reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Bierz pod uwagę dobrze przygotowany oddział neonatologii, na pewno ma go żelazna,znam osobiście pediatre pracującą w tym szpitalu. Polecam, ja chcę rodzić w tym szpitalu, przy bliźniakach marzę o cc. Zbyt bardzo się boję o życie dzieci,zbyt długi poród,niedotlenienie,a potem wyciąganie kleszczami czy proznociagiem-syf!! Jak dzieci uloza się głowami w dół to i tak chcę cc. Mój brat namawia mnie na Medicover, jego żona miała cc. na żądanie - teraz promocja :) 8390zł czy jakoś tak.

Cannot popłakałam się, aż mnie skręca gdy lekarze bagatelizuja nas!! I boję się jedynie tej bezsilności,że z nimi można nie wygrać..Lekarze, chyba na ten wydział przydałyby się dodatkowo testy psychologiczne i predyspozycji,niestety mało jest lekarzy z powołania.. ;(
 
reklama
W ogóle nie zależy mi na luksusach, chodzi mi tylko o dobra opiekę, szczególnie dla dzieciaczków :) będę jeszcze myślała!
Cat- dzisiaj rozmawiałam z dr Majkowskim, który pracuje na Żelaznej, powiedział, ze przy ciazy bliźniaczej, pacjentka sama wybiera- sn czy cc, ale nie wiem jak jest w praktyce.
 
Cannot, o Boże... Tak strasznie mi przykro, że spotkała Was taka tragedia. Współczuję z całego serca Tobie i Twojemu mężowi. Mam nadzieję, że drugi synek będzie zdrowy.
 
Ineska - Wszystko zależy od tego kiedy porod.
Co roku najwiecej wczesniakow i skrajnych wczesniakow przyjmują szpitale Orłowskiego i na Karowej. Takze poniżej 2000g czy ponizej 32 tc warto wybierać te szpitale.
Powyżej tej granicy na pewno warto wybierać sw Zofię.

A przy donoszonych to mozesz wybierać ktory chcesz.

W Warszawie to juz raczej nigdzie Cie nie zmusza do sn nawet przy glowkowym ułożeniu dwójki dzieci. Na Żelaznej niedawno rodziła jedna z forumek i jak powiedziała, ze nie chce sn to nie było dyskusji.

Cat4 - ja rodzilam sn w Medicoverze synka. Ta cena to normalna cena, żadna promocja. Przy blizniakach dochodzi koszt 1200zl.
Oni maja 2 st referencyjnosci, ale moga przyjąć nawet skrajne wcześniaki poniżej kilograma. Tylko pytanie co potem - po 3 dniach kończy sie pakiet i albo płaci sie kilka tysięcy dziennie za dziecko za opiekę albo transport do państwowego - tak sie dzieje najczęściej.
Ja chce tam rodzic pod warunkiem, ze ciążę bedzie jakos przyzwoicie donoszona. Na co sie oczywiście bardzo nastawiam :)
 
Fusun - dobrze wiedziec, ze zagladasz tutaj. Trzymasz sie jakos? Sama dajesz radę czy moze zdecydowałas sie skorzystać z jakiejś pomocy?
Mocno trzymam kciuki za Ciebie i za to by los wynagrodzil Ci ta tragedie, na tyle na ile jest to oczywiście możliwe.
Zycze mnóstwa życzliwych i cierpliwych ludzi wokół.
 
Witajcie dziewczynki.
Cannot nawet nie wiem co napisac, poryczałam się, to straszna tragedia, bardzo Ci współczuje. Mam nadzieję, że drugie dzieciątko będzie zdrowe.
U mnie bez rewelacji, praktycznie co drugi dzień jestem w szpitalu. Mimo brania leków moja cholestaza postępuje, wyniki badań gorsze niż były. Niestety lekarze jakoś specjalnie nie przejmują się tym faktem. Tak samo jak I tym, że miałam krwiomocz, był tylo jednego dnia więc sprawę uważają za zamkniętą. Tak samo lekceważą białko w moczu, ktore mam cały czas.
Boję się, że to wszystko negatywnie wpłynie na zdrowie moich dzieci. Jutro mam usg, nie planowane tylko wyżebrane przez nas na wczorajszej wizycie, oczywiście wszystkim w szpitalu jakoś to nie na rękę. W poniedziałek powtarzam badanie krwi, ale nie spodziewam się cudów.
Terminu porodu jeszcze nie mam ale od razu lekarz mi powiedział, że przy cholestazie nie kończą wcześniej ciąży tylko w 38 tygodniu. Mam wrażenie,że specjalnie chcą mnie przytrzymać żebym zaczęła sama rodzić, a potem mi powiedzą, że sory ale na cesarke jest już za późno, bo dziecko ma główkę za nisko w kanale rodnym I będę musiała rodzić naturalnie :no: Mam dosyć ich podejścia I lekceważenia mojego stanu zdrowia, a przeciąganie terminu porodu na pewno nikomu nie wyjdzie na dobre.
 
Dolores nie znam do końca Twojej historii, ale moze spróbuj skonsultować sie z innym lekarzem, w innym szpitalu. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze! Przeraża mnie to traktowanie przez lekarzy i lekceważące podejście do każdego problemu:/
 
Dolores popros o zmiane konsultanta.,, moja kolezanka miala tutaj cholestaze a nawet 2 kolezanki i to przy ciazy pojedynczej, jedna urodzila w 34tc a druga w 36tc. Fakt niektorzy lekarze w uk maja ogromna znieczulice ja mam przyklad na samej sobie jak mi baba poltora tygodnia temu powiedziala ze mam zrobic amnio i ze jak mala chora tozeby zakonczyc ciaze... a jesli tego nie zrobie to mam sie liczyc ze mala nie przezye... oczywiscie juz konsultanta mam zmienionego i w srode bede miala usg i wizyte z nowa babka i zobaczymy co powie. Mnie w tym szpitalu trzyma tylko to ze maja najlepszy oddzial NICU w okolicy , ja moge sie meczyc, wazne zeby dziewczynkami sie zajeli tak jak trzeba
 
reklama
Domi, problem polega na tym,że ja mojego konsultanta to widziałam tylko raz na oczy, taki ponoć zajęty, a na każdej wizycie mam przyjemność z kimś innym, kto wogóle nie ma pojęcia o moim przypadku I nawet nie wiem z kim I o czym rozmawiam.
 
Do góry