reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
@apostrofa odmelduj sie :p jak sie czujesz? Kiedy masz wizyte i jak maluchy?
Hej.
W niedzielę na wycieczke się wybraliśmy i zrobilampieszo 2,5 km. Nie wiem jakim cudem!
Są dni, ze wiecej leżę, szczegolnie rano, a czasami jak w nd pełna energii jestem (,choc zolwie tempo już mi towarzyszy,). Odpuscilam sprzatanie, bo to mnie już męczy.
Dzisiaj byłam u gina. Pierwsze KTG za mna. Wszystko w porządku. Skurczy brak. Dzieciarnia rośnie równo - waga pomiędzy 1600-1700 g kazdy.
Ułożeni glowkowo oboje, ale w kwestii porodu gin mówi, że mogę wybierac - sn czy cc. A ja pojecia nie mam co robić...
 
Hej.
W niedzielę na wycieczke się wybraliśmy i zrobilampieszo 2,5 km. Nie wiem jakim cudem!
Są dni, ze wiecej leżę, szczegolnie rano, a czasami jak w nd pełna energii jestem (,choc zolwie tempo już mi towarzyszy,). Odpuscilam sprzatanie, bo to mnie już męczy.
Dzisiaj byłam u gina. Pierwsze KTG za mna. Wszystko w porządku. Skurczy brak. Dzieciarnia rośnie równo - waga pomiędzy 1600-1700 g kazdy.
Ułożeni glowkowo oboje, ale w kwestii porodu gin mówi, że mogę wybierac - sn czy cc. A ja pojecia nie mam co robić...
Pieknie, niech rosna :) a z tym spacerem to faktycznie sie niezle wybralas :p ja mam do labu 1,2km, miedzy blokami przez osiedle w jedna stronę a jeszcze trzeba wrocic... Po takiej wyprawie jestem pol dnia do kitu, chociaz to taki spacer z przerwą w labie. Kiedy masz nastepna wizyte?
 
Wow apostrofa podziwiam. Widze ze jestes na końcówce a jeszcze dajesz rade. Ja juz teraz po 1 km zolwim tempem jestem zmeczona. Co do porodu to ciezki wybór... moja lekarka od razu zaklada cc a ja nie protestuje... po pierwszym prodzie trudno mi se wyobrazic podwójny choc wiem ze cc to tez nie bułka z masłem :/ najbardziej przekonuje mnie do cc wizja ze jest spore prawdopodobienstwo ze sie wymecze przy sn a pojdzie cos nie tak i zrobia cc... moze lepiej od razu cc.

Aniaplus do jakiego to labu chodzisz?
 
@IrenaB No to było naprawdę żółwie tempo, z przerwami. Sprzątać juz nie daję rady.
Ja tez chyba w cc pójdę, choć generalnie wskazan nie ma. Córkę urodziłam w niecałą godzinę i praktycznie od razu na chodzie byłam. Trochę się boje cc, że ciężko będzie obrobić maluszki.
Ale z drugiej strony tak jak piszesz, w razie komplikacji nie chcę dwóch porodów przechodzić, brrr.

@aniaplus ja od połowy mam juz co 2 tyg. wizyty. Wczoraj miałam pierwsze KTG - rutynowe. Córeczkę bez problemu ujęlo a synek się ciągle chował. Ale jak na 31+2 to wystarczylo ginowi.
 
Wow apostrofa podziwiam. Widze ze jestes na końcówce a jeszcze dajesz rade. Ja juz teraz po 1 km zolwim tempem jestem zmeczona. Co do porodu to ciezki wybór... moja lekarka od razu zaklada cc a ja nie protestuje... po pierwszym prodzie trudno mi se wyobrazic podwójny choc wiem ze cc to tez nie bułka z masłem :/ najbardziej przekonuje mnie do cc wizja ze jest spore prawdopodobienstwo ze sie wymecze przy sn a pojdzie cos nie tak i zrobia cc... moze lepiej od razu cc.

Aniaplus do jakiego to labu chodzisz?
Chodze do takiego ktory jest najblizej :D u mnie akurat Diagnostyka. W pierwszej ciazy jak bylam to do labu mialam jakies 50m i to bylo genialne, teraz jakos tak niefartownie daleko i nie ma czym podjechac.

Do mnie za cc przemawiaja dwa argumenty. Jeden to wizja dwoch porodow, a drugi bezpieczenstwo drugiego blizniaka, zeby np nie doszło do niedotlenienia. Znam ojca blizniat, ktore rodzily sie sn i mimo szybkiej akcji (drugi urodzony 15 minut po pierwszym) niestety drugi urodzil sie siny i jest niepelnosprawny. Chlopaki juz duzi, a rodzice zawsze beda miec wyrzuty sumienia, bo lekarz namawial na cc, a oni nie chcieli, bo to trzeci porod i lekko pojdzie...
 
@apostrofa po cc niektóre dziewczyny tez szybko do siebie dochodza. A nikt tez nie daje gwarancji ze blizniaki sn gladko i szybko wyskocza i jak sie bedziesz czula i wracala do zdrowia. Ja sie troche boje babyblusa, po takiej ilosci i dlugim czasie przyjmowania luteiny jak zacznie ze mnie schodzic... Ale cos mi sie wydaje ze nie bedzie czasu po porodzie sie nad tym zastanawiać :D
 
reklama
Do góry