reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Zdecydowanie dobrze. Jeśli jeden był mniejszy a drugi większy to raczej będą to 2 jajowe. Napewno 2 dwuowodniowe skoro są 2 pęcherzyki to napewno są w oddzielnych workach. Obstawiam 2 jajowe. Nie stresuj się na zapas. Powodzenia i daj znać po wizycie.
Ok teraz byly juz niby dwa rowne wiec tamten mniejszy dogonil. Z niecierpliwością czekam na wizyte , bo cala ta ciaza bedzie dla mnie dluga o trudna droga :(
Dam znac po wizycie
 
reklama
Hej ;) wpadlam tylko , zeby o cos zapytać. Stresuje sie, bo niesteyy , ale w czerwcu pochowalam mojego synka urodzonego w 23tc :( od października mielismy zgode na rozpoczęcie staran, no i sie udalo w 1szym cyklu.
Na 1szym usg to nyl 4t3d wg OM nic noe bylo widac. Kolejne ush 5t2d pecherzyk tydzien mlodszy, ale to ponoc niz zlego i obok drugi malutki pecherzyk, ale lekarka noe dawala mu szans
.. Kolejne usg(mialam plamienia wiec wizyta byla szybsza) 6t2d i dwa jednakowe pecherzyki (tamten dogonil ;) ) i chyba dwa cialka zolte i zarodek (slabo bylo widac) w kazdym razie w piatek mam kolejne usg na lepszym sprzecie w innym gabinecie mojej lekarki. A teraz pytanie... naczytalam sie o rodzajach ciaz i nie umiem znalezc odp na nurtujące pytanie czy to ze pecherzyki sa dwa tzn ze ciaza jest na 100% dwujajowa czy to jeszcze o niczym nie swiadczy ?
Z racji tego, ze moka ciaza zagrozona jest od poczatku to strasznie sie stresuje , ze okaże sie jeszcze ze bedzie to jednokosmowkowa jednoowodniowa... i zastanawiam sie czy dwa pecherzyki wroza dobrze czy zle...
O jacie @Oczekujaca123 gratulacje kochana!! Trzymam za Was mocno kciuki i za Twoje malenstwa :) jak sie czujesz? Domyslam sie, ze sie boisz po tym co przeszlas, ale Franio na pewno czuwa nad Wami :)
Jesli sa dwa pecherzyki, to bedzie dwuowodniowa, nie wiadomo tylko jak z lozyskiem. Badz dobrej mysli, najczestsze ciaze to 2o2k :)
 
O jacie @Oczekujaca123 gratulacje kochana!! Trzymam za Was mocno kciuki i za Twoje malenstwa :) jak sie czujesz? Domyslam sie, ze sie boisz po tym co przeszlas, ale Franio na pewno czuwa nad Wami :)
Jesli sa dwa pecherzyki, to bedzie dwuowodniowa, nie wiadomo tylko jak z lozyskiem. Badz dobrej mysli, najczestsze ciaze to 2o2k :)
Niezbyt dobrze znosze ta ciaze :(
Bole brzucha, plamienie (na szczescie po lekach ustalo) , mdlosci... srednio jest. Psychicznie przez te objawy tez nie najlepiej, ale staram sie byc dobrej mysli
Tylko.przy mojej niewydolnosci szyjki ciaza blizniacza to jeszcze wieksze ryzyko :(
A kiedy widac czy ona jest dwuowodniowa i dwukosmowkowa czy jednak nie ?
Rozumiem, ze dwukosmowkowa tzn ze dwa łożyska?
 
Niezbyt dobrze znosze ta ciaze :(
Bole brzucha, plamienie (na szczescie po lekach ustalo) , mdlosci... srednio jest. Psychicznie przez te objawy tez nie najlepiej, ale staram sie byc dobrej mysli
Tylko.przy mojej niewydolnosci szyjki ciaza blizniacza to jeszcze wieksze ryzyko :(
A kiedy widac czy ona jest dwuowodniowa i dwukosmowkowa czy jednak nie ?
Rozumiem, ze dwukosmowkowa tzn ze dwa łożyska?
No niestety przy blizniaczych moga byc wieksze dolegliwości. Tez mnie bole brzucha meczyly i mdlosci prawie cala ciaze, ale dasz rade. Co do szyjki to dostalas juz luteine lub duphaston? Lekarz kazal Ci lezec, czy na razie mozesz w miare funkcjonowac? Dwuowodniowa, to juz wiesz, bo sa dwa osobne pęcherzyki, ktore sa workami owodniowymi i w nich beda sie rozwijac osobno maluszki. A kosmowka (lozysko) nie jestem pewna kiedy zaczyna byc widoczna na usg. U mnie gin w 12tc okreslil kosmowkowosc, tylko ze ja dopiero wtedy sie dowiedzialam ze nosze bliznieta ;)
 
No niestety przy blizniaczych moga byc wieksze dolegliwości. Tez mnie bole brzucha meczyly i mdlosci prawie cala ciaze, ale dasz rade. Co do szyjki to dostalas juz luteine lub duphaston? Lekarz kazal Ci lezec, czy na razie mozesz w miare funkcjonowac? Dwuowodniowa, to juz wiesz, bo sa dwa osobne pęcherzyki, ktore sa workami owodniowymi i w nich beda sie rozwijac osobno maluszki. A kosmowka (lozysko) nie jestem pewna kiedy zaczyna byc widoczna na usg. U mnie gin w 12tc okreslil kosmowkowosc, tylko ze ja dopiero wtedy sie dowiedzialam ze nosze bliznieta ;)
Od poczatku biore luteine 2x200 (w tamtej ciazy bralam 2x100) teraz biore tez duphastom ale to dlatego ze od wtorku mialam plamienie i silne bole brzucha. Lekarka mowila, ze mam sie oszczedzac. Ostatnio 3 dni.przelezalam, bo brzuch bolal :( dzis troche lepiej. Staram sie nie wiele robic, tyllo to co musze. Mieszkam na 3 pietrze wiec kazde wyjscie mnie przeraza , ale wychodzę tyllo jak musze np i noe wracam za 5 min tyllo kolejne wejscie po schodach jest.po ok kilku h.
L4 mam od psychiatry, nie wrocilam do pracy po stracie Franka, dopiero tetaz jak bedzie serducho chce ciazowe od ginekologa, wtedy tez dopytam co moge a co nie.
 
Ja tez myślę, ze wszystko dwu ...u mnie chyba ok 10tyg powiedział o tym, a na prenatalnych sie potwierdzilo.:)
I wyrazy współczucia po stracie synka.. niestety wiem co przeżywasz. :sad:

Gdyby mnie bolal brzuch to bym jak najwięcej odpoczywała i z resztą tak robię jak mi coś dolega:) a szyjkę mogą zaszyć więc nie martw się na zapas. Dasz radę i daj znać po wizycie.
 
Hej ;) wpadlam tylko , zeby o cos zapytać. Stresuje sie, bo niesteyy , ale w czerwcu pochowalam mojego synka urodzonego w 23tc :( od października mielismy zgode na rozpoczęcie staran, no i sie udalo w 1szym cyklu.
Na 1szym usg to nyl 4t3d wg OM nic noe bylo widac. Kolejne ush 5t2d pecherzyk tydzien mlodszy, ale to ponoc niz zlego i obok drugi malutki pecherzyk, ale lekarka noe dawala mu szans
.. Kolejne usg(mialam plamienia wiec wizyta byla szybsza) 6t2d i dwa jednakowe pecherzyki (tamten dogonil ;) ) i chyba dwa cialka zolte i zarodek (slabo bylo widac) w kazdym razie w piatek mam kolejne usg na lepszym sprzecie w innym gabinecie mojej lekarki. A teraz pytanie... naczytalam sie o rodzajach ciaz i nie umiem znalezc odp na nurtujące pytanie czy to ze pecherzyki sa dwa tzn ze ciaza jest na 100% dwujajowa czy to jeszcze o niczym nie swiadczy ?
Z racji tego, ze moka ciaza zagrozona jest od poczatku to strasznie sie stresuje , ze okaże sie jeszcze ze bedzie to jednokosmowkowa jednoowodniowa... i zastanawiam sie czy dwa pecherzyki wroza dobrze czy zle...
Witam i gratuluje. Mam nadzieje, że wszystko u ciebie będzie dobrze. Wiem co przezywasz, straciłam dziecko w 19 tc. Odezwij się po wizycie.
 
reklama
Do góry