reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Mój facet celowo urlop oszczędza żeby móc być w domu, jak mnie postanowią z jakiegoś powodu zamknąć w szpitalu. Wiadomo, najlepiej jak by do tego nie doszło, a my wszystkie jakbyśmy urodziły idealnie o czasie i wyszły po 3 dniach z dziećmi do domu, czego nam wszystkim życzę.

Co do wózka, no mam totalny dylemat, wybór najprawdopodobniej trafi na wózek emmaljunga twin city cross, naturalnie używany. Chciałabym z osobnymi gondolkami, wypinanymi, ale niepraktyczny dla mnie kompletnie, nie planuję wnosić wózka na 3 piętro, także, jak to mówią: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :)

moj ma swoje gospodarstwo takze nikogo nie interesuje ze ja rodze bo tak jak ma zakontraktowane zdanie warzyw tak musi je na czas zebrac i zawiezc a ponadto ma jakies 60 bykow do wykarmienia w czym tez nie ma go kto zastapic...:( czarno to widze...:( dla niego najlepiej jakbym zima rodzila a ja raz w sierpniu, raz w listopadzie a teraz wrzesien, czyli dla niego najbardziej goracy okres8-)
 
reklama
No to faktycznie, trudna sytuacja. Ale chyba nie bez wyjścia? Pozostaje mieć nadzieję, że uda sięz niej wybrnąć jakoś :) Za co trzymam kciuki.
A tak na marginesie, zawsze chciałam mieszkać na wsi, mieć swoje krowy i spełniać się jako wiejski weterynarz :)
 
Mój facet celowo urlop oszczędza żeby móc być w domu, jak mnie postanowią z jakiegoś powodu zamknąć w szpitalu. Wiadomo, najlepiej jak by do tego nie doszło, a my wszystkie jakbyśmy urodziły idealnie o czasie i wyszły po 3 dniach z dziećmi do domu, czego nam wszystkim życzę.

Co do wózka, no mam totalny dylemat, wybór najprawdopodobniej trafi na wózek emmaljunga twin city cross, naturalnie używany. Chciałabym z osobnymi gondolkami, wypinanymi, ale niepraktyczny dla mnie kompletnie, nie planuję wnosić wózka na 3 piętro, także, jak to mówią: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :)
O tak dluzsze lezenie w szpitalu zaczyna dawac sie we znaki. Wiec i ja chetnie bym urodzila jak najpóźniej zdrowiutkie i duze dzieciaczki aby pobyt byl jak najkrótszy.
A co do wozka to ja jeszcze nawet sie nie zastanawialam choc napewno obok siebie i to tyle.
 
Dlatego dobrze, że pilnują tu tego kursu, bo ja wiem tylko tyle co z filmików które oglądałam w Internecie. A tu będziemy mieli od początku do końca wyjaśnione co i jak. O tym monitorze oddechu też nie pomyślałam... na pewno kupimy
W sumie nie slyszalam o takim.kursie tu w naszych okolicach ale zapamietam i jak urodze zapytam. A co do monitorze to tez zapewne zakupie i wage dla dzieciaczkow zeby do przychodni nie latac i sprawdzac czy dobrze przybieraja bo tak z corka mialam.bo mi ulewala i conajmniej raz w tyg jezdzilam wazyc czy jest ok.
 
Dziewczyny jeśli któraś jest z.okolic łodzi/łowicz/skierniewice ew. Warszawa bo mąż niedługo tam będzie to mam do sprzedania wagę dla niemowląt, wanienke profilowana, podgrzewacz i sterylozator avent i dwa foteliki te piersze recaro profi sport young na pasy bez izo fix.
Jakby któraś czymś była zainteresowana to dajcie znać w wiadomości. :)
 
Cześć :-))'Jestem obecnie w 23 tc bliźnisczej. Przeszczęśliwa przede wszystkim,ale mam też masę pytań i niepewności. Mogę do Was dołączyć??;-)
Oczywiście ze tak pytaj napewno Ci pomozemy jezeli bedziemy umialy. Ja jestem jakies 8 tyg za toba ale to moja 3 ciąża wiec pytaj w miare moich mozliwosci odpowiem :happy:
 
Oczywiście ze tak pytaj napewno Ci pomozemy jezeli bedziemy umialy. Ja jestem jakies 8 tyg za toba ale to moja 3 ciąża wiec pytaj w miare moich mozliwosci odpowiem :happy:
No 3 to już jesteś ekspert :-) pierwsza bliźniacza czy już wcześniej też była?:-)
Ale będziesz miała cudną gromadke! Ja dopiero na początku drogi ;-)
Przede wszystkim wózek mnie przerażał,ale już wybraliśmy ten:
Link do: Wózek Baby Jogger City Select w sklepie Bliźniacze Szczęście
Teraz zastanawiam się nad monitorami oddechu. Niezbędne przy bliźniakach czy zbędne?
Dodam,że planujemy aby Maluchy od początku zamieszkały w swoim pokoju nie w naszej sypialni [emoji14]
 
Dziewczyny, pewnie temat przewijał się już,ale mam do Was pytanie jaki wózek kupiłyście , kupicie i plusy i minusy tychże wózków.

Ja kupiłam Tfk Twinner Twist Duo używany, bo nowy drogi. Dla mnie plusem jest to że siedziska są obok siebie, a wszędzie się mieści, ma pompowane kółka, jest bardzo skrętny i jest 3 w 1 :-) minusem jest waga - 18 kg. Ale dla mnie wózek wymarzony :-)
@E W E L I N A wracając do tematu smoczków, todoceniłam je dopiero jak dostałam dziewczyny na pokój.
Tak, mam już przy sobie i jedną i drugą i generalnie to jest hardkor, ale daję radę :-)
 
reklama
Miałam dziś skierowanie do szpitala i tylko się zdenerwowałam czekałam z mężem 5 h zrobili mi KTG i okazało się że nie mają miejsca dla mnie na patologi ciąży.
Mam znowu jutro się zgłosić o 8:00.
Będę jednak kilka dni leżała i pomiary KTG 4 razy dziennie a później test z oksytocyną jak zadziała to poród siłami natury :-)
 
Do góry