reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Witam!!!!
Ja po ciężkim dniu.
Od 9 do 17.30 na nogach więc mam dość.
Wizyta typowa jak na Irlandię.
Ale co nieco się dowiedziałam.

Za m-c jadę znowu i dzieciątka dostaną sterydy na płucka.
Poród odbędzie się najpóźniej 30 lipca.
Na chwilę obecną będzie cesarka, bo jedna rybka ma główkę w dół,
a druga perełka jest ułożona jest w poprzek.
Lekarz powiedział,że może się zmienić, zobaczymy w czerwcu.
Dziewczynki rozwijają się prawidłowo.
Ważą po niecałym kilogramie.
Mam się oszczędzać.
Natusia oczarowała wszystkim swoim zachowaniem.
Bardzo grzeczna i usłuchana.

Niestety nie dostałam fotek :(

I na koniec dnia wkurzyłam się na maksa, bo po szpitalu w związku z tym, że byłam na mieście( a juz w tygodniu sama tak daleko nie chodzę) poszłam do socjalu po formularz na macierzyński a jakaś męda zamknęła mi drzwi przed nosem.
 
reklama
Przytyłam niewiele , tylko 12kg;))))) gastone świetnie cie rozumiem, ja chciałabym sama wszystko robic, przygotowywac a nie moge. Jak urządzaliśmy pokój dzieci to mój mąż kazał mi usiąśc i pokazywac co ma gdzie byc, czułam sie okropnie, marudziłam a on to musiał znosic. Jednak jak widziałam jak on sie stara to mi sie głupio zrobiło i teraz juz jestem grzeczna i tylko dziękuje za pomoc i nie marudze, świetnie sie wtedy dogadujemy. A jak Wy zareagowałyście na wieśc o blizniakach?
 
ania19 MI jak lekarz powiedzial ze widzi 2 dzieciaczkow,to myslalam ze zartuje,ale on mowi powaznie widze dwojke czyli ciaza blizniacza,a ja jak wtedy na niego naskoczylam z moja geba ze dosc ze nosi okulary to jeszcze zle widzi bo podwojnie,o malo go nie pobilam:)
Kazał mi sie uspokoic,cos do mnie gadal ale z 1 wizyty nic nie wiem(w takim bylam szoku)jak wyszlam z gabinetu zaczelam plakac jak glupia,zadzwonilam po meza,maz przyjechal wystraszony ze cos sie stalo,powiedzialam mu ze bedziemy miec blizniaki,a on jak to blizniaki to nie mozliwe...:)Z kazdym nastepnym dniem oswajalam sie z ta mysla,choc juz na drugi dzien sie cieszylam ze bede miec 2 za jednym zamachem:)
 
Hey! Dziewczyny mam na imię Ania i jestem w ciąży bliźniaczej. Już od paru dni śledze wasze forum i dzisiaj tez postanowiłam napisac. Jestem w 26tc5d. Moja maleństwa mają po 693g i 870g. Bardzo sie denerwuje ich wagą. Czy taka różnica jest normalna? Ogólnie czuje się dobrze, gin pozwoliła mi jeszcze 2 tyg zostac w domu, by zaliczyc semestr a póżniej mam iśc do szpitala;( Napiszcie prosze co tam u was? Pozdrowienia

U mnie róznica wagi wystapila w 2o tyg i mialam skierowanie na dokladne badanie i przeplywy. Roznica sie utrzymywala i powiekszala. Roznica wagi uodzeniowa byla 700 gram i to malutka byla silniejszym i zdrowszym dzieckiem.
 
Witam!!!!
Ja po ciężkim dniu.
Od 9 do 17.30 na nogach więc mam dość.
Wizyta typowa jak na Irlandię.
Ale co nieco się dowiedziałam.

Za m-c jadę znowu i dzieciątka dostaną sterydy na płucka.
Poród odbędzie się najpóźniej 30 lipca.
Na chwilę obecną będzie cesarka, bo jedna rybka ma główkę w dół,
a druga perełka jest ułożona jest w poprzek.
Lekarz powiedział,że może się zmienić, zobaczymy w czerwcu.
Dziewczynki rozwijają się prawidłowo.
Ważą po niecałym kilogramie.
Mam się oszczędzać.
Natusia oczarowała wszystkim swoim zachowaniem.
Bardzo grzeczna i usłuchana.

Niestety nie dostałam fotek :(

I na koniec dnia wkurzyłam się na maksa, bo po szpitalu w związku z tym, że byłam na mieście( a juz w tygodniu sama tak daleko nie chodzę) poszłam do socjalu po formularz na macierzyński a jakaś męda zamknęła mi drzwi przed nosem.

Aga fajnie ze w dzidziami ok.Zaciekawilas mnie sterydami,bo niedawno rozmaiwalysmy o nich.Jestesmy w podobnym stadium ciazy wiec jestem ciekawa.Powiedz mi sterydy dostajesz z jakiegos powodu,masz zagrozenie porodem predwczesnym czy jednak tu te daja profilaktycznie?aaa wlasniejak sa sterydy po angielsku?
 
Gastone mi lekarz powiedział, że tutaj to jest standard, nie wiem czy chodziło mu o Irlandię, czy o jego szpital, bo trafiłam na ordynatora, ale chyba miał na myśli Irlandię.
Powiedział, że ciążę bliźniaczą rozwiązują w 38 tygodniu.
Za m-c dostanę zastrzyk na rozwój płuc maluszków (injection to the development of lungs ),
jeśli maluszki chciałyby wyjść wcześniej, to będą gotowe,
a nie zaszkodzi im to gdyby przyszły o czasie.
Zagrożenia wcześniejszym porodem raczej nie mam, chociaż dziewczynki są nisko ułożone.
 
Hey! 2ania współczuje temu lekarzowi;))) ja nim poszłam do gin śmiałam sie z mezem ze to będą blizniaki bo u niego w rodzinie czesto sie rodza i jak juz byłam u lekarza to jakos specjalnie sie nie zdziwiałam;))) a mój mąż jest w siódmym niebie;))) Luckaa dzięki za słowa otuchy, mam obsesje na punkcie ich wagi;((((
 
Aga to w sumie fajnie,bo ja sie zastanawialam wlansnie czy to standart.W 38 tyg powiadasz,a ja ostatnio weszlam na jakies stowarzyszenie irlandzkich blizniakow i tam byly wszystkie informacje i pisali ze do 37 tyg.No ale jak damy rade donosimy do 38 hihi Ja nie wiem w sumie czy moja macica tak dociagnie juz po 1 cc ale bylo by fajnie.Dzieki Aga za info, fajnie ze tez mieszkasz w IRL bo pojedyncza ciaza spoko,ale blizniaczych nie za wiele,a fajnie sie jest informowac wzajemnie.W poniedzialek mam wizytke wiec moze juz sie czegos dowiem,a jak nie pewnie wszystko na ostatnia chwile.
 
reklama
Moj lekarz powiedzial mi,ze porod zalezny jest od kosmowkowosci.Jesli jest jedno lozysko,ale dwie owodnie to ciaze rozwiazuje sie nie pozniej,niz do 36 tyg ciazy/skonczonego/,poniewaz dluzsze noszenie dzieci w lonie matki jest niebezpieczne dla matki i grozi wieksza smiertelnoscia okoloporodowa u dzieci.Natomiast,jesli jest ciaza jednojajowa,jednokosmowkowa i jednoowodniowa to nawet w 34-35 tyg ciazy robi sie cc!
Naruralnie ciaza dwujajowa,dwuowodniowa,dwukosmowkowa-najlepiej do 38 tygodnia,ale sa przypadki ze i w 39 tyg ciazy nastepuje rozwiazanie.Niekiedy matki pisza-a ja urodzilam w 40 tym tygodniu!Moj lekarz/ordynator szpitala/ twierdzi,ze to jest malo prawdopodobne,a moze byc wynikiem zlych odczytow usg.
 
Do góry