reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Hej :happy: ja po wizycie kontrolnej. Maluszki chyba spały, bo niewiele się ruszały, ale serduszka biły (130 i 135), więc chyba OK :happy2::confused:
Poza tym przypałętała mi się jakaś infekcja..:oo2::realmad: lekarz kazał wodą z octem przemywać :baffled: ale kupiłam w aptece clotrimazolum krem i globulkę i mam nadzieję, że pomoże. We wtorek wizyta u ginekologa, więc zobaczymy...

Ja też myślę o spacerówce, ale nie wiem czy na norweską pogodę i te wiatry da radę...:confused::confused:
No właśnie @Paradocsy 1402 jak u Ciebie po wizycie?
 
Hej :happy: ja po wizycie kontrolnej. Maluszki chyba spały, bo niewiele się ruszały, ale serduszka biły (130 i 135), więc chyba OK :happy2::confused:
Poza tym przypałętała mi się jakaś infekcja..:oo2::realmad: lekarz kazał wodą z octem przemywać :baffled: ale kupiłam w aptece clotrimazolum krem i globulkę i mam nadzieję, że pomoże. We wtorek wizyta u ginekologa, więc zobaczymy...

Ja też myślę o spacerówce, ale nie wiem czy na norweską pogodę i te wiatry da radę...:confused::confused:
No właśnie @Paradocsy 1402 jak u Ciebie po wizycie?
Koleżanka na norweskie klimaty miała tkf i jest super zadowolona. Na ten teraz hamulec w raczce jest bezcenny i koła spokojnie dają radę.
 
Mi zawsze jakies globulki daje....nie słyszałam o occie. Ale on chyba wie co pomoże:)
Moi różnie ruszają się na USG. Ale jak lekarz mi oznajmi, że wszystko dobrze to już sie nie przejmuje.;)
 
Ostatnia edycja:
No ja o occie też nie slyszalam. Ale we wszystkich ciążach mialam infekcji. A w tej zaczęły mi się sypać zęby, no i dentysta kazał co dzień jeść jogurt naturalny. I wiecie co, nie mam infekcji. No i wyczytałam że bakterii które są w jogurtach wlaśnie zwalczają te infekcji. A wcześnie non stop globulki.
 
Ja jak narazie tez nie miałam infekcji i oby tak dalej:wink: a co do zębów to też zaczynają mi się sypać. Ale zażywam wapno i jest lepiej. To może faktycznie to ma jakąś zależność;)
 
Hej ;) wpadlam tylko , zeby o cos zapytać. Stresuje sie, bo niesteyy , ale w czerwcu pochowalam mojego synka urodzonego w 23tc :( od października mielismy zgode na rozpoczęcie staran, no i sie udalo w 1szym cyklu.
Na 1szym usg to nyl 4t3d wg OM nic noe bylo widac. Kolejne ush 5t2d pecherzyk tydzien mlodszy, ale to ponoc niz zlego i obok drugi malutki pecherzyk, ale lekarka noe dawala mu szans
.. Kolejne usg(mialam plamienia wiec wizyta byla szybsza) 6t2d i dwa jednakowe pecherzyki (tamten dogonil ;) ) i chyba dwa cialka zolte i zarodek (slabo bylo widac) w kazdym razie w piatek mam kolejne usg na lepszym sprzecie w innym gabinecie mojej lekarki. A teraz pytanie... naczytalam sie o rodzajach ciaz i nie umiem znalezc odp na nurtujące pytanie czy to ze pecherzyki sa dwa tzn ze ciaza jest na 100% dwujajowa czy to jeszcze o niczym nie swiadczy ?
Z racji tego, ze moka ciaza zagrozona jest od poczatku to strasznie sie stresuje , ze okaże sie jeszcze ze bedzie to jednokosmowkowa jednoowodniowa... i zastanawiam sie czy dwa pecherzyki wroza dobrze czy zle...
 
reklama
Hej ;) wpadlam tylko , zeby o cos zapytać. Stresuje sie, bo niesteyy , ale w czerwcu pochowalam mojego synka urodzonego w 23tc :( od października mielismy zgode na rozpoczęcie staran, no i sie udalo w 1szym cyklu.
Na 1szym usg to nyl 4t3d wg OM nic noe bylo widac. Kolejne ush 5t2d pecherzyk tydzien mlodszy, ale to ponoc niz zlego i obok drugi malutki pecherzyk, ale lekarka noe dawala mu szans
.. Kolejne usg(mialam plamienia wiec wizyta byla szybsza) 6t2d i dwa jednakowe pecherzyki (tamten dogonil ;) ) i chyba dwa cialka zolte i zarodek (slabo bylo widac) w kazdym razie w piatek mam kolejne usg na lepszym sprzecie w innym gabinecie mojej lekarki. A teraz pytanie... naczytalam sie o rodzajach ciaz i nie umiem znalezc odp na nurtujące pytanie czy to ze pecherzyki sa dwa tzn ze ciaza jest na 100% dwujajowa czy to jeszcze o niczym nie swiadczy ?
Z racji tego, ze moka ciaza zagrozona jest od poczatku to strasznie sie stresuje , ze okaże sie jeszcze ze bedzie to jednokosmowkowa jednoowodniowa... i zastanawiam sie czy dwa pecherzyki wroza dobrze czy zle...

Zdecydowanie dobrze. Jeśli jeden był mniejszy a drugi większy to raczej będą to 2 jajowe. Napewno 2 dwuowodniowe skoro są 2 pęcherzyki to napewno są w oddzielnych workach. Obstawiam 2 jajowe. Nie stresuj się na zapas. Powodzenia i daj znać po wizycie.
 
Do góry