reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Moje maluchy dostały sterydy w szpitalu. Nie mam daty CC ,po prostu czekam w domu do chwili aż same zechcą już wyjść na świat,a w szpitalu CC mimo że są znowu odwrócone główkami w dół. SN to duże niebezpieczeństwo jednak wiec wolą u nas w szpitalu nie ryzykować. :-)
 
reklama
flis12053
super że już w domu :-) nie wiele Ci brakuję do końca 36tc :D ja mam blisko do szpitala ale moja koleżanka musiała rodzić w Bydgoszczy a mieszka w Grudziądzu - trasa która im zajmuję 1h gdy zaczęły się skurcze pokonali w 32 min (jak nie chcę wiedzieć - na szczęście była noc mniejszy ruch) wiec patrze mężowi na licznik hehe
teraz masz czekać ale do końca 36tc, czy czekać tak długo jak się da??
 
Ja po wizycie, wszystko dobrze :happy: maluchy leżą poprzecznie, szyjka i wyniki badań OK - co za ulga :rofl2: mam straszny uraz po poprzedniej ciąży kiedy 2 tygodnie chodziłam z martwym dzieciatkiem w brzuchu nic o tym nie wiedząc :-( teraz musi być już dobrze. Czuje teraz ruchy i to mnie uspokaja :happy2:
Mila połówkowe mam za 2 tygodnie.
Napierajka ktoś tu kiedyś pisał że te sterydy nie są podawane standardowo, tylko jak jest zagrożenie porodem przedwczesnym, ale chyba większość je dostaje. Ja też miałam chyba w 32 tygodniu podane bo miałam skurcze na ktg i się bali że urodze...
 
Napierajka sterydy podają jeśli jest zagrożenie przedwczesnym porodem, ja dostałam bardzo szybko, bo w 25 tygodniu - od tego tygodnia można podawać sterydy, tak mi dr powiedział. I musiałam się zgłosić jak tylko zaczął się 25 tydzień.
 
Dokładnie tylko jak jest podejrzenie przedwczesnego porodu - u mnie na razie gin. ani słowem o sterydach nie wspomniał zobaczymy co powie w wt. Czuje straszne parcie na szyjkę już się boje tej wizyty :crazy:
 
rachel - serdeczne gratulacje :-)

A u mnie nacisk na pęcherz jest okropny. W dole brzucha po prawej stronie mnie boli.... Jakoś nie miałam kłopotów z oddawaniem moczu.... Za około tydzień kolejna wizyta. Może wtedy coś się więcej dowiem....
 
Dziękuję Wam za mile przyjęcie i dodanie do listy, gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom. Fajnie, ze nie jestem sama z 1.5 rocznym maluchem, od razu jakos mi sie lepiej zrobilo na sercu:)
Czy Wam tez z blizniakami tak szybko rosnie brzuszek? Ja jutro (patrzac na godzinę to jednak dziś) zaczynam 9 tydzien, a moj brzuch jest chyba wiekszy niz w piatym miesiacu poprzedniej ciazy:szok: szczerze mowiac jestem lekko przerazona. Nie mowiac juz o tym ze nie moge spac, wstaje w nocy po kilka razy do lazienki. Takie obiawy mialam w 6,7 miesiacu!
 
monika czemu ty nie spisz o takiej godzinie?? :szok: może u Ciebie to wzdęcia? one też potrafią nieźle brzuch powiększyć, mi wczoraj lekarka powiedziała że brzuch mam jakbym była 6 tygodni do przodu :cool2: mam w pasie już 90cm, a poprzednio rodziłam jak miałam 100, strach pomyśleć ile będzie tym razem :-D
 
reklama
Witajcie dziewczyny!
Ja w I trymestrze miałam okropne wzdęcia i też mi przez to brzuch wywalało, potem przeszło. Z sikaniem podobnie. Dopiero wraca w III trymestrze jak maluchy uciskają na pęcherz. Ja mam obecnie 98 cm w "talii", ale muszę przyznać, że brzuszek najszybciej rósł w 5 m-cu po 2-3 cm tygodniowo, teraz ok 1 cm/tydzień.
 
Do góry