reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Moim zdaniem Test Papa w ciąży bliźniaczej jest mało miarodajny, oczywiście nie parametry z usg tylko biochemia..... i jeszcze jak dodadzą statystyki wychodzące z wieku....
A jaki jest bardziej miarodajny? Szczerze mówiąc jestem totalnie zielona w tego typu testach. Trochę czytałam ale jak zobaczyłam ceny niektórych to się zszokowałam.
Na PAPPA mam skierowanie więc liczę, że jest darmowy. Oczywiście jestem w stanie zapłacić za coś "lepszego" tylko właśnie żeby był bardzo miarodajny.
 
reklama
A jaki jest bardziej miarodajny? Szczerze mówiąc jestem totalnie zielona w tego typu testach. Trochę czytałam ale jak zobaczyłam ceny niektórych to się zszokowałam.
Na PAPPA mam skierowanie więc liczę, że jest darmowy. Oczywiście jestem w stanie zapłacić za coś "lepszego" tylko właśnie żeby był bardzo miarodajny.

To nie jest tak, że nie jest miarodajny. Na pewno jest jakaś granica błędu, ale razem z usg genetycznym wykrywa większość chorób na bardzo wczesnym etapie ciąży. Jednak zwiększenie prawdopodobieństwa, również nie do końca znaczy, że nasza dzidzia będzie chora. Wtedy wykonuje się następne badania, tylko jest to już chyba potrójne badanie. Bo oprócz badania krwi i usg jest jeszcze badanie metodą inwazyjną z użyciem igły. To tyle co kiedyś czytałam, jak sama miałam robione pierwsze badania. Ja miałam tylko te pierwsze i było wszystko dobrze. No i sam test Pappa z usg genetycznym kosztuje chyba w granicach 400 - 450 zł bez refundacji, więc chyba za tą cenę musi być miarodajny :-)

eikt3e3kbojtbfr1.png
 
A duży masz już brzuszek? Mnie się wszyscy dziwią, że taki mały. Nawet na prenatalnych lekarz do mnie, że ten brzuch wcale na bliźniaczy nie wygląda :dry::laugh2:. Pewnie jeszcze wyskoczy i będę sie turlać :-) ile masz na wadze do przodu od początku ciąży?

eikt3e3kbojtbfr1.png
Brzuszek mam spory tak 7-8 miesiąc pojedynczej szybko mi urósł a teraz stoi w miejscu :-)
Na początku schudłam 4 kg a teraz już to nadrobiłam plus jeszcze 2 kg.
Bardzo mnie ciągnie do słodyczy :-) podobno jak ma się urodzić córeczkę to mamy maja ochotę ciągle na słodkie a tu jeszcze u mnie PODWÓJNIE :-) Wy też tak macie ?
 
Dziewczyny, tak z czystej ciekawości, czy to prawda że w ciąży bliźniaczej objawy mdłości są nasilone ? Każda z Was się tu meczyla/męczy? Wiem, że to nie reguła, Bo są osoby co i w pojedynczej ciąży się męczą (np ja w pierwszej ciazy ;)) ale czy istnieje kobieta w ciąży bliźniaczej, która mdłości nie miała? :p
I jak to jest z ruchami ? Rzeczywiście wcześniej je czuć? Wyczytałam na necie że już nawet ok 12tc można! To prawda ? Kiedy wy poczulyscie ruchy ?
 
A jaki jest bardziej miarodajny? Szczerze mówiąc jestem totalnie zielona w tego typu testach. Trochę czytałam ale jak zobaczyłam ceny niektórych to się zszokowałam.
Na PAPPA mam skierowanie więc liczę, że jest darmowy. Oczywiście jestem w stanie zapłacić za coś "lepszego" tylko właśnie żeby był bardzo miarodajny.
Test PAPA jest darmowy po 35 roku jak się nie mylę. Jest to tylko statystyka. Zrób go i poczekaj na wyniki. Pewnie będą dobre i po sprawie :))))) Miarodajny jest Nifty albo Harmony, ale też przy nieprawidłowości nie wiadomo o którego z bliźniąt chodzi, ale najpierw Papa. U mnie wyniki z krwi tkz. Biochemia nie wyszła najlepiej a pani genetyk stwierdziła że w ciąży podwójnej może tak być i ciężko to interpretować. Porozmawiasz zresztą z panią genetyk to wszystkiego się dowiesz. Możesz poczytać wątki na forum o amniopunkcji, ale chyba to za wcześnie żeby się tym martwić.
 
Dziewczyny, tak z czystej ciekawości, czy to prawda że w ciąży bliźniaczej objawy mdłości są nasilone ? Każda z Was się tu meczyla/męczy? Wiem, że to nie reguła, Bo są osoby co i w pojedynczej ciąży się męczą (np ja w pierwszej ciazy ;)) ale czy istnieje kobieta w ciąży bliźniaczej, która mdłości nie miała? :p
I jak to jest z ruchami ? Rzeczywiście wcześniej je czuć? Wyczytałam na necie że już nawet ok 12tc można! To prawda ? Kiedy wy poczulyscie ruchy ?
Mi się udał przejść ciążę bez mdłości, ale w pojedyńczej też ich nie miałam. Przy bliźniętach jestem bardziej słaba i szybciej się męczyę. Co do ruchów to dopiero w 19-20 tygodniu, szybciej to chyba nie...
 
Ostatnia edycja:
@E W E L I N A na początku nie miałam ochoty na słodycze, wręcz mnie odstręczały. Ale mdliło mnie praktycznie po wszystkim. Teraz jak mi przeszło, to tez się nie mogę powstrzymać, ale słodycze zawsze lubiłam :-))) a lekarz nie karze, to się nie przyznaje :-) a jeżeli chodzi o przesądy z dziewczynkami zwiazane, to bardzo staram sie w ciąży zawsze chodzić zadbana, z makijażem itd, bo wiedziałam że jak raz sie gdzieś nie pomaluje to będzie komentarz, że mi dziewczyny urodę kradną albo że z dziewczynami sie brzydnie. No i masz, poszłam raz niepomalowana do firmy męża i pierwsze co usłyszałam to: "nie obraz sie, ale.... ". Wiedziałam, że tak bedzie :-D
@olga992 ja od początku niby nie wymiotowałam, ale samopoczucie było okropne, mdłości itd. Od 4 miesiąca mdłości przeszły, to zaczęłam wymiotować i znowu sie bałam cokolwiek zjeść. W połowie 5 wszystko sie uregulowało i jem wszystko, nawet zgage mam rzadko. Porównania nie mam bo to moja pierwsza ciąża, więc nie powiem Ci czy objawy były nasilone, czy nie :-) ruchy poczułam w 14 tygodniu. Lekarz mi nie uwierzył i w karcie wpisał 17 tc, ale ja wiem swoje :-D pozdrawiam
 
Dziewczyny, tak z czystej ciekawości, czy to prawda że w ciąży bliźniaczej objawy mdłości są nasilone ? Każda z Was się tu meczyla/męczy? Wiem, że to nie reguła, Bo są osoby co i w pojedynczej ciąży się męczą (np ja w pierwszej ciazy ;)) ale czy istnieje kobieta w ciąży bliźniaczej, która mdłości nie miała? :p
I jak to jest z ruchami ? Rzeczywiście wcześniej je czuć? Wyczytałam na necie że już nawet ok 12tc można! To prawda ? Kiedy wy poczulyscie ruchy ?
Oj tak bardzo nasilone od 5 tyg ciąży miałam mdłości,ale wtedy nie wiedziałam,ze to bliźniaki,wymiotowanie nie aż tak bardzo,ale te mdłości masakryczne miałam tak do około 18tyg. A ruchy tez poczułam tak po 18 tc wcześniej coś tam bulgotało,ale nie byłam pewna czy to już czy jelita ;p
 
Brzuszek mam spory tak 7-8 miesiąc pojedynczej szybko mi urósł a teraz stoi w miejscu :-)
Na początku schudłam 4 kg a teraz już to nadrobiłam plus jeszcze 2 kg.
Bardzo mnie ciągnie do słodyczy :-) podobno jak ma się urodzić córeczkę to mamy maja ochotę ciągle na słodkie a tu jeszcze u mnie PODWÓJNIE :-) Wy też tak macie ?
Ja na początku to jak ciagle mdlilo,to nawet nie chciałam patrzeć na słodkie,później to waśnie miałam ochotę na takie wytrawne jedzonko,rybka,ogóreczki itd. Dopiero tak później na słodkie znów mnie naszło i nutella poszła w ruch :) urodziłam dziewczynki.
 
reklama
Dziewczyny, tak z czystej ciekawości, czy to prawda że w ciąży bliźniaczej objawy mdłości są nasilone ? Każda z Was się tu meczyla/męczy? Wiem, że to nie reguła, Bo są osoby co i w pojedynczej ciąży się męczą (np ja w pierwszej ciazy ;)) ale czy istnieje kobieta w ciąży bliźniaczej, która mdłości nie miała? [emoji14]
I jak to jest z ruchami ? Rzeczywiście wcześniej je czuć? Wyczytałam na necie że już nawet ok 12tc można! To prawda ? Kiedy wy poczulyscie ruchy ?
Kochana ciąża bliźniacza to była moja.druga ciąża. W pierwszej właściwie spałam.w.toalecie bo zwracałam wszystko oprócz wody do 14tc. Z blizniamami nie wymiotowalam ani.razu :)
W pierwszej ciąży ruchy zaczęłam czuć ok 21tc, a z moją parka dopiero w 24tc (panikowalam i byłam kilka razy u położnej tętno sprawdzać :) . Także u mnie nic z tych "prawd" dotyczących ciąży mnogiej się.nie spdawdzilo :)

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry