reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

eh...to sobie z Wami popisałam...muszę wyjechać po córcie do przedszkola, potem może króciutki spacerek, bo słoneczko jest, ale wpadnę jeszcze popołudniem lub wieczorkiem..

A tak w ogóle to mam mocne postanowienie ruszyć od tego tygodnia z przygotowaniami do narodzin dziewczynek:-) Bo jeszcze NICCCCCCC dosłownie nie mam przygotowane, poza ogrooooomnistą listą tego co muszę zrobić.
A tu już prawie 29 tydzień :szok: :szok: To miłego popołudnia Wam zyczę.
 
reklama
lily a jaka ty masz ciążę? jaka jest różnica w wadze?
ja też biore fenoterol, dosyć dobrze na niego zareagowałam, chociaz zdaża sie, że teraz mam napady pofenoterolowe;) ale moim zdaniem spokojnie, daj czas organizmowi na przyzwyczajenie sie do leku:)
ja słyszałam taka opinie na temat bliźniaków. dwujajowe moga sie zdazyć każdemu , poprostu podwójna owulka, a jednojajowe sie dziedziczy, ale to musza być bliźniaki od strony mamy. u nas w rodzinie teściowa, też ma blixniaki, ale ja niczym tego nie wiąże z nami:) ot poprostu płodne babki z nas:p
 
Ostatnia edycja:
lilly nie ma sie co martiwic za wczesnie bedzie dobrze szkoda ze musisz lezec ale ja tez nie oczekuje cudu i wiem ze dalej bede musiala lezec drugi blizniak nadrobi napewno?
to kiedy u ciebie nastepna wizyta u gin i kiedy masz te badania?

ja jutro na wizyte na 17 30 wiec napewno nowe wiesci bedą dopiero wieczorem
 
Agata ja staram się myśleć pozytywnie,ale nie będę zaprzeczała,że martwią mnie takie wizyty kiedy słyszę,że coś tam nie tak.Mam nadzieję,że będzie lepiej :tak:

Magda ja mam dwuowodniową-dwukosmówkową i mam nadzieję,że tak jest bo nie raz słyszałam,że nagle okazuje się jednokosmówkowa :baffled: a różnica w wadze to 200 gram.Ginka cały czas liczyła,że tej mniejszy bliźniak bardziej ruszy i nawet ostatnio było lepiej z przyrostem wagi,ale teraz znów zastój.Mam nadzieję,że te badania prenatalne to wyjaśnią.Jutro zadzwonię tam do Gdyni i się zapiszę.

Mati no ja staram się nie martwić naprawdę.Już zaczęłam sobie mówić,że co ma być to i tak będzie,bo nie na wszystko mam wpływ,a liczę na to,że będzie lepiej.Mam nadzieję,że u Ciebie będzie bardzo optymistyczna wizyta :-)
 
lily ale 200 gram ja mialam dosyc dlugo roznice i u mnie lekarka (wtedy jeszcze) mowila,ze to niegrozna roznica...a teraz roznia sie tylko 20 gram wiec to juz faktycznie kwestia wdechu.No i trzeba brac korekte na USG jak urodzisz i tak na bank bedzie inna waga niz USG pokazywalo:D Wiec albo moja lekarka nie chciala mnie martwic albo Twoja tak sie przejmuje.A jeszcze jak masz dwuowodniowa-dwukosmowkowa to wszystko bedzie ok!
U mnie sie wyrownalo mam nadzieje,ze u Ciebie tez tak bedzie trzymam kciuki

mati i za Twoja wizyte jutrzejsza rowniez:)
 
Agata no tego to ja już nie wiem czy wtedy Twoja ginka nie chciała Ciebie straszyć czy moja przesadnie się martwi.Ale stosuję się do jej zaleceń,muszę jej zaufać :tak: Ja zdaję sobię sprawę,że usg to tylko maszyna i nie da się dokładnie wyliczyć dokładnej wagi,no tak bynajmniej wychodzi ze wszystkich pomiarów,że jeden maluch jest sporo mniejszy.A tak na marginesie to jak byłam z córką w ciąży to dwa dni przed porodem lekarz mi mówił,że waga 3200 a urodziłam córkę z wagą 4260 :-) także pomyłka kolosalna.No ale cóż zrobić,trzeba słuchać co nam lekarze mówią.Miałam różne te usg w pierwszej ciąży 2d,3d,4d ale badań prenatalnych jeszcze nie miałam.Zobaczymy czego się dowiem z tych badań.
 
lilly Kochana,wszystko będzie dobrze,musi być

Yummy fajnie,że zaglądasz,a jak Hania zareagowała na bliźniaki w domu?My z Gabi pracujemy,dzisiaj o dziwo jest lepiej nawet mleczko przyniosła siostrzyczkom.
Nadal czekamy na foty Twoich szkrabów
 
Hej mamuśki ja również po wizycie i jestem pełna optymizmu :) okazało się, że te krwawienia wynikają z tego że mam polip doczesnowy i luteina która biorę dopochwowo może podrażniać go, gin sprawdził szyjkę powiedział że jest w porządku tylko ten polip właśnie. Dostałam skierowanie na badania a i mąż zadowolony pierwszy raz był obecny na usg i cieszył się jak dziecko :) Tak więc nie jest tak źle jak się obawiałam.
 
lilly ja się przekonałam,że usg kłamie jeśli chodzi o wage.Gabi miała ważyć 3kg,ważyła 2750g,bliźniaczki miały ważyć 2800g i 2700g,a ważyły duzo mniej
 
reklama
Cześć Doncia.No musi być dobrze.Gabi musi się oswoić z nową sytuacją tym bardziej,że jest jeszcze mała.:tak:A jak tam dziewczyny dają pospać czy nie bardzo?Jak tam krocze po nacięciu,już tak nie doskwiera?Buziaczki dla Was :-)
 
Do góry