reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
U mnie położna nie była i nic mi nie wiadomo o tym żeby miała być. Wydaje mi się że przychodzą dopiero po porodzie.
Masz juz prawko do wizyt poloznej przed porodem. Poczytaj o tym.
Do mnie nie przychodzi ale ja jezdze na spotkania z polozna do szkoly rodzenia i ta sama kobietka po porodzie bedzie do mnie i dzieciaczkow przyjezdzac a jest to super kobietka [emoji4]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokładnie tak jak pisze @adunnnia90 mamy już teraz prawo do wizyt położnej- ja na razie chodze do przychodni, a od końca pazdziernika ona ma do mnie przychodzić do domu raz w tygodniu. I pozniej po porodzie też. Także całkiem fajna sprawa, zwłaszcza jeśli to tak jak u mnie pierwsza ciaza- można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy :)
 
Dokładnie tak jak pisze @adunnnia90 mamy już teraz prawo do wizyt położnej- ja na razie chodze do przychodni, a od końca pazdziernika ona ma do mnie przychodzić do domu raz w tygodniu. I pozniej po porodzie też. Także całkiem fajna sprawa, zwłaszcza jeśli to tak jak u mnie pierwsza ciaza- można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy :)
Oj dokladnie. Ja na kazde spotkanie biore kartke i długopis i wychodze z takimi notatkami ze szok [emoji4]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokładnie tak jak pisze @adunnnia90 mamy już teraz prawo do wizyt położnej- ja na razie chodze do przychodni, a od końca pazdziernika ona ma do mnie przychodzić do domu raz w tygodniu. I pozniej po porodzie też. Także całkiem fajna sprawa, zwłaszcza jeśli to tak jak u mnie pierwsza ciaza- można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy :)

Ok, tylko tak się zastanawiam w jakim celu miałaby teraz przychodzić? Na kontrolę chodzę do lekarza do szpitala gdzie mierzą mi szyjkę i robią usg, więc co więcej można. Później już będą dzieciaki, to pewnie będę miała kilka pytań dot. Laktacji i samych dzieci, ale teraz chyba nie widzę w tym większego sensu.
 
Ok, tylko tak się zastanawiam w jakim celu miałaby teraz przychodzić? Na kontrolę chodzę do lekarza do szpitala gdzie mierzą mi szyjkę i robią usg, więc co więcej można. Później już będą dzieciaki, to pewnie będę miała kilka pytań dot. Laktacji i samych dzieci, ale teraz chyba nie widzę w tym większego sensu.
 
Ostatnia edycja:
Ja też mam co 2 tygodnie badanie u lekarza razem z USG, ale w moim przypadku położna zajmuje się mną z innej strony;) od niej wiem, jakie są oznaki przedwczesnego porodu, co konieczne brać do szpitala, jak dokładnie wygląda przebieg samego ciecia cesarskiego, pionizowanie i połóg po cesarce. Dzięki temu wiem, co mnie czeka:) a poza tym mam z nią zajecia o opiece nad dziećmi, teraz jestem po 3 spotkaniach dot. Karmienia bliźniaków, następnym razem np będzie o pielęgnacji, kąpieli itd. Jak dla mnie są to potrzebne zajęcia, to moja pierwsza ciąża i chociaż potem pewnie w stresie połowy nie będę pamiętać, teraz czuję sie pewniej i spokojniej.
 
Ja też mam co 2 tygodnie badanie u lekarza razem z USG, ale w moim przypadku położna zajmuje się mną z innej strony;) od niej wiem, jakie są oznaki przedwczesnego porodu, co konieczne brać do szpitala, jak dokładnie wygląda przebieg samego ciecia cesarskiego, pionizowanie i połóg po cesarce. Dzięki temu wiem, co mnie czeka:) a poza tym mam z nią zajecia o opiece nad dziećmi, teraz jestem po 3 spotkaniach dot. Karmienia bliźniaków, następnym razem np będzie o pielęgnacji, kąpieli itd. Jak dla mnie są to potrzebne zajęcia, to moja pierwsza ciąża i chociaż potem pewnie w stresie połowy nie będę pamiętać, teraz czuję sie pewniej i spokojniej.
Ok, to jasne :) Ja troche inaczej już do tego podchodzę, może z racji tego że to nie moja pierwsza ciąża ani cesarka więc wiem już czego się spodziewać mniej więcej. Co czasem mysle ze moze jest gorsze ;) Oczywiście ta ciąża jest zupelnie inna i to nie znaczy że nie mam żadnych pytań, ale o wszelkich watpliwosciach rozmawiam z lekarzem na bieżąco lub z Wami bo też często mi pomagacie. Medyczny punkt widzenia to jedno a kobieta która przechodzi lub przeszła taka ciążę to drugie ;) Myślę że najwięcej pytań będę jednak miała po porodzie, bo teraz kompletnie nie wiem czego się spodziewać. Doświadczenia mam są tak bardzo różne przy blizniakach że chyba ciężko przewidzieć jak akurat będzie u nas.
 
Ok, to jasne :) Ja troche inaczej już do tego podchodzę, może z racji tego że to nie moja pierwsza ciąża ani cesarka więc wiem już czego się spodziewać mniej więcej. Co czasem mysle ze moze jest gorsze ;) Oczywiście ta ciąża jest zupelnie inna i to nie znaczy że nie mam żadnych pytań, ale o wszelkich watpliwosciach rozmawiam z lekarzem na bieżąco lub z Wami bo też często mi pomagacie. Medyczny punkt widzenia to jedno a kobieta która przechodzi lub przeszła taka ciążę to drugie ;) Myślę że najwięcej pytań będę jednak miała po porodzie, bo teraz kompletnie nie wiem czego się spodziewać. Doświadczenia mam są tak bardzo różne przy blizniakach że chyba ciężko przewidzieć jak akurat będzie u nas.
@Necia0 Ty już zaprawiona w bojach jeśli chodzi o poród czy połóg,wiec nie dziwię się, że na chwilę obecną nie potrzebujesz położnej:) i tak jak piszesz, na forum też znajdujemy odpowiedzi na nasze zmartwienia. Mi od dzisiaj wlasnie doszło kolejne- od wczoraj dzieci jakieś leniwe są i rzadko i słabo czuję ruchy...aż dzisiaj leciałam do sklepu po Snickersa żeby je rozruszać;) po nim chwilę pokopaly i znowu spokój. Już z zaczynam się tym martwić :(
 
reklama
Ja chodzę do szkoły rodzenia i tam zajęcia prowadzi położna co ma bliźniaki (2 chłopaków 8 lat).
Będziemy mieli 6 spotkań po 2 godz. Materiały wysyła nam na maila i nie trzeba zbytnio notować. Do domu położna ma przychodzić po porodzie. Mamy mieć jeszcze jakieś zajęcia z inną babką od chustowania i pielęgnacji.
@Alina1987 ciesz się, że masz chwilę spokoju :) Moje też ostatnio są spokojne. Raz przez 2 dni mnie tak kopały, aż myślałam, że im tak zostanie :)
Mam do was takie pytanie jaką pościel kupujecie dzieciom jak macie parkę? W takim samym kolorze, czy jedne łóżeczko pod dziewczynkę a drugie pod chłopczyka? Ja w ogóle bym chciała w zygzaki, bo tak robię sypialnię gdzie będą stać łóżeczka, ale mam mówi: "dla dzieci zygzaki" i mam dylemat. Chcę jak niżej tylko w turkusie i myślałam 2 łóżeczka tak samo, a wy co sądzicie?
f-.jpg
 

Załączniki

  • f-.jpg
    f-.jpg
    12,2 KB · Wyświetleń: 407
Do góry