reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witajcie Dziewczyny,
Na dwa tygodnie sie wylaczylam z zycia forumowiczek i tu tyle wpisow...dzieki za odpowiedzi odnosnie szyjki i obwodu brzucha:) spoznione ale szczere...
mam pytanko chodzicie do szkoly rodzenia? nie wiem czy nie za pozno?!?! i sama nie wiem czy warto...co sadzicie?
w ogole jak samopoczucie bo mnie ten tygodniowy deszcz nie nastraja pozytywnie..do tego mamy generalny remont starego domu po dziadkach i wciaz jestesmy w gruzie i zaczynam miec tego dosc bo zamiast kupowania wanienek i innych drobiazgow to my musimy wybrac w tym tygodniu doslownie wszystko...plytki, meble, agd, panele, drzwi...mamy 1,5 mca..jutro leja wylewki..instalacje zrobione, okna wymienione buuuuu ile tego jest?!?! i na dodatek ten deszcz!!! (przynajmniej w bielsku) dobra nie marudze...
2ania
Spie z nogami podniesionymi troche wyzej bo mam zylaki okropne na nogach,do tego bol nie samowity opuchniete.Ile to my kobitki musimy sie poswiecic dla tych naszych szkrabów.Chlopy to maja dobrze:)

Witaj 2ania,
co do zylakow to mamy to mamy ten sam problem..juz przed ciaza przy kolanie mialam jedna zyle lekko uwypuklona ale podobno po ciazy robic wszelkie zabiegi wiec czekam.
Wiesz, bylam w czwartek u chirurga naczyniowego i zaluje, ze nie poszlam wczesniej albo, ze ginekolodzy nie poruszaja i nie reaguja na ta dolegliwosc...mam niewydolna lewa zyle odpiszczelowa i usuniecie po okresie karmienia tradycyjne lub laserowe (sklaniam sie do tej drugiej opcji bo dolegliwosci bolowe po sa mniejsze a przy blizniakach to sie przyda dobra kondycja) ale lekarz wprost zapytal dlaczego pani nie stosowala od samego poczatku ciazy rajstop 1stopnia kompresji..zyla by sie nie uwypuklila no i nogi wowczas nie bola bo krazenie jest "regulowane" przez ucisk..do tego oczywiscie mozna smarowac nogi lotionem1000 i zazywac albo diosminex albo cyclo3fort, ktore nie szkodzi dziecku a przynosi ulge..
Wiecie co najbardziej to jest wkurzajace podejscie niektorych lekarzy do kobiet w okresie ciazy...bylam z problemem widocznych zyl u rodzinnego lekarza to stwierdzil ...ech dobro odnawialne i tak bedzie powracac?!?! cholera to co mam czekac bezczynnie? nie wspomnial o rajstopach uciskowych, sama wyblagalam go o skierowanie do chirurga!
Moja lekarka ma takie samo zdanie, ze to jest walka z wiatrakami! no ale przeciez mozna wzmocnic zyly i zniwelowac bol...
jeszcze jedna wazna rzecz powiedzial chirurg, ze te rajstopy to sa dla kobiet w ciazy, u ktorych w rodzinie wystepuja zylaki a niekoniecznie same juz je maja! bo progesteron i ciaza mnoga naprawde nie pomaga calemu systemowi zyl..taki urok
ajaja ale sie rozpisalam...dobra juz nie zanudzam...

ps zrobilam test glukozy po obciazeniu...PASKUDZTWO!!! A maluchy po tym strzale cukrowym to tak wariowaly, ze juz myslalam, ze moj brzuch sie oderwie i pobiegnie w przeciwnym kierunku:) ach lubia slodycze:) po Mamusi:)
pzdr Wszystkie Trojce:) - Trojca Swieta ochrzcono mnie w pracy

 
reklama
Witam!
Co do żylaków to też mam z nimi kłopot już od dobrych kilku lat. Całe szczęście, że dotyczy tylko jednej nogi. Zaczęło się od jednej bardziej widocznej, cienkiej żyłki nad kolanem. Powoli zaczynała się powiększać i uwidaczniać coraz bardziej. Teraz jest do połowy uda i większa część łydki. Wygląda nieciekawie i nie nadaje się ta noga do pokazania światu. Nic nie boli tylko brzydko wygląda. Byłam dwa lata temu u jednej Pani dr to zaleciła mi tylko wykupienie u niej rajstop na zamówienie za ok. 200zł. No i twierdziła, że przed każdą dłuższą podróżą mam do niej zgłaszać się po leki. Wyjścia z kłopotu nie ma, bo jak się usunie to i tak ''wrócą''. Nic nie działałam w tym momencie. Poszłam tylko na badanie dopplerowskie z przepływu i potwierdziło się, że jest nie tak jak trzeba, ale jeszcze nie tak tragicznie.
Następnie po roku udałam się do chwalonego dr od żylaków i on zaproponował mi skleroterapię. Wstrzykiwałby w tą żyłę jakąś substancję (jest to w ampułkach) i po takiej serii zabiegów (może dwa) żyła powinna ''zarosnąć'', a krew znaleźć nowe miejsce przepływu. Byłam zdecydowana, ale trochę odciągałam to w czasie w zw. z planami powiększenia rodziny. Dr mówił, że żylaki nie odnawiają się (te usunięte) tylko mogą pojawić się nowe, chociaż nie muszą. Pomyślałam, że załatwię to po ciąży, bo podczas niej sytuacja może się jeszcze zmienić i przybędzie to później za jednym zamachem ciach. Oby nie było za późno, bo jak żylaki są bardzo rozległe to ta metoda już nie sprawdzi się, ewentualnie operacja, albo jakieś nowe rozwiązania.
U mnie to jest problem rodzinny - moja babcia ma żylaki i to też w większości na jednej nodze.
 
Lona jak bylam w Krakowie na wizycie to lekarka mi mowila ze powinnam isc u siebie do chirurga naczyniowego,i jak mialam wizyte u tego swojego "dobrodzieja" to mu mowie ze krakow mi kazal sie tam udac a on do mnie ze juz dawno bym tam poszla tylko u nas w Miechowie nie ma takiego naczyniowca tylko ogolnie chirurg i wlasnie nie wiem co mam robic??:/ Z dnia na dzien widze co raz wiecej zyl a w pewnych miejscach to one wygladaja jak "sieć pajeczyny"jest to okropne,brzydko to wyglada,chociaz tyle dobrze ze nie chodze w spodniczkach:)

monia5523 U mnie mama miala zylaki i wlasnie miala operacje,a w zasadzie zabieg bo wyszla po nim do domu w przeciagu 3 godzin.Fakt ze jak jej to zrobili to ich juz nie miala...!!!Ale ja nie wiem czy bym poszla na takie cos??Mam polipa w zebie i boje sie jechac na chirurgie szczekowa wyrwac a co dopiero operacja:)Wiem ze gorsza sprawa przede mna (mam na mysli poród)ale tego nie jestem w stanie ominac:)
 
Witaj Monia,
mi noga znacznie pogorszyla sie ok 20 tygodnia jak juz brzuch zaczyna mocno blokowac zyly:( do 36/37 tygodnia zostalo mi jakies 9/10 tygodni i pewnie sie jescze pogorszy choc mam wielka nadzieje, ze te leki choc troche mi pomoga..napewno wzmacniaja wiec trzymam kciuki za nozke..
2ania
idz do chirurga ogolnego, mnie internista wyslal wlasnie do ogolnego tyle, ze do kliniki specjalizującej sie operacjami flebologicznymi i dobrze bo do naczyniowca trzeba czekac u nas 1/2 roku na wizyte a do ogolnego mialam za 2 tygodnie:) oczywiscie nie sprawil, ze nozka jest piekna ale mamy plan dzialania..chcialalbym karmic do grudnia i w styczniu poddac sie zabiegowi...niech tnie:) tylko zebym w spodniczce czula sie dobrze:) ja tez glownie w spodniach ale mam dosc...w koncu mam 29 lat a musze sie chowac z moja noga...dziewuchy za mlode jestesmy do spodnic po kostki:) choc takowe bardzo lubie...wlasnie gdzie to slonce? moje spodnice zakonne czekaja i czekaja...

 
Lona No ja wlasnie dzisiaj bylam u lekarki ogolnej zeby wypisala mi skierowanie do chirurga naczyniowego ale sie okazalo ze u nas oczywiscie nie ma takiego specjalisty....musialabym jechac znowu do Krakowa.A ja juz mam odsc tych wyjazdow wiec narazie sobie daruje,zobaczymy co bedzie dalej,chyba ze bede widziec pogorszenie to bede musiala isc do ogolnego ale sama lekarka mi to odradzila bo mowi ze nie mam po co do takiego isc:/ Dobrzy mi tu lekarze,wiedza tylko jak kase zebrac.....Szlak by trafil ta Polske:)
 
Lona No ja wlasnie dzisiaj bylam u lekarki ogolnej zeby wypisala mi skierowanie do chirurga naczyniowego ale sie okazalo ze u nas oczywiscie nie ma takiego specjalisty....musialabym jechac znowu do Krakowa.A ja juz mam odsc tych wyjazdow wiec narazie sobie daruje,zobaczymy co bedzie dalej,chyba ze bede widziec pogorszenie to bede musiala isc do ogolnego ale sama lekarka mi to odradzila bo mowi ze nie mam po co do takiego isc:/ Dobrzy mi tu lekarze,wiedza tylko jak kase zebrac.....Szlak by trafil ta Polske:)

Aniu, no widzisz mi internista powiedzial, ze to wszytko jedno akurat do kliniki gdzie chcialam isc..idac na wizyte myslalam, ze pewnie mi wszystko wyjasni ale to nie on bedzie przeprowadzal ewentualny zabieg a okazalo sie, ze doktor wraz z kolega sa jedynymi ktorzy przeprowadzaja laserowe usuniecie zylaka:) i wcale nie jest flebologiem..to chyba tak jak z ginekologiem i gin.endokrynologiem...oboje majstruja przy hormonach:)

 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny, moja babcia ma 80 lat i od 50 lat ma żylaki. Nigdzie nigdy z nimi nie była, jak ją kłuje to stosuje Lotion1000. Ja jednak nie będę brała z niej przykładu i z nimi zawalczę...
 
Hej dziewczyny!!!!
Ja dzisiaj miałam wizyte u lekarza.Dziewczynki rosną,różnica wagowa nie jest za duża i mają po 1,5 kg.Rosną ładnie i wszystko jest ok.Lekarz powiedział mi,że mam jeszcze wytrzymać 7-8 tygodni i bedziemy robic cc,gdzieś koło 13 lipca.Jak ten czas leci.
Troche mam złą morfologię,anemię mam.Przepisał mi witaminy Elevit oraz tabletki Tardyferon Fol i Cordafen.Tak myslałam,że będę miała slabe wyniki,bo ostatnio czuję się słabo i często mi się w głowie kręci oraz twardnieje mi brzuch.Lekarz mówił,że nie za bardzo aby twardniał.
Byłam dzisiaj z siostrą na zakupach.Kupiłam juz pościel do łóżeczek,buteleczki Lovi.Akurat były na promocji,dwie buteleczki,jedna 150 ml,druga 250 ml za 24,50.kupiłam dwa takie zestawy.W jednym sklepie widziałam buteleczkę lovi 150 ml za 21 zł,tak więc udało się kupić za dobrą cenę.Trochę kosmetyków,pampersy 1 oraz dwa kocyki do wózeczka te mniejsze,bo większe się chyba narazie nie opłaca.
Trzeba się już ostro wziąść za wyprawkę,bo czas biegnie szybko,a robi się ciężko.
 
reklama
Żylaki dobrze znam ten problem, jestem po operacjach na obu nogach w 2002 i 2005 roku.
Po pierwszej ciąży pojawiły się nowe, a teraz prawa noga wygląda strasznie.
Ja maluchy podrosną wybiorę się na kolejną operację.

Ttolaa twoje skarby nie są takie małe.
Ja w pierwszej ciąży miałam anemię, teraz w miarę ok.
Bierz leki to będzie dobrze.
No ja też się wzięłam za wyprawkę, bo każdego dnia czuję się coraz gorzej.


Gastone
odezwij się!!!!!!
 
Do góry