będzie łatwiej:-)
 
reklama
Do góry