reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

czesc Brzuszki

dlugo mnie nie bylo ale mnie upaly wymeczyly i podly humor mialam....
od tego tyg znowu upaly jjeu ja juz nie moge moje maluchy tak pra na dol ze byly dni ze chodzic nie moglam... cos czuje ze niedlugo mi zostalooo :( strasznie sie boje tego wszytskiego co mnie czeka dobrze chociaz ze na 100\5 mam cc i nie musze sie chociaz tym martwic....
a wy jak sie czujecie?
 
reklama
Hej! Ja czuje sie w miare bo upaly zelzaly, ale jutro znowu ma byc goraco niestety. Wczoraj mama moja przyjechala wiec bylo mi weselej. Biedna narobila sie, umyla mi wszystkie okna :). Justella rozumiem Cie doskonale, bo ja od poczatku ciazy siedze w domu, najpierw lezenie plackiem i nawet z nikim pogadac nie mialam, bo moj wraca pozno z pracy a czasem ma delegacje i nie ma go 2 dni. Od czasu do czasu ktos mnie odwiedzi zadzwoni, ale wiadomo kazdy ma swoje zycie. A ja nie chodze nigdzie bo mam sie oszczedzac. Strasznie mi brakuje pracy. Tylko mi telefon do mamy zostaje. A moj to sobie na piwko pojdzie i z kumplami pogada i na trening jedzie, a ja jak wiezien :(.
Jak chodzi o porod to ja nie wiem co bede miala, mam nadzieje ze cc. Ze chlopaki uloza sie tak jak trzeba do cc i nikt nie bedzie mnie zmuszal do sn, bo ja sobie nie wybrazam. Staram sie nie myslec o tym. Ostatnio zaczelam sobie wkrecac co bedzie jak sie okaze ze sie lekarze pomyllili i jedno bedzie dziewczynka. A ja juz sie nastawilam na chlopakow.
 
ooo ja tez mam 2 chlopaszkow:D ale juz na swiecie:D no i lekarz sie nie pomylil;)
JEDYNKA jesli to blizniaki sa jednojajowe to sa na pewno tej samej plci:) wiec jesli stwierdzil chlopcow to drugi tez na pewno chlopak:) no chyba ze sie pomylil w ocenie bo byla to np pepowina;)
u mnie byla cc bo moj pierworodny nie chcial sie odwrocic:)
pozdrawiam:)
 
oo to fajnie :) ja taka mialam nadzieje do samego konca ze moze jednak sa dwujajowi i ze bedzie parka:)
z parka tez dobrze za jednym razem coreczka tatusia i synus mamusi;)
to bede trzymac kciuki zeby bylo 2 chlopaszkow to moi beda mieli kolegow;)
 
Dziewczyny jak rozpoznać twardnienie brzucha?Mój jest napięty jak struna, podobno mały jak na ten etap ciąży bliźniaczej czuję, że dzieciom jest ciasno i często jest twardy zwłaszcza po jedzeniu.
I czy takie uczucie napięcią i ciągnięcia w dole to właśnie twardnienie?

Co do płci ja będę miała parę i oczywiście bardzo się cieszę ale od początku do końca oznacza to podwójne koszty bo jak ta sama płeć to zawsze można ubranka wymieniać a przy parze już niestety...

I czy ułożenie główkowe zawsze oznacza poród sn?Ja jakoś bardziej nastawiam się na cesarkę a moje dzieciaki są ułożone główkowo i lekarz mówi że to się raczej nie zmieni
 
Dziewczyny mam pytanie jakie kosmetyki dla niemowlakow polecacie, co kupujecie?jakiej firmy i co dokladnie, bo kazdy mi mowi co innego i juz zdurnialam, to samo tyczy sie "sprzetu"do noska czy lepsza tradycyjna gruszka czy frida?
Lenna mi jak twardnieje brzuszek to jest napiety wlasnie i az cizko chodzic i oddychac. No i zreszta jak dtkiensz to czuc ze jest twardy. Na szczescie odpukac teraz mi jakos mniej twarnieje, mimo ze wiecej chodze, bo mam nieodparta ochote sprzatac cos ukladac prac ciuszki. To jest chyba syndrom wicia gniazda hehe. Na to twardnienie wydaje mi sie ze mi pomaga aspargin i nospa po 2xdziennie. A Ty masz non stop twardy brzuszek czy tak od czasu do czasu? Musisz sie poobserwowac jak czesto i czy nie regularnie. A ktory tydzien teraz masz?
Sznurowka trzymaj kciuki bo chce dwoch chlopcow :)
 
Dziewczyny jak rozpoznać twardnienie brzucha?Mój jest napięty jak struna, podobno mały jak na ten etap ciąży bliźniaczej czuję, że dzieciom jest ciasno i często jest twardy zwłaszcza po jedzeniu.
I czy takie uczucie napięcią i ciągnięcia w dole to właśnie twardnienie?

Co do płci ja będę miała parę i oczywiście bardzo się cieszę ale od początku do końca oznacza to podwójne koszty bo jak ta sama płeć to zawsze można ubranka wymieniać a przy parze już niestety...

I czy ułożenie główkowe zawsze oznacza poród sn?Ja jakoś bardziej nastawiam się na cesarkę a moje dzieciaki są ułożone główkowo i lekarz mówi że to się raczej nie zmieni

to zalezy tez chyba od tego jakie jest lozysko i ogolnie czy ciaza przebega prawidlowo...ale wiesz? za tydzien mam wizyte to sie wypytam o wszytsko :)
 
reklama
Ja mam jutro na patologii i tez spytam o porod bo raczej tam sie bede decydowac.Wkurzyli mnie maksymalnie ale maja lepsze sprzety dla wczesniakow jakby co.A tu chodzi o dobro dzieci,wiec ja musze to scierpiec i jeszcze troche popatrzec na tych madrych i uczonych(gamoniów)profesorkow:)Znowu duszno nogi juz mam od nowa jak konewy,a jutro jak zobacza te nogi znowu bedzie ze bede musiala zostac!!!!
 
Do góry