reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja mam wizyty tak co ok 3 tyg. Wcześniej lekarz mówił, że będziemy się co 2 tygodnie widywać ale ostatnio stwierdził że na razie nie ma jednak potrzeby bo wszystko ok więc umawiamy się tak co 19- 20 dni :)

Natalia a czemu Twoja ciąża jest wysokiego ryzyka ??
Oliwe mi średnio co trzecią wizytę mocz każe robić, morfologie częściej ale to ze względu na to że mam anemie i pilnujemy żeby się nie pogarszało.
 
reklama
Nadia1190 w poprzedniej ciąży miałam zatrucie ciążowe. Jaś urodzony w 30 tyg ponieważ spadło mu tętno.
Teraz jak na skazanie czekam kiedy ciśnienie nagle skoczy....
A może nie skoczy :blink: bardzo na to liczę... choć obciążenie podwójne...

Odnośnie moczu i krwi to robiłam co dwa tyg. Ale teraz lekarz sam powiedział ze nie ma potrzeby bo żelazo w normie. Ewentualnie zbadam mocz bo boje się białka apropo tego mojego zatrucia niektórzy mówią gestozy
 
Dziękuję za kciuki!
Na badaniu wszystko książkowo, wszystko w normie, wszystko w porządku. I prawy wcale nie jest mniejszy, mają prawie taką samą wagę, ok. 460g. Pokazali się bez wstydu, będzie dwóch chłopaków :) Są główkami w dół i się prawie przytulają!
Jak tam u Was? Jakieś wizyty niedługo? Wszystkie macie co 2 tygodnie? Ja mam co 4... Niby to tutaj normalne , zwłaszcza, że nie ma komplikacji...
I widzisz nie ma co się martwić na zapas[emoji6]ja mam co 2 tyg wizyty na patologi ciąży w szpitalu a co 3 tyg u ginekologa. Do tego endomrynog co półtorej miesiąca ze względu na moją niedoczynność tarczycy i kardiolog ze względu na nadciśnienie. Moja Pani ginekolog tłumaczyła mi ,że każda ciąż a blizniacza jest ciażą wysokiego ryzyka. U mnie te kontrole są tak częste, ze czasami jestem mega umeczona tym bardziej , że do szpitala dojeżdżam 30 km.dzis czuje się mega źle [emoji52]już dawno tak źle się nie czulam[emoji45]mam nadzieje ze jutro będzie lepszy dzień...

 
Hej kobietki!
Ja juz po wizycie i częściowych zakupach.
Szyjka(na co gin się smiala i nie mogla uwierzyć) 4.5 a to powiem ze 33 tydz. Wizyty mam co 2 tyg od jakiegoś czasu no i juz kolejny kg do przodu-13kg juz waze ale wmawiam sobie ze to dzidzie tyja nie ja :p
Jedno serduszko polozna zbadala i idzie a ja jej ze jeszcze drugie:D no i synka miala problem znalesc serduszko bo tak sie chowal przed nią:D a później powiedziała ze mam malutki brzuszek jak na 33tydz.
Dzieciaczki glowki maja u góry a nozkami kopią mi krocze i cos czuje że juz tak zostaną do porodu. Jedyne co mnie zmartwilo to powiedziała ze lozysko juz jest dojrzałe a to chyba nie jest dobre:unsure:
A i zaczelam pomalutku pakowac torbe do szpitala moze w ciagu 2-3dni uda mi sie wszystko miec gotowe:biggrin2:
Miłego dnia życzę!

Wehikułchrzanu gratuluje udanej wizyty i super wagi maluszkow!
Kapinka współczuję złego samopoczucia
 
Ostatnia edycja:
Hej Mamuśki. Trochę mnie tu nie było. Wylądowałam w szpitalu z infekcją nerek. Mówię Wam, ból niesamowity! Oby nigdy więcej. A z pozytywów to wczoraj rano w 15 tyg i 1 dniu poczułam ruchy. Któryś Małolat się kręcił i wypinał przez brzuch. Tylko, że dzisiaj już cisza... to normalne? I od kilku dni boli mnie cały dół brzucha, od spojenia łonowego do bioder. Miałyscie tak? Najgorzej jest, gdy chodzę. W szpitalu mnie badali i szyjka długa i zamknięta, ale i tak się martwię.
 
Po tym, co piszecie, czuję się naprawdę zaniedbana :/ Jestem w 22tc, krew miałam badaną RAZ, na samym początku, potem jedynie kontrola raz miesiąc TSH, FT3 i FT4, bo TSH było za niskie. Ale czterech lekarzy mnie sprawdzało i każdy uznał "niskie, ale takie uroki ciąży". Świetnie, chyba zrobię badania prywatnie... No i wizyty tylko co 4 tygodnie.

Oska305 U mnie też szyjka długa i zamknięta, ale po wysiłku brzuch mi twardnieje... A w tym czasie, w którym Ty jesteś, brzuch mnie bolał praktycznie cały czas. Ale to normalne, macica się rozciąga. Po prostu odpoczywaj :)

Weszłam na wątek mam bliźniaków i jestem przerażona.

Co tam u Was po weekendzie?
 
Mnie też w środku wszystko boli. Niedzielę całą przeleżałam. W sobotę miałam okropny ból głowy, to odpoczywałam. Nie chciałam brać leków. A dzisiaj znowu mi zaczyna boleć brzuch, myślę, że to się nasila jak siedzę w pracy dużo. A to dopiero 9 tydzień.
 
Hej wam. Ja dzisiaj po wizycie u lekarza. Będzie synek i córeczka. U mnie 18+5 tc maluchy duże jedno wazy 240 g drugie 260g. Malutka to łobuziara a mały to leniuszek ;)

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam mamuśki. Ja w nd miałam trochę relaksu córcia w ramach prezentu na urodziny wzięła nas na termy chochołowskie. Z jednej strony wypoczęta a z drugiej zmęczona bo byłam kierowcą i zrobiłam blisko 300 km. Ale już niedługo bo już się prawie za kierownicą nie mieszczą.. .

Dziewczyny jeśli pobolewa was brzuch to weźcie sobie dodatkowo do witamin magnez. Mi tak dretwial i lekarka mi poleciało i kupiłam i lepiej się poczułam. U mnie w tym tygodniu pojutrze kontrolna wizyta na patologi ciąży a w piątek badania do endokrynologa.. .[emoji45]

 
reklama
Witajcie dziewczynki coś nam się tu cicho zrobilo. Ja wczoraj byłam na wizycie. Wyniki badań krwi i moczu dobre. Dziewczynki ważą po ok. 700 g i rosną w miarę równo. Ze złych rzeczy to skoczyło mi ciśnienie, a zwykle mam bardzo niskie i musiałam siedzieć w przychodni prawie godz., bo lekarz się uparł że musi sprawdzić czy spada. Trochę spadło ale i tak było na pograniczu normy - teraz mam mierzyć 3 x dziennie i zapisywać. Na usg nerek wyszło mi że na jednej zaczynają mi się robić jakieś złogi i muszę dużo pić. Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Zlecone badania: morfologia, mocz i test obciążenia glukozą - bleeee.....
 
Do góry