reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Gosia oj... no to chyba to badanie powinno być zlecone ,ja nie bardzo się tym interesowalam.
Robie badania w przyszlym tyg.to sobie zrobię tez te.
Dzięki za info.
 
reklama
jup- swedzaca skora to norma bo sie rozchozi, do tego piszesz, e jest sucha- smarujesz kremami, oliwkami? Ja sie smarowalam oliwka Babydream fur mama prawie non-stop w pewnym momencie bo czulam jak mi sie skora naciaga.

Ale cholestaza jest niebezpieczna wiec warto uwazac. Choc wydaje mi sie, ze pryz cholestazie to swedzenie jest nieznosne, non stop swdzi i to wszsytko wlacznie z dlonm i stopami. ale moze mama sie wypowie bo ona polozna to poewnie wie lepiej.
 
Ja dziewczyny tez po cholestazie objawia się silnym swedzeniem a zaczyna się od dłoni i stóp a potem juz cale cialo, u mnie było nie do wytrzymania,zwłaszcza wieczorem to chodzilam ze szczotką do wlosow :p aspat alat zrobilam sama bo lekarka mi kazała do dermatologa iść ale wymusilam jeszcze poziom bilirubiny bo to jest tez ważne... .i po tym badaniu od razu szpital :o
 
Bylam dzis na usg,szyjka skrocila sie z 40mm na 28mm,dostalam skierowanie na IP na patologie ciazy w celu podania sterydow na rozwoj pluc u coreczek,wagowo sa 1300g i 1100g.Poczekalam na izbie ponad 2godz.tylko po to zeby sie dowiedziec ze nie ma miejsca i zebym przyjechala jutro,ewentualnie szukac innego szpitala,bo nie jest powiedziane ze jutro sie miejsce znajdzie.Pojechalismy do innego szpitala,tam tez 2-2,5godz.spedzilam zeby sie dowiedziec,ze nie przyjma mnie,zbadali mnie zrobili usg i im szyjka po usg wyszla 35-38mm.Czy to mozliwe zeby sie skracala i wydluzala..?W dodatku 28mm to duzo i czy tak czy tak to na ta chwile jest dobrze,oni nie sa w stanie powiedziec co bedzie za kilka godz.dni czy tyg.jak cos to mam przyjezdzac,ale mam 100km...
Czy to prawda,ze sterydy podaje sie tylko raz i ze dzialaja jedynie przez 2tygodnie?
 
Dominika sterydy podaje się w dwóch seriach w odstępach 24h i nie ma potrzeby ich podawać ponownie. Sterydy przyspieszają rozwój płuc maluszków i jest to jednorazowa aplikacja. Co do szyjki mój gin mówił mi ze to jest mięsień i jak każdy może się wydłuża i skracać, nie ma reguły.
Trzymam kciuki żeby wszystko się uformowalo :)
 
Dominika u mnie krotsza szyjka i nie bylo mowy o szpitalu i strydach.Dopiero jakby bylo 20 mm.
Fakt,że żyje trochę w strachu bez tego zabezpieczenia. ..
Współczuję czekania na IP i trzymam kciuki żeby bylo dobrze i szyjka trzymała.
Duże dziewczynki !!
 
Ewe505,tak mi powiedziala gin w drugim szpitalu,ze sterydy podaje sie raz,ze dzialaja one przez 2tyg.i trzeba odpowiednio trafic z ich podaniem,dka mnie to dziwne bo pozniej niby co?Cofa sie to ich dzialanie..
Tak mnie wczoraj zmartwili i zdenerwowali,ponad 12h bylam na nogach,kursowanie i czekanie w szpitalach.

Jup,tak mnie wystraszyli wczoraj,ze dla mnie wcale taka dluga nie jest..;) choc przy 25mm czy 24mm napewno tak.
Co do wielkosci,wiadomo taka orientacyjna ta waga.

Jak ktoras pisala,na szyjke nie mareguly,w kazdej chwili moze sie skrocic,nawet nie wiem kiedy.
Szkoda,ze neta w tel.nie mam,postaram sie jakos ogarnac internet w tel.i bede sie odzywac.
DZIEKI ZA WSPARCIE.
 
Ja miałam podane sterydy w 28tc 2x w odstępie 24h, później podali mi w 32 jak było ryzyko porodu i jeszcze dostawałam przez tydzień od 33 do 34 ale to jużnie ze względu na płucka ale cholestazę bo mi parametry nie spadały a ten sam steryd się daje tylko że na wątrobę w mniejszej dawce, ale jak to lekarz stwierdził nadmiar sterydów dziecku nie zadzkodzi tylko pomoże. Mój mąż się śmiał że najwyżej dzieci odrazu będąraczkować :)
 
reklama
Do góry