reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Właśnie.. jie potrzebnie go robiłam tylko więcej stresu i strachu będzie..
Ciesz się ze puki co spokojne , napewno w niedługim czasie dadzą o sobie solidnie znać:)
 
reklama
Dziewczyny fajnie ze mam bliźniaków przybywa, wszystkim gratuluję. Ja mam dwie dziewczynki urodzone 19 września z ciąży 2k2o. Taka ciąża to w przypadku zdrowego organizmu nic strasznego. Urodziłam w 39 tygodniu przez planowa cesarke, w innym przypadku prawdopodobnie bym przenosiła. A bliźniaki nie takie straszne jak je malują :). Na początku byłam przerażona, czasem łatwo nie jest, ale ile radości jak obie zaczynają się śmiać :). Co do lekarza poszukajcie koło siebie szpitala z wyższym stopniem referencyjności i poradnia dla mam bliźniąt. Lepiej pozostawać pod opieką, w przypadku takiej ciąży lepiej dmuchać na zimne :).
 
No wlasnie wydaje mi sie, ze moj lekarz mimo lapania kasy nie spisuje sie przy bliznietach :(
Juz nie wymagam usg, ale chociaz tetno, ze jest ok.

U mnie to druga ciaza, podobno brzuch mam niezbyt widoczny
1483716998-aaaaaa.jpeg




No to mój jest 2 razy większy, strasznie mi urósł w szpitalu[emoji4], chyba od leżenia... A my ten sam tydzień mamy. Więc u ciebie naprawdę mały brzusio.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, ciąża bliźniacza dla wielu z mam z forum byla zaskoczeniem, dla mnie tez, ale przy dobrej organizacji wszystko da sie ogarnac. Będą momenty, kiedy maluchy będą płakać naraz i wtedy nie wiadomo, które najpierw uspokoić, ale z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Moje w marcu kończą 2 lata i choc na początku nie bylo łatwo to teraz nie wyobrażam sobie, by zamiast dwójki bylo jedno.
Brzuszkami sie nie przejmujcie, kazda ma inny. Ja skoczyłam z obwodem 132cm,cesarka w 36t4d, ciąża 2k2o, waga 2390 i 2790.
Powodzenia wszystkim, nie stresujcie się, duzo wypoczywajcie i delektujcie cie cisza :)
 
Ja też dałam się namówić na test pappa i zalowalam. Usg wyszlo wzorowo, a pappa u córki pokazalo zwiekszone ryzyko zd i trisommo 18. Miałam wskazanie do amiopunkcji. Ale genetyk na spokojnie mi wyjaśnił, ze wplyw na wynik bialka pappa (to u mnie nisko wyszło) ma różne rzeczy. Np to, że nie wiedząc o ciąży palilam na początku. Moze to tez przepowiadac problemy z lozyskiem w trzecim trymestrze, a ja mialam takie problemy ze starszą córka i teraz też się powtorzyly czyli.cholestaza i.cukrzyca. oboje oczywiscie urodzili się zdrowi ale ja żałuję, że dałam się namówić.

Ja urodziłam 34tc przez cc. Dziś dzieciaki kończą 4 miesiące :)

Pytalyscie o ruchy ja czułam późno bo ok 23tc mimo że to moja druga.ciąża a łożysko było na tylnej ścianie. Za to po 30tc miałam już "dość". Syn dzień przed cc złamał mi zebro :/ a w pasie miałam 128cm. :)

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny trzeba myśleć pozytywnie, będzie dobrze, ja też się boję że jedna moja córcia może mieć wadę jakiegoś serca, tak jak pisałam wcześniej (ognisko hiperechogeniczne) badanie miałam wykonać w ciągu 2 tygodni, ale oczywiście w naszej służbie zdrowia nie ma miejsca i dopiero w styczniu będziemy mieć takie badanie, ale mam nadzieję że wszystko będzie ok. Swoją drogą czasem mam ochotę wysadzić tą służbę zdrowia w powietrze :)
 
Witam, szukam dodatkowych informacji na temat przypadłości jaka mnie spotkała. Jestem prawie w 19 tygodniu ciaży bliźniaczej i od pani doktor dowiedziałam się, że zaczyna mi się skracać szyjka, do tego twardnieje mi brzuch (na wznak zawsze Jest twardy, jak leżę na boku już nie). Mam leżeć i brać dopochwowo luteinę. Ale co z tym magnezem? W internecie przeczytałam, że magnez się bierze żeby brzuch nie twardniał. Ruchy maluszków poczuje pewnie dopiero za dwa tygodniu, Mam łożysko na przedniej ścianie :(
 
Sikorkaaa wszystko będzie dobrze..
A co do służby zdrowia.. to przemilcze ten temat! To jak oni nas zbywaja i jakie terminy..byś umierala to powiedzą Ci ze 2020 mają termin

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam, szukam dodatkowych informacji na temat przypadłości jaka mnie spotkała. Jestem prawie w 19 tygodniu ciaży bliźniaczej i od pani doktor dowiedziałam się, że zaczyna mi się skracać szyjka, do tego twardnieje mi brzuch (na wznak zawsze Jest twardy, jak leżę na boku już nie). Mam leżeć i brać dopochwowo luteinę. Ale co z tym magnezem? W internecie przeczytałam, że magnez się bierze żeby brzuch nie twardniał. Ruchy maluszków poczuje pewnie dopiero za dwa tygodniu, Mam łożysko na przedniej ścianie :(
Jest taki wątek na forum twardnienie i skracanie szyjki tam napewno.ci pomoga dziewczyny. Wchodzisz ciąża,porod.. ja brałam magnez 3 razy dziennie i nospe jak twardnial bardZiej ale nie wiem czy nospa przy skracajacej szyjce jest ok.
Bedzie dobrze

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry