reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

11 kg to faktycznie mało, ale wydaje mi się, że w normie :-) jeszcze masz trochę do końca, więc dzieci na pewno nabiorą jeszcze trochę ciałka :-) wiem, jak to jest zmuszać się do jedzenia, bo do 5 msca wymiotowałam i ciężko było cokolwiek utrzymać w żołądku. Teraz na szczęście apetyt wrócił. Wiadomo już czy będziesz rodziła sn czy przez cc? Coś już lekarz mówi? Gdzieś czytałam ze na ból spojenia łonowego są jakieś specjalne pasy, ale dokładnie nie wiem :-)

Ja na pewno cesarka bo to moja 3 ciąża wcześniej też cc więc nie ma innej opcji. Ze spojeniem łonowym to wiem że są pasy ale ja mam blizny i boję się już je dodatkowo uciskac.
Co do mdłości to do 4 miesiąca bardzo mnie męczyły, ale nie wymiotowalam ani razu. Migdały jem do dziś;) Rano musiałam szybko coś zjeść zaraz po obudzeniu i nie było problemu. Ruchy dzieci poczułam bardzo wcześnie 14 tc, ale to były tak jakby motylki w brzuchu tylko że ja po poprzednich ciazach już wiedziałam że to ruchy. Właściwie to do 20 tygodnia było fajnie potem zaczęły się schody. Teraz i tak chodzę na zakupy, jeżdżę autem. Wczoraj 3 godziny siedziałam na występie córki. Bywają takie dni kiedy nie mogę stać 15 minut bo tak brzuch mi się napina. Wtedy obiad jest z mrożonki :) . W domu ogólny bałagan bo na pracę domowe już mi nie starcza siły- końcówka jest najgorsza.
 
reklama
Dziewczyny, tak z czystej ciekawości, czy to prawda że w ciąży bliźniaczej objawy mdłości są nasilone ? Każda z Was się tu meczyla/męczy? Wiem, że to nie reguła, Bo są osoby co i w pojedynczej ciąży się męczą (np ja w pierwszej ciazy ;)) ale czy istnieje kobieta w ciąży bliźniaczej, która mdłości nie miała? :p
I jak to jest z ruchami ? Rzeczywiście wcześniej je czuć? Wyczytałam na necie że już nawet ok 12tc można! To prawda ? Kiedy wy poczulyscie ruchy ?

Ja jestem w 14tym tg i póki co cieszę się jak dziecko, bo tak naprawdę nie mam żadnych objawów.... oprócz oczywiście początkowego mrowienia piersi oraz CZASAMI mdłości porannych przed wstaniem z łóżka.
Zauważyłam też, że chwilami jestem lekko rozdrażniona (ale to pewnie hormony), i okrutnie chce mi się spać, co dochodzi już naprawdę do ogromnego lenistwa, mimo, że cały czas działam zawodowo ;)
 
Dziewczyny, tak z czystej ciekawości, czy to prawda że w ciąży bliźniaczej objawy mdłości są nasilone ? Każda z Was się tu meczyla/męczy? Wiem, że to nie reguła, Bo są osoby co i w pojedynczej ciąży się męczą (np ja w pierwszej ciazy ;)) ale czy istnieje kobieta w ciąży bliźniaczej, która mdłości nie miała? :p
I jak to jest z ruchami ? Rzeczywiście wcześniej je czuć? Wyczytałam na necie że już nawet ok 12tc można! To prawda ? Kiedy wy poczulyscie ruchy ?

Nie miałam w ciąży bliźniaczej ani mdłości, ani wymiotow. Pod koniec męczyła mnie tylko zgaga i kłopoty ze snem (140cm w pasie zobowiązuje)

Ruchy poczułam w 16tc. To była moja druga ciąża.
 
Dziewczyny, tak z czystej ciekawości, czy to prawda że w ciąży bliźniaczej objawy mdłości są nasilone ? Każda z Was się tu meczyla/męczy? Wiem, że to nie reguła, Bo są osoby co i w pojedynczej ciąży się męczą (np ja w pierwszej ciazy ;)) ale czy istnieje kobieta w ciąży bliźniaczej, która mdłości nie miała? :p
I jak to jest z ruchami ? Rzeczywiście wcześniej je czuć? Wyczytałam na necie że już nawet ok 12tc można! To prawda ? Kiedy wy poczulyscie ruchy ?
Ja w pierwszej ciąży miałam mdłości ale bardzo delikatne tylko z rana a w ciąży bliźniaczej to miałam bardzo nasilone całe dnie i w nocy było mi nie dobrze fakt nie wymiotowałam ale nie mogłam jeść każdy zapach mi przeszkadzam nawet własne perfumy :-/ ale juz na szczęście mineły. Ja w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 17-18 tygodniu a w ciąży bliźniaczej 19-20 tydzień trochę później może dlatego, że został mi brzuszek po pierwszej ciąży bo po 4 miesiącach zaszłam w ciążę bliźniaczą.
 
Ja na pewno cesarka bo to moja 3 ciąża wcześniej też cc więc nie ma innej opcji. Ze spojeniem łonowym to wiem że są pasy ale ja mam blizny i boję się już je dodatkowo uciskac.
Co do mdłości to do 4 miesiąca bardzo mnie męczyły, ale nie wymiotowalam ani razu. Migdały jem do dziś;) Rano musiałam szybko coś zjeść zaraz po obudzeniu i nie było problemu. Ruchy dzieci poczułam bardzo wcześnie 14 tc, ale to były tak jakby motylki w brzuchu tylko że ja po poprzednich ciazach już wiedziałam że to ruchy. Właściwie to do 20 tygodnia było fajnie potem zaczęły się schody. Teraz i tak chodzę na zakupy, jeżdżę autem. Wczoraj 3 godziny siedziałam na występie córki. Bywają takie dni kiedy nie mogę stać 15 minut bo tak brzuch mi się napina. Wtedy obiad jest z mrożonki :) . W domu ogólny bałagan bo na pracę domowe już mi nie starcza siły- końcówka jest najgorsza.
Ja na pewno cesarka bo to moja 3 ciąża wcześniej też cc więc nie ma innej opcji. Ze spojeniem łonowym to wiem że są pasy ale ja mam blizny i boję się już je dodatkowo uciskac.
Co do mdłości to do 4 miesiąca bardzo mnie męczyły, ale nie wymiotowalam ani razu. Migdały jem do dziś;) Rano musiałam szybko coś zjeść zaraz po obudzeniu i nie było problemu. Ruchy dzieci poczułam bardzo wcześnie 14 tc, ale to były tak jakby motylki w brzuchu tylko że ja po poprzednich ciazach już wiedziałam że to ruchy. Właściwie to do 20 tygodnia było fajnie potem zaczęły się schody. Teraz i tak chodzę na zakupy, jeżdżę autem. Wczoraj 3 godziny siedziałam na występie córki. Bywają takie dni kiedy nie mogę stać 15 minut bo tak brzuch mi się napina. Wtedy obiad jest z mrożonki :) . W domu ogólny bałagan bo na pracę domowe już mi nie starcza siły- końcówka jest najgorsza.

O to będziesz miała wesołą gromadkę :-) czwóreczka =) ja ledwo siebie ogarniam, a u Ciebie jeszcze dwójka starszych - obiady, zakupy, szkoła, występy - podziwiam. Mimo wszystko cieszę się, że mam czas nacieszyć się pierwszą ciążą. Później już nie będzie czasu na nic :-). No ja też tak wcześnie czułam ruchy w środku i to na pewno nie były ruchy jelit. Przez brzuszek na zewnątrz ruchy było widać tak koło 17 tygodnia, ale dużo wcześniej czułam je w środku. Lekarz nie musi mi wierzyć, w końcu nigdy nie był w ciąży to co on tam wie :-D ja jeszcze takich skurczów nie mam, ale czasem w nocy jak sie budzę to mam taki twardy, bolesny brzuch :huh:
eikt3e3kfr500nts.png
[/IMG]
eikt3e3kfr500nts.png
 
Ostatnia edycja:
Ja na początku to jak ciagle mdlilo,to nawet nie chciałam patrzeć na słodkie,później to waśnie miałam ochotę na takie wytrawne jedzonko,rybka,ogóreczki itd. Dopiero tak później na słodkie znów mnie naszło i nutella poszła w ruch :) urodziłam dziewczynki.

Dokładnie tak samo miałam ja :-) teraz jestem na etapie słodyczy, choć nie wolno, to i tak podjadam :-D
 
Dziewczyny mam problem.
Byłam u ginekologa i zapomniałam poprosić o receptę na żelazo " Tardyfelon". Tabletek mi zabraknie na dwa tyg a mój lekarz poszedł na urlop myślicie, że mogę na dwa tyg zmienić żelazo na taki, ktory jest bez recepty ? Czy przestać brać na ten czas ?
 
Ewelina a nie możesz iść do zwykłego rodzinnego i jego poprosić o receptę? Wytłumacz sytuację że twój gin na urlpie itd
 
reklama
Ok ! :) Rozumiem :) To wiele wyjaśnia i oczywiście serdeczne GRATULACJE ode mnie dla wszystkich bliźniaczych mamuś :)

Ja mam jeszcze przed sobą w takim razie bardzo dużo czasu, ale jak to wiadomo - pewnie szybko zleci :)
Z racji tego, że nie miałam jeszcze czasu poczytać Was z wcześniej a dołączyłam dopiero kilka sni temu, musicie wybaczyć :)

Co do wózków to dziękuję Ci @AmMaWi za te propozycje [emoji173]
Ja mam nie mały dylemat bo jednak wysokie 1 piętro w kamienicy trochę zobowiązuje....
Póki co waham się między takim, który bardzo podoba mi się z wyglądu:

Link do: Tako VELA DUO wózek bliźniaczy - BoboWózki

oraz takim, który poleciły też dziewczyny z "Lipcówek" i który równocześnie podoba się mojemu Partnerowi, czyli:
Link do: Bebetto 42 New 2017 wózek dla bliźniąt 3w1 , bliźniaczy , podwójny - 2x gondola 2x siedzisko 2x fotelik Ramatti 0-13kg

I naprawdę, mimo że wybór w PL jest o wiele wiele mniekszy niż wózków dla pojedynczych pociech, ja mam totalny mętlik już od tego ;-)
Ja mam. Bebetto 42 2017 i szczerze polecam. Ja wybrałam jeden za drugim że względu na szerokośc. I używam go od 3 tyg i jest rewelacyjny, lekki, bardzo skretny, łatwo się go prowadzi. Na spacerze prowadzę go jedna Reka a druga trzymam psa na smyczy więc mogę potwierdzić idzie leciutko [emoji4] i wizualnie jest bardzo ładny dużo osób na ulicy mnie zaczepia że. Mam. Bardzo ładny wózek dla bliźniąt że jeszcze Takiego nie widzieli[emoji6]. Bardzo łatwo się go składa i zajmuje niewiele miejsca.
A co do mdłości to. Miałam straszne do około 20 tyg...
1515429040-8858803c7dc01df7-aaaaaa.jpeg
1515429056-c33f085e6729dfce-aaaaaa.jpeg


Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry