reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Czasem was podgladam/podczytuje i widze ze w juz w zaawansowanych ciazach jestescie, i mimo niedogodnosci jakie przezywacie w ostatnim trymestrze bardzo wam skrycie pozytywnie zazdroszcze tego finiszu.
Ja jestem w 17 i 3 dniu ciazy i ruchow ciagle nie czuje, kompletna cisza, powoli zaczynam swirowac bo mam za soba juz jedna tragedie gdyz w wieku 21 lat urodzilam martwe dziecko w 40 tygodniu ciazy, dodam ze bylo to prawie 16 lat temu.
Dziewczyny czy przy drugiej ciazy i w dodatku blizniaczej mozna jeszcze w tym okresie nie czuc ruchow?
Wizyte ostatnia u gina mialam 1,5 tygodnia temu do nastepnej jest jeszcze tydzien ja chyba oszaleje ze strachu.
Na dodatek dostaje jakis potwornych wzdec, i dzis to juz mnie biegunka zlapala sama nie wiem czy z nerwow czy moze od magnezu, ktory biore juz od dluzszego czasu po 2x dziennie.
 
Ja takie konkretniejsze ruchy poczułam po 20 tygodniu. Wszędzie czytałam, że nie ma się czym martwić, że to indywidualna kwestia, ale i tak się martwiłam ;)
Chyba nie ma reguły, ze w mnogiej ciąży czuć wcześniej ruchy.
 
Margaret, kciuki zaciśnięte! :)

Marluna, ja poczułam w okolicach 18tyg, ale tak jak piszą dziewczyny - podobno nie ma reguły. No i pamiętajmy, że na początku to, że nie czujemy ruchów nie oznacza, że maluszki się nie ruszają.
 
reklama
Co do ruchów - to naprawdę nie ma reguly. Teoretycznie jak są dwa powinno się je szybciej czuć, ale trzeba pamiętać że przy dwojce macica się szybciej rozciąga i rośnie przez co maluchy naprawdę muszą mocno kopać by je poczuć. ;) a jeszcze naprawdę będziecie miały czas nacieszyć się ruchami ;)
 
Do góry