reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Witaj @MarMum i zapraszamy do rozmów bo cicho tuuuuu... ostatnio ;)

Właśnie zauważyłam.... :)
Czy to znaczy, że żadna mamusia nie spodziewa się Podwójnych/Potrójnych (i wielokrotność) Szczęść? :) :) :)

Ja np bardzo intensywnie szukam jakiegoś rozsądnego wózka....
Póki co, jestem totalnie rozbita między wózkami "jeden za drugim" a "obok siebie".... może ktoś/coś? :)
 
MarMum cicho bo dużo dziewczyn niedawno urodziło już swoje szczęścia ☺. Co do wózka posiadam tfk twinner twist duo i jestem z niego bardzo zadowolona. Ma kilka mankamentów, ale sla mnie są mało istotne. Ma trudny dostęp do dolnego kosza na zakupy i po złożeniu zajmuje pół bagażnika. A i budy w spacerówce są krótkie. Podróżnie mam baby jogger city mini i też go bardzo lubię. Składa się rewelacyjnie i po złożeniu zajmuje połowę tego co tfk. Jest lekki i zwrotny, ale ma gorszą amortyzacje niż tfk. No i nie wypowiem się w temacie gondol. Dużo osób chwali też wózek Baby Monsters Easy Twin, ale go nie znam.
 
MarMum cicho bo dużo dziewczyn niedawno urodziło już swoje szczęścia ☺. Co do wózka posiadam tfk twinner twist duo i jestem z niego bardzo zadowolona. Ma kilka mankamentów, ale sla mnie są mało istotne. Ma trudny dostęp do dolnego kosza na zakupy i po złożeniu zajmuje pół bagażnika. A i budy w spacerówce są krótkie. Podróżnie mam baby jogger city mini i też go bardzo lubię. Składa się rewelacyjnie i po złożeniu zajmuje połowę tego co tfk. Jest lekki i zwrotny, ale ma gorszą amortyzacje niż tfk. No i nie wypowiem się w temacie gondol. Dużo osób chwali też wózek Baby Monsters Easy Twin, ale go nie znam.
Tak jak kolezanka napisala,duzo mam już ma swoje maluszki wiec zajęte pewnie,a to jest ciężka praca oj.
Ja polecam wózek obok siebie jednak najlepsza opcja,my mamy bugaboo donkey twin i jest super,lekki zgrabny i możesz zrobić wózek pojedynczy z niego,łatwo się składa j wszędzie się zmieści,zajmuje mało miejsca,same plusy,oprócz ceny :D
 
Ok ! :) Rozumiem :) To wiele wyjaśnia i oczywiście serdeczne GRATULACJE ode mnie dla wszystkich bliźniaczych mamuś :)

Ja mam jeszcze przed sobą w takim razie bardzo dużo czasu, ale jak to wiadomo - pewnie szybko zleci :)
Z racji tego, że nie miałam jeszcze czasu poczytać Was z wcześniej a dołączyłam dopiero kilka sni temu, musicie wybaczyć :)

Co do wózków to dziękuję Ci @AmMaWi za te propozycje ❤
Ja mam nie mały dylemat bo jednak wysokie 1 piętro w kamienicy trochę zobowiązuje....
Póki co waham się między takim, który bardzo podoba mi się z wyglądu:

Link do: Tako VELA DUO wózek bliźniaczy - BoboWózki

oraz takim, który poleciły też dziewczyny z "Lipcówek" i który równocześnie podoba się mojemu Partnerowi, czyli:
Link do: Bebetto 42 New 2017 wózek dla bliźniąt 3w1 , bliźniaczy , podwójny - 2x gondola 2x siedzisko 2x fotelik Ramatti 0-13kg

I naprawdę, mimo że wybór w PL jest o wiele wiele mniekszy niż wózków dla pojedynczych pociech, ja mam totalny mętlik już od tego ;-)
 
Chciałam się nieśmiało przywitać. :)

We wtorek byłam na usg i ukazały się 2 bijące serduszka. To około 7 tydzień. Dla mnie szok totalny. :) Pozytywny oczywiście. Zawsze mężowi w żartach mówiłam, że chciałabym dwójkę za jednym zamachem bo panicznie boję się porodu. A tu taka niespodzianka!

Ale tym razem mam nadzieję, że się uda i to podwójnie. :) Mam lekkie objawy czyli pobolewające piersi i brzuch jak przed okresem. Troszkę szybciej robię się głodna. Ale to czego obawiałam się najbardziej (mdłości) na szczęście jeszcze brak. Więc jak na razie czuję się dość dobrze.

Moja gin od razu zastrzegła, żebym się jeszcze nie nastawiała na bliźniaki bo jest na to za wcześnie. Dostałam skierowanie na "lepsze" usg bo nie mogła dojrzeć żadnej "błonki" dzielącej maluchy. Mam nadzieję, że 15 stycznia ją zobaczę i kolejny raz zobaczę małe serduszka.

Cieszę się bardzo ale równie bardzo obawiam bo mam za sobą poronienie.
 
Ostatnia edycja:
Chciałam się nieśmiało przywitać. :)

We wtorek byłam na usg i ukazały się 2 bijące serduszka. To około 7 tydzień. Dla mnie szok totalny. :) Pozytywny oczywiście. Zawsze mężowi w żartach mówiłam, że chciałabym dwójkę za jednym zamachem bo panicznie boję się porodu. A tu taka niespodzianka!

Ale tym razem mam nadzieję, że się uda i to podwójnie. :) Mam lekkie objawy czyli pobolewające piersi i brzuch jak przed okresem. Troszkę szybciej robię się głodna. Ale to czego obawiałam się najbardziej (mdłości) na szczęście jeszcze brak. Więc jak na razie czuję się dość dobrze.

Moja gin od razu zastrzegła, żebym się jeszcze nie nastawiała na bliźniaki bo jest na to za wcześnie. Dostałam skierowanie na "lepsze" usg bo nie mogła dojrzeć żadnej "błonki" dzielącej maluchy. Mam nadzieję, że 15 stycznia ją zobaczę i kolejny raz zobaczę małe serduszka.

Cieszę się bardzo ale równie bardzo obawiam bo mam za sobą poronienie.

Witaj @Adoketa ! :)
Miło Cię poznać i serdeczne gratulacje! :) Ja też w sumie nowa na tym forum :)
Moja sytuacja była troszkę inna ale moja gin już w 7-8tyg mi powiedziała że na 100% bliźniaki, dwujajowe :)
Teraz jestem już po badaniach prenatalnych i wszystko jest ok, mimo tego, że ja cały czas pracuje :)

Trzymaj się ciepło i życzę wszystkiego dobrego :)
 
Tak jak kolezanka napisala,duzo mam już ma swoje maluszki wiec zajęte pewnie,a to jest ciężka praca oj.
Ja polecam wózek obok siebie jednak najlepsza opcja,my mamy bugaboo donkey twin i jest super,lekki zgrabny i możesz zrobić wózek pojedynczy z niego,łatwo się składa j wszędzie się zmieści,zajmuje mało miejsca,same plusy,oprócz ceny :D

No powiem Ci.... że cena to mnie powaliła na kolana
Miałabym piękny wózek a dwójka moich dzieci musiała by jeździć w nich chyba nago ;-)
Ale nawet nie śmię wątpić, że taki wózek to dopiero musi prowadzić się lekko
Mimo to, bardzo dziękuję za kolejną nazwę ❤ Wychodzę z założenia, że zawsze lepiej wiedzieć i poprzeglądać więcej niż za mało :)
 
No powiem Ci.... że cena to mnie powaliła na kolana
Miałabym piękny wózek a dwójka moich dzieci musiała by jeździć w nich chyba nago ;-)
Ale nawet nie śmię wątpić, że taki wózek to dopiero musi prowadzić się lekko
Mimo to, bardzo dziękuję za kolejną nazwę ❤ Wychodzę z założenia, że zawsze lepiej wiedzieć i poprzeglądać więcej niż za mało :)
No fakt,jest super. My kupilismy używany i mimo to i tak to trochę pieniążków dużo,ale gondolki,spacerówka,kosz i foteliki udało nam się razem kupić komplet. Wiem,ze w Polsce to raczej nie ma tak dużo tych wózków,ja mieszkam w Szwecji i tu jest on bardzo popularny wiec łatwo znaleźć. My mamy różowy i dziewczynki sobie jeżdżą ich prywatna fura ;) powodzenia w znalezieniu wózka,wszystko zależy od twoich preferencji,ale polecam mimo to jednak wózki obok siebie,fajnybte jest mountain buggy duet i tańszy,wąski lekki wózek blizniaczy. Pozdrawiam
 
reklama
@MarMum też zdecydowanie polecam wózek jeden obok drugiego. My mamy wspomniany przez Marti mountain buggy duet i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszędzie się mieści i przede wszystkim bardzo łatwo się prowadzi, skręca i podjeżdża na chodnikach. Czasem śmieje się ze sam jeździ;) kupiliśmy używany i super się sprawdza.
 
Do góry