reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej
Manila witaj, ja dowiedzilam sie w 6 tyg. o blixniakach, tez mi lekarz powiedzila, zebym sie liczyla z tym ze zdaza sie ze jeden sie wchłania, ale to jest stosunkowo rzadkie zjawisko.
Co do samopoczucia to ja czułam sie fatalnie, a ze mam juz coreczke to porownuje cały czas ta ciaże z tamta i wszystkie objawy odczuwam podwójnie. Dolegliwosci typu mega mdlosci, zmeczenie, sennosc, itp. zaczęły mi sie ok 7 tyg i trwały do ok 13 tyg.
Poziomki 1,5 kg na + nieźle, aj w sumie to nie wiem ile jestem w tej chwili na palusie, w zeszlym tyg. byłam ok. +6
 
reklama
manila mam poczucie, że byłyśmy u tego samego lekarza ;-)

My o bliźniakach dowiedzieliśmy się 5 tc, też usłyszałam od lekarza
"proszę się nie przyzwyczajać do wizji bliźniaków" - jedno może się wchłonąć

Na kolejnym usg lekarz już nic takiego nie mówił, tylko usłyszeliśmy dwa bijące serduszka :tak:
Natomiast lekarz na tej wizycie tez przestrzegał mnie przed "podwójnymi objawami"

Pierwszy trymestr i pierwszą połowę drugiego trymestru czułam się rewelacyjnie.
Małe mdłości rano, senność popołudniu a poza tym czułam się jak młody Bóg!
W 21 tc pojawiło się nadciśnienie i musiałam zwolnić tempo.
Od 29 tc zrobiło mi się ciężej fizycznie - duży brzuch.
No i teraz od ostatniego wtorku jest jakoś gorzej, nic mi się nie chce,, najchętniej bym leżała. Odliczam już dni do porodu...

Dowiedziałam się na wizycie, że jak na ciążę bliźniaczą to bardzo mało się posypałam...pocieszające :szok:

Trzymam kciuki za dwa serduszka!!! Dawaj znać co u Ciebie!

A ja kurcze znowu nie śpię. Chyba przyzwyczajam się już od nocnego wstawania...
 
Ostatnia edycja:
ale miałam dzisiaj noc, wstalam na siku, patrze na papier toaletowy a tam brazowo. jestem na luteinie i duphastonie i przestalam plamic w poniedzialek wtedy plamienia byly slabiusienkie, a dzis w nocy to co innego, jeszcze wczoraj z P, gadalismy ze na pewno tym razem bedzie dobrze bo czuje sie dobrze plamienia ustaly. dzis zaczynam 9 tc. pierwsza ciaze poronilam dwa lata temu potem sie staralismy do tego czasu i w koncu sie udalo a tu cos takiego.
jestem zalamana , z oczu leca mi ogromne grochy lez do tego mialam koszmarny sen ze to juz koniec (na pewno po moich czarnych myslach)
pozniej zadzwonie do mojego lekarza, dzis ma dyzur w szpitalu i pewnie bedzie kazal mi przyjechac na odzzial.
 
reklama
Nutria, dziekuje Ci kochana za zainteresowanie.
:-) ja mialam kolejne USG w miniony poniedzialek i wszystko bylo w porzadku, dzieciaczki mierzyly juz tyle samo, po 1cm az!! :-D teraz koncze 8 tydzien, nadal jestem w starachu gdyz 7 miesiecy temu poronilam w 12 stym tyg. ale musze myslkec pozytywnie...
samopoczucie nienaj;lepsze bo mdlosci, calodziennie i nocne wykonczja mnie, ale wszystko dam rade zniesc, bo wiem ,ze na koncu czeka mnie nagroda...
kolejne usg z 4 tyg... juz nie moge sie doczekac. pozdrawiam wszytskie mamusie!:-)
 
Do góry