reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witajcie dziewczynki coś nam się tu cicho zrobilo. Ja wczoraj byłam na wizycie. Wyniki badań krwi i moczu dobre. Dziewczynki ważą po ok. 700 g i rosną w miarę równo. Ze złych rzeczy to skoczyło mi ciśnienie, a zwykle mam bardzo niskie i musiałam siedzieć w przychodni prawie godz., bo lekarz się uparł że musi sprawdzić czy spada. Trochę spadło ale i tak było na pograniczu normy - teraz mam mierzyć 3 x dziennie i zapisywać. Na usg nerek wyszło mi że na jednej zaczynają mi się robić jakieś złogi i muszę dużo pić. Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Zlecone badania: morfologia, mocz i test obciążenia glukozą - bleeee.....
Ja właśnie leżałam w szpitalu na nerki. Pij dużo wody najlepiej z sokiem z żurawiny, ale takim 100%. Ja kupowałam w tesco. I suszona żurawina. Mi pomogło. Ale minimum 3 l wody dziennie .
 
reklama
A ja pisalam, ze cos sie Maluchy nie odzywają to w nocy daly mi taki koncert, ze spac nie mogłam [emoji7][emoji7]Ale o dziwo, jeśli już się kręcą to czuje to z lewej strony brzucha, czasami pośrodku. To normalne? Usg mam 20 czerwca. Już się nie mogę doczekac[emoji1][emoji1][emoji7][emoji7]
 
Witajcie dziewczynki coś nam się tu cicho zrobilo. Ja wczoraj byłam na wizycie. Wyniki badań krwi i moczu dobre. Dziewczynki ważą po ok. 700 g i rosną w miarę równo. Ze złych rzeczy to skoczyło mi ciśnienie, a zwykle mam bardzo niskie i musiałam siedzieć w przychodni prawie godz., bo lekarz się uparł że musi sprawdzić czy spada. Trochę spadło ale i tak było na pograniczu normy - teraz mam mierzyć 3 x dziennie i zapisywać. Na usg nerek wyszło mi że na jednej zaczynają mi się robić jakieś złogi i muszę dużo pić. Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Zlecone badania: morfologia, mocz i test obciążenia glukozą - bleeee.....
Oliwe w którym tygodniu jesteś? Bo dziewczynki już spore.
Ja właśnie jestem w drodze z moja córka na wizytę do szpitala na patologie ciąży zobaczymy co powiedzą.
Ja ostatnio czuje większość jakby Core z prawej strony i też się martwię ale zobaczymy co będzie [emoji52]

 
Oliwe super waga dziewczynek . Bardzo jestem ciekawa ile ważą moje panny... wybraliście imiona? Ja już mam mętlik w głowie :-D

Oska wydaje mi się to normalne. Moja panna po lewej tez częściej daje znać o sobie. I wydaje mi się ze to zależy od umiejscowuenia lozyska. Ono może trochę amortyzowac ruchy :happy:

Kapinka daj znać jak po wizycie. Moja dopiero w piątek i juz nie mogę się doczekać.

U mnie średnio twardnienie nie ustaje wiec sobie leze wiekszosc dnia... ale na obiadek i zakupy mąż mnie wozi :)
Miałam ostatnio nieciekawa sytuacje. Dostałam ostrego krwotoku z nosa :( ponad 10 min nad wanna. Leciało jak z kranu. Maz odrazu dzwonil do gina a Lekarz mówi ze to normalne i żeby się nie marwić jak się powtórzy. :eek: ja się tak przrstaszylam ze aż się popłakałam :hmm:
No cóż z nieprzyjemnych dolegliwości to jeszcze dostaje rozwolnienia kiefy dziewczynki się zaczynają gimnastykowac:no: zaczynam etap narzekania. Ale już mi tak źle :(
 
Oska305 ja mam problem z wypiciem 1,5 litra a Ty mi o 3??? Muszę się zmuszać- no cóż- może faktycznie zakupię ten sok to będzie łatwiej.
Kapinka ja jestem w 25 tygodniu.
Ruchy też czuję bardziej po lewej stronie i też się martwiłam,że czuję jedną a okazuje się,że one leżą w pozycji 69 i jedna ma nogi na pęcherzu (i dlatego ostatnio odczuwałam kłucia w pęcherzu) a druga ma nogi u góry:-D
 
Natalia co do imion to jeszcze żadnego pomysłu. Moja 10 letnia córa wymyślała ale niezbyt przypadły nam do gustu. Trzeba by już coś wymyślić,ale jakoś ostatnio mam ciche dni z mężem chyba moje hormony buzują, bo wszystko mi nie pasuje i ciągle wynajduję powody do kłótni. :realmad:
 
@natalia moze dla własnego spokoju zrob badanie układ krzepnięcia. Pewnie to nic, ale sprawdzić nie zaszkodzi. W Luxmed płaciłam 25 zł za to.

Ja może we wtorek poznam płeć i zacznie się burza mózgów co do imion[emoji4][emoji4]
 
Ja po wizycie[emoji4]22t6d waga dziewczyn 460 g i 480 g więc chyba nieźle zaczęły być mega ruchliwe ogólnie. Zmieniły położenie i leza główkowo. Ostatnio mój facet wyczuł ruchy [emoji6] imiona wybieralismy wspólnie: Natalka i Milenka [emoji6]

 
reklama
Do góry