reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mam pytanie do zimowych mam kiedy zamierzacie kupic wózek dla waszych maluchów? Ja zastanawiam się czy nie wystarczyłaby mi tylko spacerówka ale sama nie wiem...
 
reklama
Tylko spacerowka- nie sadze aby był to dobry pomysł. Z moja mała po ciężkim porodzie miałam rehabilitację- pani uczulala mnie ze do momentu aż dziecko nie będzie w 100% samodzielnie siedziało powinno leżeć na płasko, a w sportowce zawsze jest jakiś kąt. Podobno najgorsze co może być dla kręgosłupa maluszka to foteli samachodowy - w podróży ok ale nie na spacery. Wady postawy nie wychodzą od razu tylko koło 4-5 lat. No gondoli uzywasz min. do 6 m-c wiec trochę ja wykorzystasz. No i na wiosenne spacery obudowana gondola lepiej chroni od wiatru niż sportowka.
 
Napierajka - luteinę kończę pomalu. Tez mi sie wydawalo ze strasznie długo lekarz każe mi ją brać. Ale wyczytalam gdzies że po IVF nawet do 20 tygodnia sie bierze. Ja od przyszlego tygonia wezme po jednej tabletce dziennie i skoncze.
Co do wózka Karmelova to tez mysle że na zime i wiosnę gondola jest lepsza. Potem spacerówka ale nie taka jaka sie robi z wiekszosci polskich wozkow- chodzi mi o to ze jest wysoka. My teraz mamy maclarena dla syna i jest super bo maly sam do niej wchodzi no i wychodzi. Z polskiego wozka kiedys mi wypadl i bardzo sie wystraszylam. Na szczescie spadl miękkiego coś i nic mu sie nie stalo. Jak dziecko jest w spacerowce to juz zazwyczaj jest ruchliwe i zanim sie je zapnie szelkami to wlasnie takie ruzyko ze wypadnie.
Sorry za literowki ale pisze z telefonu ;-)
 
Ktoś tu się pytał o padania genetyczne. Nie ma się czego bać, trzeba iść i zrobić. Mi lekarz też tlumaczyl, ze przy bliżniakach badania z krwi są trochę bez sensu bo nie wiadomo jak wynik interpretować (dzielić wartość przez 2?). Maialam tylko USG. Jakby na USG wyszlo coś podejrzanego, to wtedy kierują na amniopunkcje czy coś. Jest to stresujące badanie, ale z drugiej strony jeśli zyjemy w takich czasach i są takie możliwośći, żeby szybko wykryć wady, to trzeba być głupim, żeby z tego nie skorzystać. Szczególnie, ze np. wady serca można przecież operować kiedy dzieciak jest jeszcze w łonie.

Ja wczoraj bylam na USG. Wszystko jest ok, szyjka dluga, zamknięta. Chlopaki też rosną, mają trochę powyżej 1kg. Babka mi mowila, ze teraz ich wzrost trochę spowolnieje, ze nawet jak będą 2tyg poniżej normy dla ciązy pojednynczej, to żeby się tym nie martwić. A przy mojej cukrzycy to wlasnie bardzo dobrze jak nie będą upasione. I już wloski było wczoraj wida , hihihihi.

Zauwazam u siebie nowe symptomy- w nocy budzi mnie swędzenie brzucha:szok: O zesz, jakie to jest męczące. W ogole to jakoś kiepsko sypiam. Budze się, gorąco mi, jakieś głupoty mi się śnią, a i jeszcze mam syndrom niespokojnych stop i musze cały czas wierzgać kopytami :-D

A, jeszcze dodam, ze odkąd jestem na diecie cukrzycowej to czuję się o niebo lepiej tzn zapomniałam co to zgaga, nie mam wzdęć, czuję się tak lekko, wizyty w kibelku regularne i bezbolesne:-) Polecam!
 
Ostatnia edycja:
dzień dobry dziewczyny, wczoraj dowiedziałam się, że prawdopodobnie w brzuszku dwie fasolki. po poczatkowym szoku przyszła mega radość.
 
Widzę że lista coraz bardziej się wydłuża. W ogóle mam wrażenie, że teraz nastąpił jakiś baby boom:p Większość moich znajomych jest w okolicach 6-12 tygodnia ciąży.
Ja już po wizycie. Dzieciaki ważą po 1840 g . Główka chłopca się już obniżyła. Szyjka się skróciła o 1cm, ale trzyma więc to najważniejsze. Za 2 tyg na wizycie będę ustalać termin cc, prawdopodobnie to będzie koniec 37 tygodnia, czyli okolice 8 listopada.
 
Ineska dziękuje. U nas to niezły szok hihih, może się trafi synek:-D
Dziewczyny a miałyście robione usg we wczesnej ciąży? widac było dwie "główki"?
 
reklama
Witaj Nathani i gratulacje. Ja jetem teraz w 9 tc, usg miałam robione w 6tc i 3 d, było wyraźnie widać dwa płody i biły już serduszka. Dla mnie to też był szok, a teraz coraz większa radość ale i stres. W najbliższy piątek będę miała drugie usg w celu określenia kosmówkowości. Denerwuję się, bo lekarz powiedział, że rokowania zależą od tego czy dzieci są w oddzielnych workach płodowych, czy w jednym. Mam nadzieję, że w oddzielnych, bo to podobno lepiej rokuje (mam bliźniaki jednojajowe).
 
Do góry