reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam trojpaczki!!!ja dzisaj sttrasznie niewyspana chlopcy spac nie dali na zmiane sie budzili i marudzili cala noc i co chwile musialam przystawaic ich do piersi a teraz sobie juz samcznie spia, chyba tez sie umeczyli :))

piekne macie brzuszki, ja jak ogladam zdjecia z brzuszkiem to musze przyznac ze czasami mi go brakuje ;( 3 majcie sie dzielnie kochane a szczescie jest tuz tuz...

lily sliczniutki duuzy brzuchalek maluskzi maja spore mieszkanko i napewnoim tam bardzo dobrze
 
Ostatnia edycja:
reklama
hejciak dzewczyny:)

Ja juz w domku po operacji kostki...wszytko dobrze..etraz tylko 6 tyg.w gipsie..i bedzie oki..:)

AgaB-piekne cory...!!!!

trzymam kckiuki za was wszystkie

buzka
 
witajcie
motylicaja dobrze,że już operację masz za sobą

brzuszek super, moje tez się pochowały gdzies na plecach chyba, ale to dobrze, nie jest aż tak ciężko

monia mocno dają Ci popalić?, bądź dzielna:-)

dziś odebrałam wyniki, poleciały mi płytki co to może oznaczać, jutro do gin to się dowiem, ale zastanawiam od czego, reszta wyników idealna, a płytki 113 cholera

pozdrawiam, uciekam, dziś kolenda
 
A ja się tak zastanawiam...bo kazdy mi mówi że moje bliźnięta będą wcześniakami...Czy sa tu mamy które urodziły wcześniaki?i od którego tygodnia mają szanse??Przepraszam za to pytanie ale meczy mnie od jakiegoś czasu...
 
hej dziewczyny:)
Mam mae pytanko czy zawsze przy blizniakac jest cesarka? To moja pierwsza ciaza i juz dwojka szkrabów mi się trafila, duze wyzwanie dla mnie, i troszke sie boje

hej! na początku gratulacje!! Nie martw się na zapas! Nie wszystkie bliźnięta rodzą się przez cc. Obecnie jestem w szpitalu i leży ze mną dziewczyna, której mówią że będzie rodziła sn - pomimo tego że jedno dziecko ułożone jest poprzecznie. Niedawno urodziła też dziewczyna która oba dzieciaczki miała ułożone główkowo.
Wszystko zależy od tego jaka to ciąża, jak przebiega. Ja już sama nie wiem jak by było lepiej rodzić. Jak widzę te dziewczyny po cc, to widać że jest to poważna operacja brzuszna i nie dochodzą one tak szybko do siebie jak te dziewczyny po porodzie sn.

Jeszcze masz pewnie trochę czasu na takie rozważania.
A tak na marginesie napiszę - wszystkie się boimy:tak:

ewus
A ja się tak zastanawiam...bo kazdy mi mówi że moje bliźnięta będą wcześniakami...Czy sa tu mamy które urodziły wcześniaki?i od którego tygodnia mają szanse??Przepraszam za to pytanie ale meczy mnie od jakiegoś czasu...

Nie wszystkie bliźnięta są wcześniakami ale wiele z nich rodzi się wcześniej. Znam takie bliźnięta które urodziły się w 32tc, ale są tez takie które rodzą się w 40tc. Zwykle ciąża bliźniacza kończy się ok 36tc. Jest to początek 9 m-ca i wtedy większość dzieciaczków uznaje się za donoszone. Ważnym kryterium jest też waga.


A ja dalej leżakuję w szpitalu i czekam na rozwiązanie. Coraz trudniej jest zrobić KTG - dziewczynki chyba nie lubią tego badania:-( Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu urodzę i wreszcie wrócę do domku. Strasznie już tęsknię za własnymi śmieciami:-(
 
hej! na początku gratulacje!! Nie martw się na zapas! Nie wszystkie bliźnięta rodzą się przez cc. Obecnie jestem w szpitalu i leży ze mną dziewczyna, której mówią że będzie rodziła sn - pomimo tego że jedno dziecko ułożone jest poprzecznie. Niedawno urodziła też dziewczyna która oba dzieciaczki miała ułożone główkowo.
Wszystko zależy od tego jaka to ciąża, jak przebiega. Ja już sama nie wiem jak by było lepiej rodzić. Jak widzę te dziewczyny po cc, to widać że jest to poważna operacja brzuszna i nie dochodzą one tak szybko do siebie jak te dziewczyny po porodzie sn.

Jeszcze masz pewnie trochę czasu na takie rozważania.
A tak na marginesie napiszę - wszystkie się boimy:tak:

ewus


Nie wszystkie bliźnięta są wcześniakami ale wiele z nich rodzi się wcześniej. Znam takie bliźnięta które urodziły się w 32tc, ale są tez takie które rodzą się w 40tc. Zwykle ciąża bliźniacza kończy się ok 36tc. Jest to początek 9 m-ca i wtedy większość dzieciaczków uznaje się za donoszone. Ważnym kryterium jest też waga.


A ja dalej leżakuję w szpitalu i czekam na rozwiązanie. Coraz trudniej jest zrobić KTG - dziewczynki chyba nie lubią tego badania:-( Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu urodzę i wreszcie wrócę do domku. Strasznie już tęsknię za własnymi śmieciami:-(
Oj mam nadzieje że wyjdziesz już z maluszkami:) A wiesz może czy bliźnięta z 32tc rozwijaja się normalnie?i czy długo leżą w inkubatorze?
 
Gosia, bonus i gratis no wlasnie chlopcy sa na ogol bbardzo grzeczni i nie placza prawie wcale, jedynie do jedzenia, a dzisiaj w nocy marudni byli chyba mysleli ze to dzien i mamie nie chce sie spac :)

ewus2090 moje maluszki urodzily sie w 35 tyg ale juz w 26 tyg bylam w szpitalu i bylismy zagrozeni porodem przedwczesnym i na tym stadium ciazy maluszki mialy ok 80% szans na przezycie na szczescie udalo sie ich przekonac zeby w brzuszku zostaly troszke dluzej, a bliziaki wiadomo ze zazwyczaj rodza sie wczeniej niz dzieci z ciaz pojedynczych

IvIarzka po pierwsze gratuluje podwojnego szczescia. to nieprwada ze wszystkie ciaze blizniacze wymagaja cc, jeseli oba maluszki ulozone beda glowkami do dolu i nie bedzie innych przeciwwskazan to jak najbardziej wskazany jest porod silami natury. u mnie chlopcy byli ulozeni jeden glowkowo a drugi posladkowo i tez moglam rodzic naturalnie ale z podowu wysokiego cisnienia mialam cc i maluszki przyszly na swiat w 35 tygodniu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję za cenną odpowiedz...Mam nadzieje że jednak nie będzie in za mocno sie śpieszyło...chociaż jedno takie rozrywkowe że w tym brzuszku to mu się pewnie szybko znudzi hehe:)
 
Do góry