reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam podwójniedoładowane:-):-),
dziewczyny czy wy miałyscie robione usg Dopplerowskie, mam skierowanie na pon. do szpitala bo to podobno norma przy dwójce ????:eek:
Pozdrawiam porannie, małe mają po 1400 i 1350 g , i nóżki na dole,
PS. lepsze żeby je pobudzić do kopania od czekolady jest póście do kina - myslałam ze urodzę na seansie:laugh2::laugh2:
 
reklama
dziewczyny czy wy miałyscie robione usg Dopplerowskie, mam skierowanie na pon. do szpitala bo to podobno norma przy dwójce ????:eek:

Witaj edix :-)
Ja miałam usg dopplerowskie w 20 tc.
Badanie to wykorzystywane jest w diagnostyce zaburzeń układu krążenia i oceny jego drożności. Podczas badania lekarz analizuje zmiany częstotliwości fali dźwiękowej odbijającej się od krwi. Zachowanie się przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych (zmiany prędkości) odzwierciedla wewnętrzny stan naczyń i podlega dokładnej analizie lekarskiej.
Myślę, że robione jest też w ciążach "pojedynczych". Mój lekarz zrobił je profilaktycznie. Lepiej jedno badanie więcej niż jedno za mało. Ciesz się, że i pod tym kątem będziesz przebadana.
 
Witajcie!

ból kręgosłupa... masakra! mnie już od jakiegoś czasu utrunia życie! ale to po długim i niewygodnym siedzeniu (np. na wykładach) albo jak za długo postoje... ale na szczęście jak się położe to szybko przechodzi. No cóż... podwójne obciążenie dla organizmu... da się wytrzymać.... Ale właściwie to bardziej martwi mnie ból w okolicach krocza i czasem takie odczucie ukłucia "od środka". Pojawia się to zazwyczaj po długim leżeniu... czasem jak wstaje w nocy do ubikacji albo jak chce się przekręcić na drugi bok to boli! w poniedziałek mam wizytę u gina ale może którejś z Was też to dotyczy lub dotyczyło :)

pauli1983: super że Cie tak szybko wypuścili do domu :-) oszczędzaj się i leż jak najwięcej!!

anulka!!: Piękne imiona wybraliście!!! jakby nie to że moja siostra ma na imię Julia (a na drugie Maja) i chrześnica mojego męża (córka naszych przyjaciół) ma na imię Maja to napewno wybralibyśmy te imiona! Nam się najbardziej podoba Amelia i Emilia ... ale z drugiej strony ciągle się zastanawiam czy to mądre dać podobne imiona... pomocy! napiszcie jakieś swoje opinie dotyczące moich wątpliowści <prosi>:-)

edix: ja miałam to usg dopplerowskie robione przy okazji usg genetycznego! wyszło ok:-) noo zgadzam się z Tobą że w kinie dzieciaki strasznie rozrabiają... my byliśmy ostatnio na filmie o Jacksonie i wiadomo - głośna muzyka bardzo się dzieciom podobała :-D

Ok... czas się zbierać na uczelnie... przedostatni zjazd!!:-) miłego dnia:-)
 
Witajcie!



pauli1983: super że Cie tak szybko wypuścili do domu :-) oszczędzaj się i leż jak najwięcej!!
leze , odpoczywam juz sama nie wiedzialam co o tym myslec, najpierw szpital za dwa dni dom. wszystko jakos tak szybko mimo , ze dolegliwosci nie ustapily do konca;) ale teraz nastawiam sie na pozytywne myslenie!!!!!:) ma byc dobrze i koniec kropka;) tak przy okazji podziwiam cie ,ze masz sile biegac na uczelnie z dwojka w brzuszku.
 
A ja nie miałam Dopllera, może jeszcze mi zrobią:eek:

magda _b jak czytam o twojej szkole to czuję się najszczęśliwszą osobą pod slońcem że mam już z głowy szkołę. Chyba Ci ciężko wysiedzieć na zajęciach, a jak to jeszcze zaoczne to przecież zjazd od rana do wieczora. Trzymaj się!

A ja słyszałam że dzieci ruszają się bardzo mocno, jak przyłoży się zaświeconą latarkę do brzucha. Nie wiem czy to prawda, jeszcze nie testowałam:cool2:

Ja mam 9 kg na plusie i czuję się jak małe słoniątko:-D O dziwo, największy przyrost wagi miałam pomiędzy 15, a 20tc... Chociaż moja fryzjerka pocieszyła mnie jak byłam u niej ostatnio, bo powiedziała że ona w ciąży przytyła 30kg!!!! A urodziła tylko jedną malutką córeczkę:-)
 
A ja nie miałam Dopllera, może jeszcze mi zrobią:eek:

magda _b jak czytam o twojej szkole to czuję się najszczęśliwszą osobą pod slońcem że mam już z głowy szkołę. Chyba Ci ciężko wysiedzieć na zajęciach, a jak to jeszcze zaoczne to przecież zjazd od rana do wieczora. Trzymaj się!

A ja słyszałam że dzieci ruszają się bardzo mocno, jak przyłoży się zaświeconą latarkę do brzucha. Nie wiem czy to prawda, jeszcze nie testowałam:cool2:

Ja mam 9 kg na plusie i czuję się jak małe słoniątko:-D O dziwo, największy przyrost wagi miałam pomiędzy 15, a 20tc... Chociaż moja fryzjerka pocieszyła mnie jak byłam u niej ostatnio, bo powiedziała że ona w ciąży przytyła 30kg!!!! A urodziła tylko jedną malutką córeczkę:-)
mi przyblo dopiero 6 kg, a i brzuszka tez jakos super wielkiego nie mam. masz chyba racje co do latarki, dzieci w 20 tyg reaguja juz na swiatlo, mnie kiedys tak kopaly, ze myslalam, ze nie wyleze. moja ciekawska siostra chciala potrzymac brzuch wlaczyla swiatlo w pokoju odsunela mi koldre z brzucha i naglee.... cisza jak makiem zasial, nie drgnely przez 10 minut;)
 
magda_b - piszesz o bólu podczas wstawania w nocy - mnie tez pare razy się to przytrafiło. To taki chwilowy po leżeniu. Chwilkę posiedzę i przestaje. Trwa kilka sekund. Ciekawa jestem co powie Ci lekarz. Ja jeszcze mam pare dni do wizyty.
 
reklama
no właśnie magda_b zapomniała napisać że też mam takie bóle. Aż budzę się w nocy i wcale to nie trwa chwilę. W boku (najczęściej prawym) czuję takie kłucie, ale tylko w nocy w czasie spania - może ma to jakiś związek ze spaniem na boku? Sama nie wiem...
 
Do góry