reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam dołączam do grona oczekujących. 2k2o ok 14 tydzień ale jutro mamy oszacować dokładnie wiek ciazy, bo jak usłyszałam w tym przypadku nie jest to proste. Obawiam się bardzo jutrzejszego badania bo u jednego z dzieci na ostatnim nie można było dostrzec kości nosowej, że względu na dużą intensywność ruchów.
 
reklama
Kaska_96 jeśli jesteś w ciąży 2k2o to różnica w wadze nie ma znaczenia. Jeśli jesteś w ciąży 1k2o to wtedy bezpieczna różnica w wadze jest do 25%.
Necia witamy na forum, nie denerwuj się zapewne jutro okaże się, że wszystko w porządku. Czasami przez dużą ruchliwość maluszków trudno o dokładne badanie.
Ja wczoraj byłam na wyprawkowych zakupach dla dziewczynek. W pepco trafiłam na przeceny i kupiłam dużo ubranek po 3,99. Brakuje mi jeszcze materacyków,pościeli i jednego łóżeczka. Zastanawiam się nad kupnem monitorów oddechu, kupujecie? Wydatek duży ale chyba warto.
 
Witam nowa mame[emoji5]
Chyba zawsze jest możliwość pomyłki choć myślę że rzadko się to zdarza. A jak przebiega Twoja ciąża? W grupie siła-musimy jakoś wytrwać[emoji5]


Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
Jak na razie wszystko jest w porządku-maluchy mają się dobrze,ja zresztą też. :),nie zmienia to faktu,że obawiam się każdego dnia i każdej kolejnej wizyty (czy czasem czegoś nie wykryją itd. )
A jak u Ciebie ?
 
Hej dziewczyny co to może być?
Synka czuję cały czas, często kopie dosyć mocno bo nawet na brzuchu widać. Za to coreczka po drugiej stronie prawie wogole jej nie czuć z 2-3 kopniaki w ciągu dnia i to lekkie. Czy powinnam się niepokoic.
Partner jak przyłoży ucho do brzucha to słyszy pluskanie u obojga.
Miałyście tak że czulyscie ruchy tylko jednego?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz co ja tez mam z tym problem...akurat jutro mam wizytę to podpytam się lekarza co o tym sądzi.
Apropo jesteście prowadzone przez normalnego lekarza czy przez poradnię patologii ciąży ?
 
Kaska powiem Ci ze moze po prostu jedno byc urwiskiem i wierzgac caly czas a drugie to jego lustrzane odbicie albo po prostu lozysko tlumi ruchy. Tez tak mialam. Nie stresuj się. A jeszcze jak wiesz co je bardzo pobudza- czekolada lody jakis napój to spróbuj tego. Jak mniej się cos ruszaly to tak robilam a po chwili byla "makarena":D

Witam nowa mamusie i gratuluje podwójnego szczęścia:)

Oska gratulacje potwierdzenia płci:)
hehe nie wiem czy to do mnie ale również witam :)
co do tej czekolady i słodyczy to unikam bo faktycznie maluchy dają wtedy popalić hehe :D
 
Kaska_96 jeśli jesteś w ciąży 2k2o to różnica w wadze nie ma znaczenia. Jeśli jesteś w ciąży 1k2o to wtedy bezpieczna różnica w wadze jest do 25%.
Necia witamy na forum, nie denerwuj się zapewne jutro okaże się, że wszystko w porządku. Czasami przez dużą ruchliwość maluszków trudno o dokładne badanie.
Ja wczoraj byłam na wyprawkowych zakupach dla dziewczynek. W pepco trafiłam na przeceny i kupiłam dużo ubranek po 3,99. Brakuje mi jeszcze materacyków,pościeli i jednego łóżeczka. Zastanawiam się nad kupnem monitorów oddechu, kupujecie? Wydatek duży ale chyba warto.
Ja przy pierwszym dziecku nie kupowałam,uważam to za zbędny dodatek...mi wyostrzył się bardzo instynkt i budziłam się kilka krotnie sprawdzając stan synka-mam nadzieję,że i tym razem też tak będzie.Jakoś nie mam zaufania do takich aparatów-w warunkach domowych co innego takie w szpitalach.
 
Kaska_96 jeśli jesteś w ciąży 2k2o to różnica w wadze nie ma znaczenia. Jeśli jesteś w ciąży 1k2o to wtedy bezpieczna różnica w wadze jest do 25%.
Necia witamy na forum, nie denerwuj się zapewne jutro okaże się, że wszystko w porządku. Czasami przez dużą ruchliwość maluszków trudno o dokładne badanie.
Ja wczoraj byłam na wyprawkowych zakupach dla dziewczynek. W pepco trafiłam na przeceny i kupiłam dużo ubranek po 3,99. Brakuje mi jeszcze materacyków,pościeli i jednego łóżeczka. Zastanawiam się nad kupnem monitorów oddechu, kupujecie? Wydatek duży ale chyba warto.

Mi póki co żadna wyprawka jeszcze nie w głowie, na razie czekam na ostateczne informacje ze wszystko jest ok. To moja 3 ciąża i nie ukrywam że fakt tego że jest mnoga nieco mnie zaskoczyła, choć rzeczywiście czuje się zupełnie inaczej niż we wcześniejszych. Zastanawiam się jak to wszystko ogarnę, ale na chwilę obecną najwazniejsze żeby były zdrowe.
Oliwe dziękuję za słowa otuchy, bo choć staram się nie myśleć to jednak się stresuje. A jak Wasze ciążę przebiegają, macie już brzuszki?
 
Mi póki co żadna wyprawka jeszcze nie w głowie, na razie czekam na ostateczne informacje ze wszystko jest ok. To moja 3 ciąża i nie ukrywam że fakt tego że jest mnoga nieco mnie zaskoczyła, choć rzeczywiście czuje się zupełnie inaczej niż we wcześniejszych. Zastanawiam się jak to wszystko ogarnę, ale na chwilę obecną najwazniejsze żeby były zdrowe.
Oliwe dziękuję za słowa otuchy, bo choć staram się nie myśleć to jednak się stresuje. A jak Wasze ciążę przebiegają, macie już brzuszki?
Mamy mamy :D właśnie dodałam zdjęcie-dziś już 22tc :D
Ja tez bardzo się stresuje każda wizyta w poradni to duży stres,przestałam czytać różne dziwne artykuły i fora i jest mi trochę lepiej.Bądź dobrej myśli-nie każda kobieta może nosić od swoim sercem drugie życie my nosimy aż dwa więc czuj się wyjątkowa.
 
reklama
Hej mamusie :)

Monitor oddechu mamy po pierwszym synku i teraz będziemy mieli dwa. Monitor uratował życie mojemu synkowi. Byliśmy tydzień w domu. Uczyliśmy się siebie na wzajem. Pewnej nocy mój synek ulał. Jak się pozniej okazało ulewal nosem i buzia jednocześnie. Kiedy włączył się monitor był już czerowny jak burak i robił się siny. Gdyby nie to urzadzenie az boje sie myslec co moglo sie stac... Monitor dał mi spokojny sen i przede wszystkim życie mojego synka.
Nie namawiam nie oceniam każdy zrobi jak uważa. W wielu przypadkach okazuje się zbędny i to jest najlepsze! Będę używać i życzę sobie aby nigdy się nie włączył... :)

Dla mnie wizyta czy to w poradni patologii czy też u mojego lekarza jest bardzo stresująca i czekam zawsze jak na jakiś wyrok.
Teraz mam we wtorek. Jutro badania krwi i moczu. Zaczynam się martwić bo zaczynam puchnac :( oby białka w moczu nie było.

Nadia zagadasz? Jak się masz? My byłyśmy na tym samym etapie.
 
Do góry