reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Emilek - ja tez uwazam ze bez zastanowienia powinnas jechac do innrgo szpitala...z tego co pamietam to chodzisz na kasprzaka? W wawie z 3 stopniem referencyjnosci masz Karowã i Starynkiewicza, no muszą Cie gdzieś przyjąć.
 
reklama
Do innego szpitala to nie pojadę, bo już nie mam skierowania. W tamtym mi zabrali to skierowanie. Więc bez skierowania nikt mnie nie przyjmie ot tak. No nic, w piątek jadę znowu na wizytę do swojej lekarki i zobaczymy co dalej:confused: Będę tak się bujać dwa razy w tygodniu 80km w jedną stronę:cool:

Aha. Jeszcze jakby wszystkiego było mało to dzisiaj wykryli mi nadżerkę. Ot taki gratis:wściekła/y:
 
Milla - jak tam dajesz jescze rade? Kurde mam to samo co Ty ogromby ból nadgarstka, czasem nawet pilota do ręki nie mogę wziąć. ..:(
Marczitka - a Ty jak tam sie masz?
 
Jeszcze szpital Orłowskiego na Czerniakowskiej to 3 stopień.

Emilek jakby co te znowu jedz do swojego szpitala, jakby cos sie działo juz nie bede tacy skorzy do odsylania do domu.

Co do wczesniej twardnienia brzucha i tego co kto ma w 14/15 tyg, to ja jutro15tc0d, a brzuch mam taki, ze nikt sie nie pomyśli. :-) W pierszej ciazy dłużej czekalam na taka piłeczkę. Co najdziwniejsze urosło mi to wszystko w 3 tyg. W szpitalu jak lezalam na usg to miałam dołek miedzy biodrami, ale wtedy tez byłam odwodniona.

Mnie juz tez lekarka mówiła, ze na wypadek skurczow, twardnienia.... Wiec widać i tak wcześnie moze sie zdarzyć. Odpukac. Oby nie.
 
Oczywiście jak coś się będzie działo, to pojadę tam znowu. Grunt żeby się nie denerwować, bo wtedy różne dolegliwości się nasilają.

Madison - może ja też w 14/15 tygodniu miałam brzuszek, tylko po prostu już nie pamiętam:-) W ciąży pamięć nie jest najlepsza:-D
 
Emilek, Kamilasze ja ostatnio ograniczam sie ostatnio do podczytywania Was. Jestem wiec na biezaco.
U mnie synek od niedzieli chory wiec nie chodzi do zlobka. Na domiar zlego tata musial sluzbowo wyjechac i zostalam przez dwa dni sama z mama i malym. Mama z lozka prawie nie wychodzi a jak juz to robi kilka krokow przy chodziku. Trzeba wiec wszystko przy niej robic. Dzis wieczorem dopiero wrocilam do domu i jestem padnieta. Jutro bede probowala dostac sie do pediatry.
Maluchy na szczescie dobrze znosza te sytuacje. Czekaja grzecznie do nastepnej wizyty i znajac zycie rosna sobie w najlepsze :-)
Ciekawe co u Katherine, pewnie maluchy zabraly caly jej czas.
Kamilasze nie pociesze Cie ale z dlonmi im dalej tym gorzej. Palcow nie czuje juz wcale i to non stop w dzien i w nocy- tylko takie mrowienie..
Martwie sie co u Anulfki bo tez sie nie odzywa. Mam nadzieje jednak ze Asia i Wojtus walcza i nabieraja sil.
Agniecha777 ja sterydow tez nie dostawalam. Sa one raczej podawane przy zagrozeniu przedwczesnym porodem
Julianna gratuluje ladnej wagi dziewczynek :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja niestety w szpitalu :( cesarkę mam zaplanowaną na czwartek ,ciśnienie skoczyło i białko w moczu wzrosło do tego z powodu mojej macicy ( dwurożna) maluchy nie mają miejsca i mało przybierają na wadze wiec lekarze mówią że będzie im lepiej na zewnątrz ,córka waży ok 1700 a syneczek troszkę mniej :( zaczynam panikować ze względu na wagę ale zapewniają mnie że na USG i po wynikach ktg maluchy wyglądają na silnych bo serca jak dzwony i ruszają się ciągle ,tyle że nie mają miejsca .... więc zobaczymy ...i tak szczęście miałam że dotrzymałam do 35 tygodnia przy moich problemach .
Anufka - codziennie modlę się o Was mam nadzieję że wszystko jest porządku z maluszkami napisz nam jak się czujecie .
Wszystkie dziewczyny pozdrawiam i ściskam i te leżące i nie leżące :)
Tak sobie teraz wszystko analizuję i powiem wam szczerzę że dużo ciężarówek ma problemy ze skracającą szyjką i rozwarciem odkąd wycofali fenoterol wydaję mi sie że ten lek pomógł wielu kobietom i mógłby wiele przedwczesnych ciąż uratować gdyby był w ciagłym użyciu ,a teraz jak ktoś pójdzie do lekarza to ma przepisany magnez i nospę na skurcze ...śmiechu warte
 
Wizytę mam dopiero za miesiąc więc może tak profilaktycznie mi o tym twardnieniu brzucha powiedział bo to wtedy już będzie 18 tc, cholera go wie, narazie tylko dostałam skierowania na badania i powiedział żebym przyszła gdyby coś się działo bo dzieciaki zdrowe silne i nie ma powodu żebyśmy się wcześniej spotkali.

Ciekawe co u Anulfki nic się nie odzywa oby to był dobry znak bo ciągle u dzieci jest.

Tak czytam te wasze suwaczki i wy już praktycznie wszystkie na końcówce ... ehh tyle dni przede mną że strach się bać.
 
Emilek - ja dziś usłyszałam to samo. Zagrożenie poronieniem/przedwczesnym porodem. Okazało się na wizycie, że mam rozwarcie od wewnętrznej strony. Podobno to gorsze rozwarcie niż od zewnętrznej strony. Pani dr sugeruje na skierowaniu założenie szwu na szyjkę. Nie była optymistką. Mówiła, że bardzo wcześnie mam to rozwarcie. Jestem przerażona.

Dziś też okazało się, że mam dwie dziewczynki.
 
reklama
Fusun jakie tego mogą być przyczyny ?

Czeka Cie lezenie i pewnie ograniczenia, ale już bliżej niż dalej do końca, a czego się nie robi dla dwóch piękności :)

Pozdrawiam i trzymam kciuki za wizytę w szpitalu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry