reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczynki, w koncu dostalam skierowanie na cc i jestem zapisana na 24 pazdziernika. Teraz sie tylko modle zeby dotrwac, bo mam juz 2 cm rozwarcia, mocne parcie na dole od glowki jednego i czeste skurcze, czasem bolesne. To beda 2 dni przed ukonczonym 37. Ciekawe czy zalicza ich do wczesniakow.
Wracajac do sprawy zelaza, ktore probowano mi podac dozylnie w szpitalu - dostalam wypis a tam wyobrazcie sobie ani slowka o reakcji jaka nastapila (bol nerek, trudnosci z oddychaniem) znajac nazwe leku sprawdzilam ulotke a tam: pacjent powinien pozostac 30 min pod obserwacja (ja bylam gora 3 min). Wciaz do mnie powraca obraz scen ze szpitala, mojego bolu i wrzasku i zastanawiam sie czy ta sprawe tak zostawic, bo ewidentnie nie trzymali sie procedur, co zagrazalo zdrowiu i zyciu mojemu i dzieci.
 
reklama
Hej. Mnie dziś puścili do domu. Za tydzień do kontroli i decyzja co dalej.

@tusiaczek kciuki za jutrzejsza wizytę. Niestety ten podwójny Skarb wymaga od naszych serc odrobinkę więcej...

@necia założą Ci krążek i na pewno sytuacja się unormuje[emoji9]

Ja też czuje takie naciskanie na dół brzucha. Termin mam na 6 grudnia, ale coś czuje, że jeśli dochodzę do końca października to będzie dobrze. Oby jak najdłużej żeby Maluchy miały czas podrosnąć.

Witam nową twinsową Mamuśkę[emoji4][emoji9]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Widzę,z tym uciekaniem,parciem to normalne. Ja mam to samo,ale wszystko jest Ok nie mam żadnego rozwarcia czy coś,tez do 13 grudnia to raczej nie dotrwam ale any jak najdłużej choć do końca listopada. Trzymam kciuki za nas wszystkie abyśmy jak najdłużej nosiły nasze maleństwa w brzuszkach:)
@mamciachlopcow jestes bardzo dzielna 37 tydzień to już jest na prawdę dobrze,powodzenia! A szpital zawsze możesz tam jakaś skargę czy coś złożyć,ale narazie się nie stresuj :)
 
No i słusznie z tym kardiologiem Tusiaczzek1988.
To ja chyba najbardziej w lesie jeszcze ze wszystkim...
W lesie to ja jestem :D Mam tylko kilka ciuszków i jeden kombinezon, laktator i koszule nocne :D A poza tym nic. Miał być w tym tygodniu remont pokoju ale nie będzie, może w przyszłym. A bez remontu nie mam co marzyć o łóżeczkach, wózku i ciuszkach. Ale jeszcze się nie stresuję, mam nadzieję, że ze wszystkim zdążę :eek:
A ja dzisiaj właśnie byłam założyć holter, jutro ściągam, a potem od razu echo serca. Oby nic niepokojącego nie wyszło.
A pranie w sumie jeszcze tylko jedno mi zostało, reszta już nawet poprasowana :) ostatnio też dawaliśmy gondole z wózka do pralni, bo kupowaliśmy używany, więc wolałam go odświeżyć.
Dobrze, że jesteś pod kontrolą. Trzymam kciuki, żeby nic złego się nie działo :)
Dziewczynki, w koncu dostalam skierowanie na cc i jestem zapisana na 24 pazdziernika. Teraz sie tylko modle zeby dotrwac, bo mam juz 2 cm rozwarcia, mocne parcie na dole od glowki jednego i czeste skurcze, czasem bolesne. To beda 2 dni przed ukonczonym 37. Ciekawe czy zalicza ich do wczesniakow.
Wracajac do sprawy zelaza, ktore probowano mi podac dozylnie w szpitalu - dostalam wypis a tam wyobrazcie sobie ani slowka o reakcji jaka nastapila (bol nerek, trudnosci z oddychaniem) znajac nazwe leku sprawdzilam ulotke a tam: pacjent powinien pozostac 30 min pod obserwacja (ja bylam gora 3 min). Wciaz do mnie powraca obraz scen ze szpitala, mojego bolu i wrzasku i zastanawiam sie czy ta sprawe tak zostawic, bo ewidentnie nie trzymali sie procedur, co zagrazalo zdrowiu i zyciu mojemu i dzieci.
Ojej... to już za chwilkę... Dzielna jesteś bardzo. Życzę szczęśliwego rozwiązania, pochwal się dzieciaczkami w wolnym czasie :)
 
W lesie to ja jestem :D Mam tylko kilka ciuszków i jeden kombinezon, laktator i koszule nocne :D A poza tym nic. Miał być w tym tygodniu remont pokoju ale nie będzie, może w przyszłym. A bez remontu nie mam co marzyć o łóżeczkach, wózku i ciuszkach. Ale jeszcze się nie stresuję, mam nadzieję, że ze wszystkim zdążę :eek:

Dobrze, że jesteś pod kontrolą. Trzymam kciuki, żeby nic złego się nie działo :)

Ojej... to już za chwilkę... Dzielna jesteś bardzo. Życzę szczęśliwego rozwiązania, pochwal się dzieciaczkami w wolnym czasie :)
Ja właśnie nie mam kombinezonów. Nie wiem jaki rozmiar,odrazu 56 ?
 
Ja właśnie nie mam kombinezonów. Nie wiem jaki rozmiar,odrazu 56 ?
Ja mam jeden 50/56 z Lidla a drugiego szukam w internecie, może gdzieś taniej znajdę, albo lidl coś jeszcze rzuci.
W tamtym roku w Kiku tez były dosyć tanie, a na przecenie przeceny kosztowały 8,99zł (wiem, bo tam pracowałam) a i tak ludzie nie chcieli brać, bo to już była wiosna. Gdybym wtedy wiedziała, że uda mi się zajść w ciążę.... :D
 
Marti92 ja mam właśnie takie 50/56 h&m, kupiłam na olx używane w rozsądnej cenie. Do gondoli można złączyć nóżki, a w nosidełku rozdzielić suwakiem żeby łatwiej było zapiąć pas.

Mea1989 no to rzeczywiście Ty masz jeszcze mniej niż ja. Przed nami też remont, żebyśmy mogli kupić resztę ;)

@mamciachlopcow już teraz wszystko będzie dobrze, bez wzgledu czy doczekasz do 24 czy nie. Dziś powiedziała mi pani doktor że podobno ciąża bliźniacza jest traktowana za donoszoną w 36 tc. A my trzymamy mocno kciuki i czekamy na zdjęcia ze wspaniałymi wieściami od dzielnej mamy :)

Oska305 Super, odsapniesz i przygotujesz się na spokojnie psychicznie do tego wszystkiego :*
dziękuję, ja będę spokojniejsza za jakieś 4-5 tygodni myślę :)
 
Marti92 ja mam właśnie takie 50/56 h&m, kupiłam na olx używane w rozsądnej cenie. Do gondoli można złączyć nóżki, a w nosidełku rozdzielić suwakiem żeby łatwiej było zapiąć pas.

Mea1989 no to rzeczywiście Ty masz jeszcze mniej niż ja. Przed nami też remont, żebyśmy mogli kupić resztę ;)

@mamciachlopcow już teraz wszystko będzie dobrze, bez wzgledu czy doczekasz do 24 czy nie. Dziś powiedziała mi pani doktor że podobno ciąża bliźniacza jest traktowana za donoszoną w 36 tc. A my trzymamy mocno kciuki i czekamy na zdjęcia ze wspaniałymi wieściami od dzielnej mamy :)

Oska305 Super, odsapniesz i przygotujesz się na spokojnie psychicznie do tego wszystkiego :*
dziękuję, ja będę spokojniejsza za jakieś 4-5 tygodni myślę :)
Ja właśnie z h&m chyba kupię,ale zastanawiam się czy kombinezon czy taki śpiworek,ze nóżki razem a raczki normalnie rękawy.
 
4308d2e04770830e0f9a06640483.jpg
Mam takie jeden granat, drugi biały. Te możesz mieć i tak i tak.
 

Załączniki

  • 4308d2e04770830e0f9a06640483.jpg
    4308d2e04770830e0f9a06640483.jpg
    53,4 KB · Wyświetleń: 112
reklama
Do góry