reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

U mnie np. Było wyższe hcg niż wiek ciąży, nudności okropne, spanie o każdej porze i w każdym miejscu, takie były początki, a teraz to cegły w brzuchu, zmiana pozycji do spania w nocy graniczy z cudem, bo ciężko jak cholera, a skóra to chyba pęknie niedługo na brzuchu
 
reklama
Tefi samego dnia co do Was pisałam trafiłam do szpitala z bólami brzucha. Zrobiono mi usg i nie stwierdzono kolejnego płodu. Leżałam na podtrzymaniu i położna nie stwierdziła że to tętno, będzie jedną dzidzia, trudno jedna ale zdrowiutki ma być i lepiej niech siedzi jak najdłużej :)
Pozdrawiam mamusie :*
Trzymaj go jak najdluzej. Powodzenia i wszystkiego dobrego :)
 
ja na samym poczatku jestem, 5tc, usg mam umowione na 23.08
mialam stymulowany cykl, byly dwa pekniete jajka wiec licze na blizniaki ;)

A jakie mialas objawy, ze wskazywaly na ciaze blizniacza?
Jeśli jesteś niecierpliwa to możesz zrobić sobie z krwi BHCG i sprawdzić czy poziom wskazuje na bliźniaki :)

Objawy to bardzo indywidualna sprawa. To moja pierwsza ciąża więc nie mam porównania, ale ja miałam tylko nudności i bolesne piersi między 6-9tygodniem, później to zupełnie zniknęło i nie czułam że jestem w ciąży. Nawet raz nie wymiotowałam (na nudności pomagała woda z imbirem), Cały czas od początku mam tylko ,,śpiączkę" :)w ciągu dnia mnie łapie i muszę zdrzemnąć się na 10min a czasem na 2h :eek::)
Dziś 21t 3d :) dziewczyny w piątek zaczęły pierwszy raz kopać, czuję łaskotkę i brzuszek faluje :)
 
U mnie np. Było wyższe hcg niż wiek ciąży, nudności okropne, spanie o każdej porze i w każdym miejscu, takie były początki, a teraz to cegły w brzuchu, zmiana pozycji do spania w nocy graniczy z cudem, bo ciężko jak cholera, a skóra to chyba pęknie niedługo na brzuchu
A no właśnie mam pytanie o skórę na brzuchu :) czym smarujecie brzuszki? czy coś pomaga? czy jesteśmy skazane na rozstępy, pajączki i inne ozdoby?

Ja mam swój ,,oryginalny " brzucho i tak wielki (zaczęłam z wagą 94kg, teraz 98kg) na dole miałam już wcześniej trzy kreski rozstępów, a teraz skóra napięta że już trzeszczy a po bokach pępka pojawiają się pajączki.

Wiem że wygląd brzucha nie jest najważniejszy i większość zależy od genów, ale może jednak któryś kosmetyk serio pomaga?
 
Ja mimo smarowania i tak mam brzuch w rozstępach, taka moja uroda, ale generalnie nie jest to dla mnie takie ważne, bo dzieci ważniejsze, smaruję tylko po to, aby zelżyć napięcie kremem z Rossmanna.Mówią,że dobrze też smarować oliwką dla dzieci. U mnie waga wyjściowa to 98,teraz 107,więc też nie byłam kruszynką , ale po porodzie zgubię więcej niż przybrałam, bo zawsze tak u mnie bywało
 
A no właśnie mam pytanie o skórę na brzuchu :) czym smarujecie brzuszki? czy coś pomaga? czy jesteśmy skazane na rozstępy, pajączki i inne ozdoby?

Ja mam swój ,,oryginalny " brzucho i tak wielki (zaczęłam z wagą 94kg, teraz 98kg) na dole miałam już wcześniej trzy kreski rozstępów, a teraz skóra napięta że już trzeszczy a po bokach pępka pojawiają się pajączki.

Wiem że wygląd brzucha nie jest najważniejszy i większość zależy od genów, ale może jednak któryś kosmetyk serio pomaga?
Mysle ze na pewno warto nawilzac i masowac skore zeby uelastycznic, ale ja w te kremy nie wierze.
W pierwszej ciazy posmarowalam chyba ze 3 razy i zaden rozstep sie nie zrobil. Przy blizniakach smarowalam kilka tygodni na poczatku, bo brzuch szybko rosl. W okolicach 20tc z dnia na dzien brzuch zrobil sie ogromny i wtedy pojawily mi sie dwa male rozstępy. Pozniej juz zadnego.

Mysle ze to genetyka, ale nie tylko. Bo z okresu dojrzewania mam cala mase rozstepow na calym ciele(oprocz brzucha), a w ciazy jednak skora wytrzymala.
 
widze, ze sasiadka ;)

podczytuje ukradkiem Wasz wateczek, bo jest spora szansa, ze nosze pod sercem dwojeczke ;)
czy moge sie dowiedziec jak szybko wiedzialyscie, ze to blizniacza ciaza ? strasznie jestem ciekawa czy oba sie zagniezdzily :)
Ja dowiedziałam się w akurat tylko trochę mdlilo. Ogólnie prawie całą ciążę czułam się dobrze. Tylko pod koniec trochę było ciężko i ciśnienie skakalo
 
Ja mimo smarowania i tak mam brzuch w rozstępach, taka moja uroda, ale generalnie nie jest to dla mnie takie ważne, bo dzieci ważniejsze, smaruję tylko po to, aby zelżyć napięcie kremem z Rossmanna.Mówią,że dobrze też smarować oliwką dla dzieci. U mnie waga wyjściowa to 98,teraz 107,więc też nie byłam kruszynką , ale po porodzie zgubię więcej niż przybrałam, bo zawsze tak u mnie bywało
No tylko pozazdrościć. U mnie troche poszlo,ale nie za wiele
No i nezly zestaw masz w domu. Starszy pomaga przy młodszych?
 
Ja się dowiedziałam na 6t6d Jak by nie usg to bym nawet nie pomyślała że mogą być bliźniaki bo czułam i czuje się bardzo dobrze.
widze, ze sasiadka ;)

podczytuje ukradkiem Wasz wateczek, bo jest spora szansa, ze nosze pod sercem dwojeczke ;)
czy moge sie dowiedziec jak szybko wiedzialyscie, ze to blizniacza ciaza ? strasznie jestem ciekawa czy oba sie zagniezdzily :)
 
reklama
Jeśli jesteś niecierpliwa to możesz zrobić sobie z krwi BHCG i sprawdzić czy poziom wskazuje na bliźniaki :)

Objawy to bardzo indywidualna sprawa. To moja pierwsza ciąża więc nie mam porównania, ale ja miałam tylko nudności i bolesne piersi między 6-9tygodniem, później to zupełnie zniknęło i nie czułam że jestem w ciąży. Nawet raz nie wymiotowałam (na nudności pomagała woda z imbirem), Cały czas od początku mam tylko ,,śpiączkę" :)w ciągu dnia mnie łapie i muszę zdrzemnąć się na 10min a czasem na 2h :eek::)
Dziś 21t 3d :) dziewczyny w piątek zaczęły pierwszy raz kopać, czuję łaskotkę i brzuszek faluje :)
robilam bete, przyrosty ogromne, za pierwszym razem prawie 400%, kolejny 260%.
ale jak czytam nie do konca sie sprawdza jesli chodzi o blizniaki :)
z objawowo, mam tylko sennosc, i zawroty glowy, wrazliwosc na zapachy, brzuch mi urosl, nie da rady go wciagnac ;)
posiedze sobie u Was troszke jesli pozwolicie!
 
Do góry