reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jestem juz po USG połówkowym.
Z parki zrobiły się dwie dziewczynki :-) ale cieszymy się również.
I lekarz mówił, że wszystko w porządku
Małe ważą 475 g i 503 g w 21 tyg i 3 dni :-) śmiał się bo maja długie nóżki prawie po 4cm.
Ale czułam, że będę dwie córeczki już dwa razy tak mi się śniło i mężow raz :-)
Gratuluje Ewelina,fajnie jest mieć dziewczynki ja się cieszę,ze mamy dwie księżniczki :)
 
reklama
Śiczne dziewczynki!!! :):);) Moje 1 stycznia będą miały miesiąc. Ile Twoje córeczki teraz ważą?
Ola nie wiem ile teraz,bo jutro 5 tygodni maja dziewczyny a w styczniu następna kontrola. Ale jak miały 3 tygodnie to ważyły: 3200 większa i mniejsza 2800. A teraz to jedzą po 110-120 ml jak odciągane mleko i im podaje w butelce.
 
Ja kobiety jestem taka chora znowu. Chyba zatoki. Leżę i patrzę w sufit. Wigilię przeżyłam, ale od 3 dni nigdzie nie wychodzę. Przez to głupie żelazo dostałam takich zaparć że hemoroidy , ktore wcześniej miałam pod kontrolą wyszły mi i pękły nie mogę usiaść . Mam dość. To 32 tc. 12 kg przytyłam. Macica testuje moje nerwy głównie w nocy regularnie... To tyle magia świąt prysła jak bańka.
O kurczę współczuje,ale to dopiero 32 tc,jeszcze trochę, ja ważyłam 55 kg a w 37 tyg już ponad 70 wiec było mega ciężko,ale już po porodzie tydzień ważyłam 60 a teraz to nie wiem,ale może mam ze 2,3 kg więcej niż przed ciąża,ale mi fajnie,bo zawsze taka szczupła,tylko nie mogę obrączki załączyć coś mi palce większe się zrobiły a dziwne,wyglądają normalnie. A co do zaparć to w ciąży przez żelazo tez miałam,ale powiem,ze po porodzie dopiero doświadczyłam tego bólu i nawet teraz mnie boli i się zastanawiam czy ja nie mam jakiegoś hemoroidy może,skąd to wiadomo bez pójścia do lekarza :/ ?
 
Dzien dobry :) , jestem w ciazy blizniaczej i chcialabym do Was dolaczyc . Zycze wszystkim Wam spokojnej ciazy i samych zdrowych maluszkow.

Witaj Justi :-) tutaj jest mnóstwo mamuś, które juz urodziły i dzielą się swoimi doświadczeniami. Ale zostało nas jeszcze kilka trójpaczków, a razem z Tobą grono się powieksza :-) w którym jesteś tygodniu? Ja mam 21 tydzień + 5 dni :-)
@E W E L I N A gratulacje, nic tylko się cieszyć. Ja też będę miała dwie dziewczynki i jestem przeszczęśliwa :D
 
Aniutku dziekuje :), jestem w 14 tc , w sobote bede miala test Pappa z usg genetycznym i moze poznam plec maluchów. ...a na doswiadczenie mamys,ktore sie juz rozpakowaly bardzo licze :) :)
Ps.w podpisie mam sygnaturke i mam do Was pytanie dlaczego tego nie widac?
 
Aniutku dziekuje :), jestem w 14 tc , w sobote bede miala test Pappa z usg genetycznym i moze poznam plec maluchów. ...a na doswiadczenie mamys,ktore sie juz rozpakowaly bardzo licze :) :)
Ps.w podpisie mam sygnaturke i mam do Was pytanie dlaczego tego nie widac?
Justi powodzenia na badaniach. Dla mnie to było mocne przeżycie :-) ze stresu nawet nie spytałam czy widać płeć. Dowiedziałam się o dziewczynkach na kolejnym zwykłym USG u prowadzacego, a następne prenatalne potwierdziły :-) będę miała jeszcze jedno USG genetyczne 3 stycznia, bo tamto okazało się że za wcześnie czy coś takiego :-D nie wiem o co chodzi z tą sygnatura.
@E W E L I N A to w sumie już takie półkilówki sporawe :-D ciekawe ile moje będą ważyły, niedługo się dowiem :-)
 
Cześć dziewczyny:) Dawno nie pisałam... Trochę dzieciaczków forumowych pojawiło się już na świecie, serdecznie gratuluję rodzicom, niech maluchy zdrowo chowają się i witam nowe dziewczyny na forum:)
@Shamel myślami jestem z Tobą, wierzę, że z dzieciaczkami wszystko będzie dobrze.
@Marti92 jeśli chodzi o picie kawy, to położna w szpitalu powiedziała, że można napić się np po karmieniu (podobno wpływ na maleństwa kawa może mieć do ok. 2 h po wypiciu, chyba że widzisz ewidentnie, że dzieci są zbyt pobudzone, wtedy należy odstawić)
U nas jutro mijają 3 tygodnie od urodzenia. Dziewczyny ważą ok. 3400 i 3200. Dziś byłam z nimi w przychodni (na szczęście w porze przyjęć dzieci zdrowych), w domku mamy chorego 3 latka i niestety Emilka też już ma katar. Osłuchowo okazało się, że jest ok i po prostu mamy odciągać wydzielinę z noska. Umówieniu już jesteśmy na szczepienia w 6-8 tygodniu. Czy Wy szczepicie swoje dzieci na rotawirusy i meningokoki? My rotawirusy rozważamy już właśnie na szczepieniu w 6-8tyg. Swoją drogą jest to duży koszt ale myślę, że warto.
Maleństwa karmię MM + moim odciągniętym - dziewczyny miały słaby odruch ssania. Przystawiałam je do piersi, zainteresowanie było do 2-3 min ale właśnie ssanie kiepskie, nie chciały pić albo piły bardzo mało, denerwowały się. Z wyborem odpowiedniej butelki też był problem - bo niektóre smoczki nie sprawdziły się u nas -avent czy tommee tippee, teraz mamy smoczek mini z Lovi i jest ok. Od kilku dni dziewczyny zmagają się z kolkami - teraz do każdego mleczka dodajemy delicol i wydaje się być lepiej. Co prawda nie wiem na ile nam starczy,chyba tylko na kilka dni a kosztuje w aptece stacjonarnej około 30zł. Dzieciaczki wypijają około 90 ml ale że tak powiem robią kilka podejść do mleka, że suma sumarum, karmienie u nas może trwać i godzinę. Gdybym miała karmić je tylko piersią, to chyba nie miałabym na nic innego czasu. Staramy się też starszemu synkowi poświęcić dużo czasu, żeby nie poczuł się odsunięty. Jeszcze w domku jest ze mną mąż, dużo pomaga przy dzieciach. Po Nowym Roku zostaję z dziećmi sama i zobaczymy jak to będzie...
Jeśli chodzi o kilogramy, to z moich nadmiarowych 17 zostało do zrzucenia niecałe 3, chociaż brzuchol nadal mam dość duży i póki co nie wygląda zbyt dobrze. Za radą położnej po połogu muszę umówić się do lekarza w celu zrobienia usg brzucha, oceny czy jest przepuklina czy nie i ewentualnie ustalenia, jakie ćwiczenia mogę wykonywać a jakich nie. No nic, kończę bo powieki już mi opadają :D Mam nadzieję, że pomimo braku wolnego czasu pozostaniemy w kontakcie:)
 
Justi powodzenia na badaniach. Dla mnie to było mocne przeżycie :-) ze stresu nawet nie spytałam czy widać płeć. Dowiedziałam się o dziewczynkach na kolejnym zwykłym USG u prowadzacego, a następne prenatalne potwierdziły :-) będę miała jeszcze jedno USG genetyczne 3 stycznia, bo tamto okazało się że za wcześnie czy coś takiego :-D nie wiem o co chodzi z tą sygnatura.
@E W E L I N A to w sumie już takie półkilówki sporawe :-D ciekawe ile moje będą ważyły, niedługo się dowiem :-)
Tak właśnie mi też się wydaje, że duże jak na 21 tc :-) ale dobrze chcialabym żeby po porodzie mialy po 3 kg nie mniej jak sie dowiesz to pisz ? Kiedy masz USG ?
 
reklama
Hej dziewczyny, witam nowe trojpaczki[emoji4] u nas dziś była położna a maluchy maja 2tyg i 2 dni i ważą 3100 Oliwka i 3000 Filip. Filip urósł 4cm a Oliwka 2 cm. Są kochane, grzeczne i rosną jak na drożdżach [emoji16]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry