reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Mi tez sie spieszy. Wiem, ze pózniej bedzie jazda bez trzymanki i kolejne lęki przy wszelkich chorobach, które niestety trzeba przejść...

Te wszelkie bóle brzucha mnie czasami dobijaja. Przecież nie mozna z każdy na IP jechać, bo by trzeba było tam zamieszkać chyba, a z drugiej strony boje sie czegos przeoczyć... Ta cała samoobserwacja i samoocena co ważna co normalne wykoncza psychicznie.

Dzis cały dzien przelezalam i jest o niebo lepiej. Lyknelam nospe i magnez znowu regularnie biorę, bo troche to bagatelizowalam ostatnio.
Ja jestem 10 i chce rodzic w tej kolejności, żadnych przyspieszen dziewczyny - donaszamy do bardzo ładnych terminów! :)
 
witam witam
wczoraj siedzialam godzine u gina i tak mnie wymordowal ze na pisanie zbraklo sil ;/
wchodzac do gabinetu mowi ooo jaki brzuszek duzy, spojrzal w karte na tydz ciazy-a tam 35 i 3dni... i stwierdzi ze za maly zeby juz rodzic... dziewczynka wazy 1859 a chlopaczek 1789 wiec rosna rowno ;) no ale wiecej niz do 2500 do porodu wg niego nie urosna ;( pozatym dzieci calkiem zamienily sie stronami w brzuchu ;) nie wiedzialam ze tak moga....
szyjka 1cm i zamknieta, macica jedynie wg niego juz jest "porodowa". dal mi skierowanie do szpitala ale bez daty, tylko tak na wszelki wypadek jakby cos sie dzialo.....oczywiscie jakakolwiek
 
zmiana w czuciu ruchow, jakakolwiek krew itp to od razu do szpitala mam jechac bo w kazdej chwili moze sie zaczac.... ale jak bd jak do tej pory to mam przyjsc na wizyte 22maja i wtedy zrobi znowu dokladne usg i jesli bd dobrze to da mi pochodzic kilka dni i finito. obstawia na 26-27maj, chyba ze wczesniej samo sie zacznie ale chcialby potrzymac do koncowki maja zeby dzieci nabraly jak najwiecej masy.
ogolnie jestem zadowolona z wizyty bo same dobre wiadomosci, nie ma zadnych zmian patologicznych, nie ma nic niepokojacego, dzieci zdrowe rybki. i obybtak zostalo :-)
 
Madison, tez zaczelam brac magnez regularnie, bo troche to zaniedbalam. Ale faktycznie pomaga albo po prostu u mnie to jest efekt placebo.

Dagos, miejmy nadzieje, ze maluchy jeszcze troche posiedza i podrosna. To przeciez dla ich dobra. Do 35 tyg jakos zlecialo, wiec te 3 czy 4 tyg tez przeleca. Trzymam kciuki za jak najpozniejsze rozwiazanie :)
 
Dzien dobry wszystkim.. ja to to sie jak zwykle tu rzadko udzielam ale czytam wszystkie wasze posty wiec jestem na biezaco.

Domi - przyjmij moje wyrazy wspolczucia z powodu odejscia tesciowej. szkoda ze nie doczekala przyjscia na swiat maluszkow ale napewno bedzie miala cie w swojej opiece i bedzie nad wami czuwac zeby nic zlego was nie spotkalo..

edytka - ladna waga dziewczynek :) napewno jeszcze nie mialo przybiora przez ostatnie tygodnie.. rety jeszcze troche i bedziesz miec corunie przy sobie..
najwazniejsze ze jest wszysko ok. a jak twoje samopoczucie??

dolores - psotnisie te twoje corunie :) ze sie tak pomiksowaly. wyobrazam sobie jakie zmeczenia musialas odczuc po badaniu. podziwiam cie za wytrwalosc :)

mama290 - uwazam ze wspaniale sobie radzisz i za to cie podziwiam.

dagos - trzymam kciuki zeby nic sie nie zmienilo i zeby maluszki zechcialy zostac w brzusiu jak najdluzej..

A ja jestem po badaniu polowkowym lekarz powiedzial ze zastrzezen i uwag co do badania nie ma. wiemy juz ze bedzie chlopczyk i dziewczynka :) co mnie zaniepokoilo to 20% roznica miedzy nimi. ale lekarz powiedzial ze taka moze byc. chlopczyk od poczatku byl mniejszy dlatego ze drugie jajeczko zagniezdzilo sie dopiero 2 dni po pierwszym.
najbardziej przykjro mi bylo jak mimo skierowania odeslali nas ze szpitala z kwitkiem :( stwierdzili ze nie dzieje sie nic z ciaza i nie maja podstaw zebyu mnie polozyc. nawet rozmowa mojej gin n ie przekonala ich :(
poradzili inny szpital gdzie zapisy sa dopiero na przyszly rok. masakra jakas :(
nie pozostaje mi nic innego jak czekac na wyniki przeciwcial ktore znow robilam i na wizyte u nefrologa. wszyscy umywaja rece poprostu..
jak sie nie mieli czego czepiac zeby mnie nie przyjac to najpierw pytali dlaczego sie obrazilam na szpitale w swojej miejscowosci a potem sie czepili daty na skierowaniu ze z 30 kwietnia byla a ja przyjechalam 5 maja. no ale mowilam ze tak ustalilam z moja gin ze po badaniach prenatalnych mam jechac prosto do szpitala. przeciez ja potrzebuje skonsultowac sie z reumatlogiem. tak ciezko im cos poradzic??
czasem mam dosyc tej sluzby zdrowia doslownie. w srode mam usg u swojej gin. wierze ze synek przybierze na wadze i dogoni siostrzyczke. waza po 328 i 413 gram..
pozdrawiam.. jak tylko znow znajde chwile to tu zajrze..
 
perelka gratuluje parki, nie wiem czy cie to uspokoi, ja mialam w 22tyg prenatalne i roznica w wadze byla 90gr, ale od 27tc juz rosna w miare rowno :-) takze tym az tak sie nie stresuj :-) u mnie roznica jednego dnia zawsze byla a wczoraj na usg glowka dziewczyny jest 5dni starsza ale powiedzial ze tak ulozona i dlatego poki co sie nie zamartwiam
co do reszty to naprawde, mozna z sil opasc ;/
 
reklama
dagos 35i 3 dni? ja myślałam, że Ty po mnie a nie przede mną :) oby jak najwięcej przybrały dzieciaczki do tego końca maja, ale do 2,5 to raczej nie przybiorą, też dostałam skierowanie na wszelki wypadek ale nie zamierzam korzystać :)
perelka ja się czuję w miarę dobrze, że nie powiedzieć bardzo dobrze :) informacja, że to tylko 3 tygodnie dodaje mi skrzydeł :) dzisiaj nawet na "piwko" się wybieram z koleżanką, no 20% to spora różnica w wadze, miejmy nadzieję że to nic groźnego i może się wyrówna, u mnie od początku w miarę równo przybierają
 
Do góry