reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
w 1 ciazy dostalam 3 zastrzyki:confused: co do krazka to mowily ze przyjmuje sie ze jest potrzeba zalozenia jak szyja ma 25mm moze wtedy jest za darmo
 
ja mialam 6 zastrzyków, 3 x dziennie
moja szyjka wg usg sprzed miesiąca miała 36mm, wg bad.gin w szpitalu 20mm, ale nikt mi nie mówił, że bede musiała zapłacić jak bedzie dłuższa...
Poziomki a ile to kosztuje?
 
Małgoń kosztuje 150zł,więc nie tak duzo.Poczytałam i nfz w pełni refunduje leczenie szpitalne w tym passer ale z tego co mówiła ginka wskazania medyczne są dopiero od 25mm a teraz to tak na zaś.

W moczu wyszło mi białko i dzisiaj miałam powtórzone badanie i ginka kazała jutro jeszcze raz zrobić ale jak pytałam położnej jaki wynik to nawet nie widziała.zapytam na obchodzie. może to swiadczyc o zatruciu ciażowym i mam troche stracha.

aaga dzisiaj inna ginka powiedziała że nie ma dowodów na to że luteina wogóle działa przy ciąży bliźniaczej i mi ją odstawili.
 
Witam Trójpaczuszki:biggrin2:
mój gin już miesiąc temu wspominał o założeniu krążka więc też zaczęłam szukać jaka jest cena itp. Z reguły mamy musiały płacić,ja wyszukałam ze koszt to 150-180zł.Łatwiej było mojego gina zapytać,ale na wieść o krążku tak się zestresowałam ze słowa nie mogłam powiedzieć. JAk na razie jest ok,ciągle jestem pod kontrolą a wizyty które były co 4 tygodnie teraz mam co 3.

Odnośnie Waszych poprzednich postów to w 21 tygodniu ciąży moja waga jest na zero,ważyłam 72kg(do szczupłych nie należe) przez 3 miesiąće schudłam 2 kg( brak apetytu i mdłości). W tej chwili znowu waże 72 kg. Mój brzuszek ma 106 cm,lekarz na badaniach stwierdził że malutki jak na bliźniaki,ale poza tym wszystko jest ok. Dzieciaczki ważą 345g. i 340g, pępowinki mają trójnaczyniowe,rozwijają się prawidłowo. I tu się lekarz zaczął śmiać-jeden bobas drugiemu nogę na główkę zakładał, a ten boroczek odpychał się rączkami:-D No i potwierdziła się wiadomość o płci- moja Zuzia i Zosia mają siusiaczki-mężuś WNIEBOWZIĘTY ja troszkę rozczarowana, ale najważniejsze żeby brzdące były zdrowe
 
jestem po usg
Zaczne od tego ze wszystko w porządku, serduszko, uklad kostny, brzuszek, czaszka, pepownina itd. ksiązkowe. Dzeiciaczki ułozone oba posladkowo wiec głowa na gorze, nozki na dole, z lewej strony chłopczyk (siurek jak ta lala, M. jak zobaczył to powiedział: o kurcze!), natomiast z prawej (to bardziej ruchliwe) najprawdopodobniej dziewczynka, przynajamniej siurka nie widac, tylko takie ziarenko kawy wiec druga wyprawaka rozowa:-D. wiek ciążowy obu baczków jednakowy praktycznie, wymiary główki, brzuszka rowniez dokladnie takie same, dziewczynka ma dłuższe nózki, a chłopczyk jest troszke cięzszy, wazy ok 567 g, natomiast dziewuszka ok. 517 g. Niestety ale w 4D nie udało sie fajnych ujec zrobic bo dzieciaczki zbyt duzo miejsca nie maja, chłopiec ma tego miejsca jeszcze o tyle o ile, natomiast dziewczynka głowke ma przycisnieto do sciany łozyska
O ile mi sie uda to załacze zdjecie buzinki chłopczyka
Niestety ale nie umiem sobie poradzic ze zdjeciem zrobionym z filmu wiec poki co wkleje zdjecie zdjecia, tylko jakoisc kiepskawa
 
reklama
Witam dziewczynki ja mam pytanko dotyczące brzuchów - kiedy wam zaczęły rosnąć?? u mnie dziś 15t3d ciąży bliźniaczej dwujajowej i jak narazie mam brzuch jakbym się najadła. rano mniejszy popołudniu większy a jak się kładę to znika. Ktoś tak miał czy ze mną jest coś nie tak?? mam wizytę za dwa tyg i trochę się zaczynam stresować. Pocieszcie proszę
 
Do góry