reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A czemu nie wolno słodyczy? ;-) ;-) ;-)

Chodziło mi o to, że mi nie wolno :-) Lekarz zabrania, bo hemoglobina mi spada od początku ciąży i mam jeść mięso, a nie zapychać się słodyczami. Ale odkąd wrócił apetyt, to ciężko się powstrzymać :rolleyes2:

Dzisiaj byłam u ginekologa na comiesięcznym badaniu i wyszło na to, że od prenatalnych, które byly niecały tydzień temu, jedna z dziewczyn przytyła 10 g, a druga tyle samo schudła :laugh2: chyba któremuś lekarzowi ręka drgnęła przy badaniu.
 
reklama
Ewelina a nie możesz iść do zwykłego rodzinnego i jego poprosić o receptę? Wytłumacz sytuację że twój gin na urlpie itd

@E W E L I N A Albo do innego ginekologa. Mój lekarz jak jechał na urlop to uprzedził, że w razie czego kontaktować się z innym ginekologiem z którym współpracuje. Lepiej nie przestawaj brać Tardyferonu, bo Ci hemoglobina spadnie. Ja oprócz Tardyferonu piję jeszcze jakiś syrop od lekarza i hemoglobina spada :unsure:
 
@Chocolateri i jak sie czujesz? Plamienie ustało?
@Justi* daj znać, jak po badaniach prenatalnych :-)
@Pola123 i @Orchidea81 ile przytyłyście od początku ciąży? Ja jak sie dowiedziałam o bliźniakach to bałam się, że już w połowie ciąży będę sie toczyć jak beczka, tymczasem zaczął się 24 tc i czuje się dobrze pod względem wagi. Przytyłam 4,5 kg ale wiem też, że przede mną jeszcze największe przyrosty :-) z dolegliwości dokuczają mi okropnie bóle pleców, ruszyć sie nie raz nie mogę, a jak wstanę to kuśtykam zanim sie rozchodzę. Też tak macie?

w57v3e3kejpn1h9v.png
Hej [emoji16]
Plamienie ustalo, czasami jeszcze pojawi się malutenki brązowy kropek ale widać , że to stare.
Brzuch mnie bardzo ciągnie i rozpiera. Szczególnie wieczorem. Ból piersi całkowicie zniknął. Mdłości i rzyganko czasami ustępuje na cały dzień , a czasami nie pozwala nic zjeść.
Czekam na USG 16.01, że z maluszkami wszystko ok. W środę zaczynam 13 tydzień [emoji85]


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No fakt,jest super. My kupilismy używany i mimo to i tak to trochę pieniążków dużo,ale gondolki,spacerówka,kosz i foteliki udało nam się razem kupić komplet. Wiem,ze w Polsce to raczej nie ma tak dużo tych wózków,ja mieszkam w Szwecji i tu jest on bardzo popularny wiec łatwo znaleźć. My mamy różowy i dziewczynki sobie jeżdżą ich prywatna fura ;) powodzenia w znalezieniu wózka,wszystko zależy od twoich preferencji,ale polecam mimo to jednak wózki obok siebie,fajnybte jest mountain buggy duet i tańszy,wąski lekki wózek blizniaczy. Pozdrawiam
Hej dziewczyny :)
A ja trochę z innej beczki. Jak się czujecie ? Bo ja fatalnie . Jakbym miała umierać. Ciągle mdli mnie i spać się chce , nie mam siły nic zrobić a mam już poltoraroczniaka w domu
 
Hej dziewczyny :)
A ja trochę z innej beczki. Jak się czujecie ? Bo ja fatalnie . Jakbym miała umierać. Ciągle mdli mnie i spać się chce , nie mam siły nic zrobić a mam już poltoraroczniaka w domu
Ja dzisiaj miałam odpoczynek od wymiotow. Brzuch ciągle mnie ciągnie i rozpiera , do tego doskwiera mi ból jelit bo zaparcia wróciły [emoji85]
Zadzwonili dzisiaj do mnie z pracy czy mogę szybko przyjechać na kilka h na zastepstwo, poprosiłam by kogoś innego znaleźli. Cały dzień w piżamie. Jedyne po czym nie wymiotuje to kanapki z serem.
Około północy robiłam właśnie kapustę zasmażana , skoro nie wymiotuje to skorzystam . Jak mnie po tym nie przeczysci to się załamie.


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dzisiaj miałam odpoczynek od wymiotow. Brzuch ciągle mnie ciągnie i rozpiera , do tego doskwiera mi ból jelit bo zaparcia wróciły [emoji85]
Zadzwonili dzisiaj do mnie z pracy czy mogę szybko przyjechać na kilka h na zastepstwo, poprosiłam by kogoś innego znaleźli. Cały dzień w piżamie. Jedyne po czym nie wymiotuje to kanapki z serem.
Około północy robiłam właśnie kapustę zasmażana , skoro nie wymiotuje to skorzystam . Jak mnie po tym nie przeczysci to się załamie.


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
Dziewczyny współczuję wam strasznie ale to rzyganie minie. Pijcie dużo wody. Jeżeli chodzi o zaparcia @Chocolateri to śliwki suszone działają cuda. Ja mam z tym problem dopiero teraz po żelazie. Doszly do tego hemoroidy takze ostrzegam. U mnie najwiekszym problemem jest cholerna zgaga. Nic na nia nie działa. Stosuje zasady : 5posilkow, nie klasc sie zaraz po jedzeniu, nie jem niektorych rzeczy wogole. Ale dzis pol nocy przechodziłam. Byłam wczoraj na wizycie u lekarza i kazał mi przychodzić co tydzień na kontrolne ktg. Tak sie ciesze ze juz tylko kilka tygodni przedemna. Ciaza to wspaniały czas ale kurczę te dolegliwości. Trzymam za Was kciuki. Damy radę:*
 
Czesc wszystkim! Od dluzszego juz czasu czytam was i czytam ale jakos nie moglam zebrac sie w sobie i cos napisac od siebie... :) Jestem w 19tc, dwujajowej blizniaczej, do tego mamuska jednej doroslej juz i jednej prawie nastoletniej corki. Starsza urodzona przez cc (zielone wody plodowe), mlodsza sn. Chcialabym bardzo rowniez te ciaze zakonczyc sn ale wiem, ze z blizniacza roznie bywa, wiec staram sie nie myslec o tym za duzo, bo co bedzie to ma byc, ehh. :)) No ale jednak... marzy sie, haha.
Skoro byl temat wymiotow i zgagi... Wymioty dopadly mnie w 10tc i trwaly dokladnie tydzien, dzien w dzien, wieczorami. W tym tez czasie musialam przyjmowac luteine na podtrzymanie, poniewaz dostalam krwawienia, dwie tabletki na wieczor, za co tez obwinialam swoje mdlosci. Jednak lekarz stanowczo wykluczyl powiazanie, jako ze ot zbieg okolicznosci, no ale nie wiem... Wiem, ze przez to mialam podwojny stres, bo nie dosc, ze krawienie i lezenie z zagrozeniem poronienia to i wymioty wlasnie w godzinach przyjmowania leku, wiec strach czy nimi nie zwymiotuje, czy to wystarczy itd... ;\ Ale minelo po tygodniu by ustapic miejsca mega zgadze haha. Rowniez wieczorami. Lekarz zalecil Gaviscon syrop i szczerze zdzialal cuda. Te dwie dolegliwosci to jednak serio pryszcz przy rwie kulszowej! Z 4 tygodnie mnie trzymalo tak, ze ledwo co ruszyc sie moglam, lewa strona. Nagle ktoregos dnia zaczelo bolec z prawej, a po dniu obustronnie, a potem nastepnego dnia ustalo. Komediodramat. Do tej chwili zdarza sie, ze znikad zaczynam kustykac, bo boli ale co to najgorsze mam nadzieje, ze przeszlo. Nie bylam typem sportowca, wiec pewnie i miesnie troche nie tego.. nie daja rady. ;) Przed ciaza wazylam 56kg/170cm, do 4 miesiaca przytylam 4kg, nie mialam apetytu kompletnie. Od, zdaje sie, tygodnia wrocil i zaczelam sobie pozwalac... az stwierdzam, ze chyba czas na kontrolowanie... Ogolnie wiec dla mnie pierwsze 3 miesiace byly bardzo zle, ale juz od 17tc wszystko sie ustabilizowalo i czuje sie nawet bardzo dobrze, zwlaszcza rankiem, czuje ze moge gory przenosic. :)

Oj, rozpisalam sie, wybaczcie! :))) Pozdrawiam was cieplasnie!
 
Hej [emoji16]
Plamienie ustalo, czasami jeszcze pojawi się malutenki brązowy kropek ale widać , że to stare.
Brzuch mnie bardzo ciągnie i rozpiera. Szczególnie wieczorem. Ból piersi całkowicie zniknął. Mdłości i rzyganko czasami ustępuje na cały dzień , a czasami nie pozwala nic zjeść.
Czekam na USG 16.01, że z maluszkami wszystko ok. W środę zaczynam 13 tydzień [emoji85]


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

To świetnie :-) trzymam kciuki za Was, na pewno wszystko będzie dobrze :-)
Ja też miałam okropne zaparcia, prawdopodobnie przez żelazo, ale odkąd wrócił apetyt jest o niebo lepiej.
 
Czesc wszystkim! Od dluzszego juz czasu czytam was i czytam ale jakos nie moglam zebrac sie w sobie i cos napisac od siebie... :) Jestem w 19tc, dwujajowej blizniaczej, do tego mamuska jednej doroslej juz i jednej prawie nastoletniej corki. Starsza urodzona przez cc (zielone wody plodowe), mlodsza sn. Chcialabym bardzo rowniez te ciaze zakonczyc sn ale wiem, ze z blizniacza roznie bywa, wiec staram sie nie myslec o tym za duzo, bo co bedzie to ma byc, ehh. :)) No ale jednak... marzy sie, haha.
Skoro byl temat wymiotow i zgagi... Wymioty dopadly mnie w 10tc i trwaly dokladnie tydzien, dzien w dzien, wieczorami. W tym tez czasie musialam przyjmowac luteine na podtrzymanie, poniewaz dostalam krwawienia, dwie tabletki na wieczor, za co tez obwinialam swoje mdlosci. Jednak lekarz stanowczo wykluczyl powiazanie, jako ze ot zbieg okolicznosci, no ale nie wiem... Wiem, ze przez to mialam podwojny stres, bo nie dosc, ze krawienie i lezenie z zagrozeniem poronienia to i wymioty wlasnie w godzinach przyjmowania leku, wiec strach czy nimi nie zwymiotuje, czy to wystarczy itd... ;\ Ale minelo po tygodniu by ustapic miejsca mega zgadze haha. Rowniez wieczorami. Lekarz zalecil Gaviscon syrop i szczerze zdzialal cuda. Te dwie dolegliwosci to jednak serio pryszcz przy rwie kulszowej! Z 4 tygodnie mnie trzymalo tak, ze ledwo co ruszyc sie moglam, lewa strona. Nagle ktoregos dnia zaczelo bolec z prawej, a po dniu obustronnie, a potem nastepnego dnia ustalo. Komediodramat. Do tej chwili zdarza sie, ze znikad zaczynam kustykac, bo boli ale co to najgorsze mam nadzieje, ze przeszlo. Nie bylam typem sportowca, wiec pewnie i miesnie troche nie tego.. nie daja rady. ;) Przed ciaza wazylam 56kg/170cm, do 4 miesiaca przytylam 4kg, nie mialam apetytu kompletnie. Od, zdaje sie, tygodnia wrocil i zaczelam sobie pozwalac... az stwierdzam, ze chyba czas na kontrolowanie... Ogolnie wiec dla mnie pierwsze 3 miesiace byly bardzo zle, ale juz od 17tc wszystko sie ustabilizowalo i czuje sie nawet bardzo dobrze, zwlaszcza rankiem, czuje ze moge gory przenosic. :)

Oj, rozpisalam sie, wybaczcie! :))) Pozdrawiam was cieplasnie!

Witamy serdecznie :-) j a też dołączyłam do forum koło 19 tc a wcześniej tylko podczytywałam :-) Na lekarzy zawsze biorę poprawkę, nie mogą wiedzieć jak się czujemy i od czego, w końcu nigdy w ciąży nie byli apetyt też mi wrócił i od razu 3 kg przez miesiąc doszło, więc na razie odstawiam słodycze :( zdrówka dla Ciebie i dla maluszków. Znasz już płeć?
@Kares fajnie, że do nas dolaczylaś :-) mi samopoczucie poprawiło się dopiero w połowie 5 miesiąca i już zdążyłam zapomnieć co to mdłości i wymioty :-) ale każda ciąża jest inna, więc może Tobie szybciej przejdzie. Śpię od początku ciąży dużo, bo szybko się męczę, ale nie mam malutkich dzieci, więc mogę sobie pozwolić. Współczuję Ci, początki są ciężkie :(
 
reklama
A jeszcze z innej beczki, dziewczyny, przedwczoraj pośmialismy się z mężem, bo jedna mała podczas badania usg założyła sobie nogę na głowę :laugh2: ginekolog stwierdził, że złożyła się na pół hehe :-D malutka gimnastyczka, za mamusią :-D

eikt3e3kfr500nts.png
 
Do góry