reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Sarenka, ja napinania brzucha mam gdzies od 4 miesiaca, przyjmowalam luteine. Mnie wszystko boli, bo synek jest nisko ulozony, nawet bardzo nisko i mnie uciska, czasami czuje nawet takie parcie jakbym miala za chwile urodzic. Moze tez dlatego mam takie uczucie, bo jest dosc duzy (dwa tyg temu mial 1,6 kg). Na ostatniej wizycie konsultowalam to jeszcze z lekarzem, nic zlego sie nie dzieje. Szyjka 4 cm, takze jest dobrze. Kolejna wizyta za tydzien.
 
reklama
Sarenka z wlasnego doświadczenia to ja bym pojechała na ip. Ja tez myślałam ze to dzieci kopią lub jakieś nie gozne skurcze HB. Ale na ip.okazało się ze to są skurcze i to poważne a niektórych to nawet nie czułam też byłam w 25tc więc nie ma co bagatelizować
 
Kurcze dziewczyny cos sie skupic nie moge ... chyba panikuje. Tyle sie naczytalysny tu wszystkie o przebiegu ciazy Fusun Cannot czy Anulfki, od dwoch dni brzuch napina mi sie co naj mniej raz na godzine przybierajac najrozniejsze ksztalty nie ze jest twarda kula, tylko czasem wyglada jakby 4 glowy sie przebijaly kazda w innym miejscu, to po pierwsze a po drugie mam uczucie ze cala pochwa, wargi sromowe mi hmm napuchly ? Jakby sie takie miesiste wnetrze zrobilo ... powiedzcie ze tak mialyscie i sie nie martwic ze cialo przygotowuje sie do porodu ...

Mi sie brzuch napinal od 24tc do samego konca czyli do 37tc. Lekarz mi mowil, ze jak sie napina 8 x na dobe to ok a mi sie napinal 8x ale na godzine. Na szczescie te napinania nie powodowaly zadnych skorczy czy skracania szyjki ale ja bardzo czesto mialam kontrole. Jak mialam taki dzien, ze mi sie non stop brzych stawial to nic tylko lezalam. Nawet mi ciezko bylo do lazienki isc bo od razu twardy i to nieprzyjemne bylo. Robil sie taki z niego stozek a pozneij wracal do okraglych ksztaltow. Pamietaj, ze zawsze mozesz pojechac na IP, nikt cie nie skrytykuje ze przesadasz tylko cie zbadaja i jak bedzie ok to pojdziesz spokojna do domu. Ciezarne traktuje sie serio a blizniacze mamy to juz w ogole.
Co do warg sromowych to wydaje mi sie, ze jak nie swedzi nie piecze to jest ok poprostu wszystko sie ukrwione robi. Nie masz tak tez, ze ci dziasla krawawia? Mi krwawily i wlasnie wszystko takie rozpulchnione sie robi, katar tez mialam, bo sluzowka wszedzie jest nabrzmiala.
 
Dzieki dziewczyny za wszystkie wpisy, ustalilismy z mezem ze jak dzis tez bedzie tak to jedziemy, na szczescie dzis spokoj, brzuch napial sie jedynie 3 razy do teraz. Troche sie uspokoilam ... podnioslyscie mnie.
 
Jjka, katar mam, dziasla przy myciu zebow tylko. Nic nie swedzi i nie piecze na dole. Wiec chyba ok, ale mam wrazenie ze dzieciaki mi gmeraja tak nisko jakby mialy wypadac ...
 
Sarenka wiem cos o tym gmeraniu, od kiedy moje dziecko leży mi tak bardzo nisko, a jest tak już od bardzo dawna to ciagle mam takie odczucia jakby miało zaraz rączkę albo nóżke wyjąc i pomachać mamie :) Do tego ciagle czkawki, które czuje w prawej pachwinie i granie w piłkę moim pecherzem :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Jjka, katar mam, dziasla przy myciu zebow tylko. Nic nie swedzi i nie piecze na dole. Wiec chyba ok, ale mam wrazenie ze dzieciaki mi gmeraja tak nisko jakby mialy wypadac ...

To ja takie uczucie mialam ok 32tc jak juz dzieci byly cieżkie. No bo to wszystko wtedy tak opada na dól pod wplywem ciezaru. Moja gin to mi zobrazowala na przykladzie trampoliny, na ktorej jest coraz wiekszy ciezar, no ugina sie i dotyka ziemi:)
Moze twoje lezą niziutko. Musisz duzo odpoczywac.
 
Dolores, ale sie usmialam z Twojej wiadomosci. Aczkolwiek fakt, sama mam takie uczucie jakby synek mial mi za chwile pomachac raczka. Nawet bym powiedziala, ze jak sie rusza tomam takie uczucie jakby juz gdzies w mojej pochwie byl.
 
reklama
Do góry