reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Witam, szukam dodatkowych informacji na temat przypadłości jaka mnie spotkała. Jestem prawie w 19 tygodniu ciaży bliźniaczej i od pani doktor dowiedziałam się, że zaczyna mi się skracać szyjka, do tego twardnieje mi brzuch (na wznak zawsze Jest twardy, jak leżę na boku już nie). Mam leżeć i brać dopochwowo luteinę. Ale co z tym magnezem? W internecie przeczytałam, że magnez się bierze żeby brzuch nie twardniał. Ruchy maluszków poczuje pewnie dopiero za dwa tygodniu, Mam łożysko na przedniej ścianie :(

Praktycznie kazda z nas brala magnez na skurcze i twardy brzuch, nospe na skurcze oraz luteine na skracającą sie szyjkę. Ja specyfiki te brałam prawie do konca ciąży, bodajże w 34tc odstawiono mi luteine.
Skracająca sie szyjka to przypadłość nieomal w kazdej ciąży bliźniaczej.

Skurcze poczułam w 16tc, ale to druga ciąża byla. Pierworódki mogą wyczuć ruchy później. No i Faktycznie, przodujące łożysko wytłumia kopniaki
 
Ja kupilam Palmers, ale na jego zapach mialam straszne mdlosci. Teraz kupilam Babydream, z synem ani jednego rozstepu nie mialam.

Dzis w sklepie zlapal mnie tak silny bol jak na okres, ale mocniejszy. Ruszyc sie az nie moglam, ale puscilo i ok. Czy ktoras tak miala?



 
Hej, ale fajnie ze forum znów ruszyło ;)
Ja jutro mam usg prenatalne więc proszę o kciuki bo strasznie się boję :errr:

Test pappa robiłam bo w uk jest to podstawowe badanie, wyniki też jutro.
 
Czasem mnie coś ukłuje, ale aż takiego silnego bólu nie miałam, ostatnio mam jakieś dziwne uczucie, boję że właśnie że ta szyjka się skraca, wizytę mam we wtorek, zobaczymy co powie lekarz, bulkaaasia trzymamy mocno kciuki :) będzie dobrze :) musi :)
 
Hej Dziewczyny,
Dawno mnie tu nie było i widzę, że pojawiło się wiele nowych przyszłych mam bliźniaków. Gratuluję!
Ja urodziłam przez cc po 1,5 miesiąca pobytu w szpitalu równo na początku
37 tyg, 28.12 :) moje maluchy w chwili urodzenia miały 2060 i 2340g. Ze szpitala wyszliśmy dopiero w 9 dobie ze względu na niską wagę moich chłopaków.
 
Ciąża 2ko, czyli w sumie najlepszy wariant :) Imiona to Bruno i Aleksander.
W szpitalu byłam przez 1,5 miesiąca przed porodem ze względu na skracajaca sie szyjkę i rozwarcie.
Lekarze robili wszystko co w ich mocy aby utrzymać mnie w ciąży jak najdłużej. Niestety dłużej niż do 37 tc się juz nie dało, bo wtedy zaczęłam krwawic i rozwarcie powiększyło sie do 4cm i nie bylo juz innego wyjścia niż cc.
 
reklama
Do góry