reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witajcie :)
Wybaczcie, że ja tak ni z gruchy ni z pietruchy wpadam... macie tu już swoją paczkę i w ogole... Ale może a nóż znajdę tu odpowiedź na moje pytanie :)
Jestem mamą rocznego synka (na dniach będziemy obchodzić roczek) i znów jestem w ciąży :) dziś jest równo 10+0 a ja mam brzuch już taki jak w 5-6 miesiącu ! I juz 3kg na plusie... W ogóle on zaczął rosnąć niemalże od razu od zrobionego testu ciazowego. Wstawiam Wam zdjęcie, żebyście nie mówiły że przesadzam, że na pewno tak dużego brzucha nie mam. Miałam jedno usg potwierdzające ciążę w 8+0 na którym lekarka stwierdziła jedno dzieciątko. Hmm no to co ja tu robię na temacie ciaz mnogich? Chciałam poznać jak to było u Was, czy któraś miała taki przypadek, że na pierwszym usg lekarz nie wykrył bliźniąt? Mąż mnie nakręca, że to niemożliwe żeby mi tak brzuch szybko rosną z jednym dzieciątkiem, że mam trochę bliźniąt w rodzinie i że pewnie na następnej wizycie wyjdzie dwojka. Szczerze mówiąc, to strasznie balabym się takiej ciąży i wolałabym aby była to jednak pojedyncza ciąża, ale coraz częściej zadaje sobie pytanie "A co jeśli mąż ma rację?".
Wiem, że wrozkami nie jesteście i nikt mi tu nie powie w jakiej ciąży jestem, ja sama z fusów mogę sobie powrozyc :p ale fajnie byłoby wiedziec, jak to było u Was? :) wiem, że są przypadki, że na pierwszym usg są dwa pęcherzyki a na kolejnym już tylko jeden, że jeden bliźniak wchłania drugiego, Ale czy zdarza się tak, że na pierwszym usg widać jedno a potem na kolejnych iść wychodzi więcej dzieci ?
Tak,u mnie w dwóch różnych krajach( nie mieszkam w Polsce) nie pokazało na usg bliźniaków tylko jedno, dopiero jak zaczęłam krwawić trochę i myślałam, ze może poronienie to pojechałam do szpitala i tam zobaczyli ze dwa serduszka i to był szok ;o ale brzuch nie rósł tak szybko z bliźniakami dopiero pod koniec szybko rósł to było widać bęben wielki ze bliźniaki
 
reklama
3 stycznia będę miała USG genetyczne to się dowiem ile ważą. Też bym chciała, żeby były duże i silne po porodzie, zresztą jak każda z nas tutaj :-) na pewno dam znać jak będę po usg :-)
@nemeyeth gratulacje! Śliczne dzieci i najważniejsze, że zdrowe. Trzymam kciuki za Waszą drogę mleczną. Też bym chciała rodzić sn i karmić piersią, okaże się :-)
@Justi* i jak po USG? Znasz już płeć? :-)
@Chocolateri witaj, gratuluję ciąży bliźniaczej :-) mi ginekolog o wszystkich bólach jakie mu wymieniam mówi, że wszystko normalne. Macica się rozciąga. Na plamienie na pewno trzeba uważać, ale nie zawsze znaczy to coś złego. Powodzenia, na pewno wszystko będzie dobrze :-)
@Pola123 witaj :-) ja nie mam jeszcze żadnych z wymienionych przez Ciebie objawów, ale u mnie to dopiero co minął półmetek :-)
Koniecznie daj znać po USG [emoji16] ja mam genetyczne 16.01 . A 28.02 połówkowe .
Każdy dzień ciąży za mną jest jak złoto [emoji16]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Koniecznie daj znać po USG [emoji16] ja mam genetyczne 16.01 . A 28.02 połówkowe .Każdy dzień ciąży za mną jest jak złoto [emoji16]



Na pewno coś skrobnę ;-) Ja sama odliczam każdy dzień, więc wcale sie Tobie nie dziwię kochana :-) uważaj tylko na siebie, nie stresuj i nie przemęczaj się. Jeśli mogę zapytać, wiadomo dlaczego tyle ciąż nie donosiłaś? Miałaś jakieś badania w tym kierunku?
 
Koniecznie daj znać po USG [emoji16] ja mam genetyczne 16.01 . A 28.02 połówkowe .
Każdy dzień ciąży za mną jest jak złoto [emoji16]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

Na pewno coś skrobnę ;-) Ja sama odliczam każdy dzień, więc wcale sie Tobie nie dziwię kochana :-) uważaj tylko na siebie, nie stresuj i nie przemęczaj się. Jeśli mogę zapytać, wiadomo dlaczego tyle ciąż nie donosiłaś? Miałaś jakieś badania w tym kierunku?
Sorki, nie wiem co sie stało z tamtym postem.
 
Zajął się mną mąż przyjaciółki , ginekolog. Wyszło że mam przeciwciala przeciw własnym komorkom, nadczynność kory nadnerczy i nadkrzepliwosc.
Schodzę właśnie z Encortonu 10 mg, a do końca ciazy zastrzyki Clexane 80 i Acard. Do serduszkowego USG brałam również Estrofem.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zajął się mną mąż przyjaciółki , ginekolog. Wyszło że mam przeciwciala przeciw własnym komorkom, nadczynność kory nadnerczy i nadkrzepliwosc.
Schodzę właśnie z Encortonu 10 mg, a do końca ciazy zastrzyki Clexane 80 i Acard. Do serduszkowego USG brałam również Estrofem.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

Aha, no to najważniejsze, że jest diagnoza, więc mozna leczyć. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale koleżanka też kilka razy poroniła i chyba za czwartym razem tez jej cos takiego zdiagnozowali. Tez brała codziennie zastrzyki i ciążę szczęśliwie donosiła, więc wierzę, że u Ciebie również będzie wszystko w porządku :tak:
 
@nemeyeth gratulacje. Zastanawiałam się co z Tobą się dzieje. Długo chodziłaś w ciąży :) Fajnie, że udało Ci się naturalnie urodzić. Cesarki są masakryczne. Mam prawie cały brzuch rozcięty.
Moje dzieci nadal w szpitalu i jeszcze ich nie przystawiałam. Codziennie randkuje z laktatorem :) Mam pokarmu dla jednego dziecka, więc dzieci są dokarmiane mm, ale jak tu mieć mleko jak tylko sztucznie możesz się pobudzać.
 
Dzięki dziewczyny za odp :)
No właśnie jak tak na spokojnie popatrzę na sprawę, to też mi się wydaje, że w 8tc raczej byłoby już wyraźnie widać dwoje dzieci, a bylo ewidentnie jedno, także chyba niepotrzebnie daje się tak mężowi nakręcac.. przecież to tylko chłop, co on tam może wiedzieć :p
Marti92 a w którym tygodniu robiłaś pierwsze usg, że nie było widać dwójki? Pewnie wcześniej jak 8tc :p moje dzieciątko na usg miało już 1,4cm także raczej byłoby już widać dwójkę, co innego wcześniej.
Dam Wam znać po kolejnym usg, ale chyba już się trochę uspokoilam :)
 
Dzięki dziewczyny za odp :)
No właśnie jak tak na spokojnie popatrzę na sprawę, to też mi się wydaje, że w 8tc raczej byłoby już wyraźnie widać dwoje dzieci, a bylo ewidentnie jedno, także chyba niepotrzebnie daje się tak mężowi nakręcac.. przecież to tylko chłop, co on tam może wiedzieć :p
Marti92 a w którym tygodniu robiłaś pierwsze usg, że nie było widać dwójki? Pewnie wcześniej jak 8tc :p moje dzieciątko na usg miało już 1,4cm także raczej byłoby już widać dwójkę, co innego wcześniej.
Dam Wam znać po kolejnym usg, ale chyba już się trochę uspokoilam :)
Pierwsze to był 5 tc fakt wcześnie a drugie usg w 9 tc i tez jedno widać było :)
 
reklama
@Orchidea81 dziękuję za odpowiedzi ☺️ Jestem w domku i czekam teraz na kolejną wizytę za dwa tygodnie czyli 16 stycznia. Pomimo że to moja druga ciąża ( pierwszy poród SN ) to boję się teraz rodzić naturalnie. Mam mieć cc w Bydgoszczy, ale jakby zaczęło się coś szybciej dziać to nie wiem jak będzie. Jestem z Torunia i tu mam do szpitala bliżej. Moje dziewczynki położone są jedna główkowo, a druga miednicowo. Proszę napiszcie jak to było u Was.
 
Do góry